Zengin Olmak İçin Ne Yapmalı

Bu yazımızda sizlere Zengin Olmak İçin Ne Yapmalı aktarmaya çalışacağız. Zengin olmak için gerek psikolojik gerekse fiziksel ne gibi özelliklere sahip olmak gerekli hızlı bir şekilde açıklayalım…

Zengin Olmak İçin Ne Yapmalı

Zengin olmak için ne yapmalı sorusu ziyaretçilerimiz tarafından fazlaca sorulmaktaydı. Bizlerde bu amaçla sizlere zengin olma yolunda neler yapmanız gerektiğini açıklayacağız. Böylelikle ilerleyen hayatınızda maddi olarak kendinizi daha güvenli hissedebileceksiniz. Zengin olma yolları ile ilgili daha önce yazmış olduğumuz makalelere de göz atarak önemli bilgiler edinebilirsiniz.

Herkes zengin olmak istiyor fakat kimse tam olarak zengin olmak için ne yapmalı bilmiyor. Lafı çok fazla uzatmadan zengin olmak için ne yapmalı siz değerli okurlarımıza aktaralım…

1- Kendinize Her Ay Ödeme Yapın

Kendinize her ay ödeme yapın demek her ay düzenli bir şekilde kenara başkasına borcunuz varmış gibi para ayırmalısınız. Mesela her ay kendinize 500 lira borcunuz var gibi düşünerek bir yatırım aracına 500 TL yatırmalısınız. Kenara ayırdığınız paranın nakit olmaması oldukça önemli. Benim tavsiyem uzun vadede paranızın değerinin düşmemesi için Altın almanızdır.

2- Gereksiz Harcamaların Önüne Geçin

Zengin olmak için ne yapmalı diyorsanız öncelikle gereksiz harcamalarınızın önüne geçmenizi tavsiye ediyoruz. Bir mal almak istediğiniz zaman almaya karar verdiğiniz ilk gün o malı almayın gün içerisinde o ürüne ihtiyacınızın var olup olmadığını kafanızda sorgulayın. Daha büyük bir harcama yapacaksanız bu sürenin 1 ay olmasını tavsiye ediyoruz. Kısaca anlık psikolojiler ile bir mal veya hizmet satın almayın bekleyin…

3-  İsteklerinizi Minimize Edin

İsteklerinizi minimize etmek zengin olma yolunda atılacak önemli adımlardan bir tanesidir. Mesela sıfır araç almak yerine ikinci el alabilir, tek başınıza ev kirası veriyorsanız bir ev arkadaşı bulabilirsiniz. Bu tür durumlar artırılabilir. İkinci el ürünlere yönelmeniz ciddi bir tasarruf yapabilmenize olanak tanıyacaktır.

4- Mala Değil Deneyimlerinize Para Harcayın

Zengin olmak için ne yapmalı sorusunun en kilit cevabı deneyimlere para harcamanızdır. Bir üniversite okuyabilir, bir yurtdışı deneyimi yaşayabilir veya reel bir ortamda staj yapabilirsiniz. Bu tür deneyimlere para harcayarak uzun vadede kalıcı başarılar elde edebilirsiniz.

5- 2 İşiniz Olsun

Tek bir mesleğe sahip iseniz maalesef zenginlik hayalleriniz hep hayal olarak kalacaktır. Mevcut işinizin yanında ek bir işe dahi sahip olmanız maddi bağımsızlığınızı elinize almanıza olanak tanıyacaktır. Mesela akşam 5’e kadar çalışacağınız bir işiniz var ise işteyken evde dinlenme hayalleri kuruyorsanız maalesef zengin olamazsınız. Zengin olan insanların hayatlarına baktığınızda Günlerinin 18 saatine yakın zamanı işlerine ayırmaktadırlar. İnternetten para kazanma yolları makalelerimize göz atarak kendinize ek bir iş imkanı yaratabilirsiniz.

6- Günde 6 Saatten Fazla Uyumayın

Günümüzün en zengin insanlarının yaşantılarına baktığımızda 24 saatin sadece 6 saatini uykuya harcadıklarını görmekteyiz. Az uyuyup planlı yaşayarak zenginlik yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

7- Yatırım Araçları Hakkında Bilginiz Olsun

Yatırım araçlarının neler olduğunu ve en güncel ekonomi haberlerini takip etmeniz halinde zenginlik yolunda önemli bir mesafe kat edebilirsiniz. Altın, Hisse senedi, Bono, Tahvil, Dolar, Euro gibi yatırım araçlarının nasıl bir seyir aldığını düzenli bir şekilde takip ederseniz önemli bir özelliği kendinize kazandırmış olursunuz.

8- Ev Almak Yerine İş Yeri Satın Alın

Zengin Olmak İçin Ne Yapmalı diye soranlara bana göre en önemli tavsiye bir ev almak yerine bir işyeri satın almalarıdır. Ev durduğu yerde size bir kazanç sağlamayacaktır fakat iş yeri daha satın aldığınız ilk günden size en azından önemli bir kira getirisi sağlayacaktır. Zengin olma yolları arasındaki bu tavsiyemizin üzerinde mutlaka önemle durmanızı tavsiye ediyoruz.

9- Bol Bol Okuyun

Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda kitaplar okuyun. Bu sizin diksiyonunuzun ve kelime haznenizin gelişmesine önemli bir katkı sağlayacaktır. Günde en azından 30 dakika sessiz bir ortamda kitap okumanızı tavsiye ediyoruz.

10- Günde 1 Saat Spor Yapın

Zengin olmak için ne yapmalı diye soranlara bizzat kendimin de uyguladığı günde 1 saat spor yapmayı tavsiye ediyorum. Günün ilk ışıkları ile yapacağınız 1 saatlik yürüyüş zihin gücünüzün kuvvetlenmesine ve stres gibi durumlar ile karşılaşmanızı önleyecektir. Bu da size maddi zenginlik olarak geri dönecektir.

Böylelikle zengin olmak için ne yapmalı sorusunun cevabını siz değerli okurlarımıza aktardık. Zengin olma yolları kategorisindeki yazılarımızı okuyarak zengin olma yolunda önemli bir mesafe kat edebilirsiniz.  

Zengin Olma Yolları İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz