Zengin Olmak istiyorum Diyorsanız Bu 10 Hareketi Yapın !

Zengin Olmak istiyorum Diyorsanız Bu 10 Hareketi Yapın ! başlıklı yazımıza hoş geldiniz…

Zengin Olmak istiyorum Diyorsanız Bu 10 Hareketi Yapın !

1- Borç Vermeyin Ve Borç Yapmayın

Zengin olmak istiyorum diyorsanız ilk olarak borç vermemeli ve almamalısınız. Eğer borç yükü ile yaşıyorsanız hiçbir zaman zengin olamazsınız. Borç vermek sadece nakit sıkıntısı çekmenize neden olmaz var olan dostluklarınızı da bitirir. Borç yapmakta nakit sıkıntısı çekmenize neden olur bu da yatırım yapıp zenginleşmenin önüne geçen bir durumdur.

2- Zengin İnsanlardan Akıl Hocalığı Dersi Alın 

Zengin olmak istiyorum diyorsanız bir akıl hocanız mutlaka olsun. Bu hayat hikayesini okuduğunuz Bill Gates veya Warren Buffet de olabilir. Bu kişilerin hayat hikayelerini ve sözlerini okuyarak zengin olma yolunda kendinize ilham kaynağı yaratabilirsiniz. Reel hayatta dost olduğunuz arkadaşınız veya ağabeyleriniz de zengin olma yolunda size akıl hocalığı yapabilmektedirler.

3- Global Ekonomiyi Takip Edin

Sadece ülke ekonomisini takip eden biri iseniz asla zengin olamazsınız. Zengin olmak için mutlaka tüm dünyada olup biten gelişmelerden ve projelerden haberdar olmalısınız. Belki de yurt dışında olup da ülkemizde olmayan bir projeyi getirerek zengin olabilirsiniz. Ülkemizde bunun en güzel örneği yemeksepeti.com’dur. Bildiğiniz gibi yemeksepeti şuanda ülkemizin en pahalıya satılan girişimi olarak tarihe geçmiştir.

4- Sürekli Olumlu Düşünün

Zengin olmak istiyorum diyorsanız sürekli olumlu düşünmek zorundasınız. Hayatından bezmiş olumsuz düşünen bir insan asla zengin olamayacaktır. Pozitif düşünmek yatırım yapma ve para biriktirme konusunda sizi oldukça motive edecektir. Pozitif düşünmeniz halinde hata yapma olasılığını da ciddi oranda düşüreceksiniz.

5- Zengin Olma Yolunda Öğrendiklerinizi Kaleme Alın

Zengin olmak istiyorum diyorsan bu yolda öğrenmiş olduğun tecrübeleri not etmelisiniz. Aynı zamanda nereden nereye geldiğinizi de gördüğünüz için daha fazla motivasyonunuz artar. Mutlaka not alın.

6- Zengin Olmak İçin Hedef Belirleyin

Zengin olmak istiyorsanız mutlaka bir hedefinizin olması gerekir. Zengin olma yolculuğuna hedefsiz başlamış iseniz maalesef kısa bir süre içerisinde sıkılırsınız. Hedefleriniz ulaşılabilir ve ölçülebilir olsun.  Küçük hedefler ile başlayıp zamanla büyük hedefler koyabilirsiniz.

7- Boşa Zaman Geçirmeyin

Zengin olmanın en büyük düşmanı boşa zaman geçirmektir. Eğer zaman yönetimini iyi yapar, boşa zaman geçirmezseniz zengin olma yolunda oldukça sağlam bir şekilde ilerliyorsunuz demektir. Zengin olmak istiyorum diyen herkese mutlaka zaman yönetimini iyi yapmalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Zaman yönetimini iyi yapmıyorsanız maalesef zengin olamazsınız.

8- Sürekli Kendinizi Geliştirmek İçin Çabalayın

Her gün yeni bir bilgi öğrenme amacını taşıyor ve öğreniyor iseniz bu kısa bir zaman içerisinde zengin olacaksınız demektir. Miskinlik yapmayıp sürekli yeni yeni bilgiler öğreniyor, yeni yeteneklerin sahibi oluyorsanız birçok insanın yapmadığı şeyi yapıyorsunuz demektir. Bu da doğal olarak özgün olmanızı bu sayede zenginliği tatmanızı sağlayacaktır.

9- Paranızı Yatırıma Dönüştürün

Kazandığınız paraları TL’de tutuyorsanız maalesef zengin olamazsınız. Zengin olmanın temel kuralı parayı çalıştırmaktır. Paranın çalışabilmesi içinde yatırım yapmak gereklidir. Mesela her ay gelirinizin belli bir kısmını Dolar, Euro veya Altına yatırmak paranızı çalıştırmaya ve yıllar geçse dahi paranızın değerinin düşmemesini sağlayacaktır.

10- Cimri Olun

Zengin olmak istiyorum diyorsan mutlaka cimri olmalısın. Bırakın etrafınızdaki insanların arkanızda konuşmasını. Siz hedefinize odaklanın. Geleceğinizi teminat altına alırken birilerinin arkanızda durmasını ve size destek vermesini beklemeyin. Yapacak olduğunuz alışverişlerde pazar araştırması yaparak en uygun ürünü satın alabilir veya kıyafetleri outlet bölümlerinden almanız bilinçli bir tüketici olduğunuzun en büyük göstergesidir. Her yerde tek kuruşun dahi kıymetini bilin.

Böylelikle zengin olmak isteyenlere oldukça önemli bilgiler aktardık. Yukarıda saymış olduğumuz 10 tavsiyeyi dikkate alarak zengin olma yolunda önemli adımlar atabilirsiniz…

Zengin Olmanın Yolları Uzman TV Tavsiyeleri İçin Tıklayınız

Zengin Olmanın En Basit Yolu İçin Tıklayınız

Zengin Olmak İçin Ne Yapmalı Tıklayınız

Zengin Olmak İstiyorsan Bu Tavsiyelere Kulak As ! Tıklayınız

Zengin Olmanın Basit Yolları İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Marihiz dedi ki:

    Hello. And Bye.

Yorum Yaz