12 Yaşındayım Para Kazanmak istiyorum Diyorsan Buraya!

12 yaşındayım para kazanmak istiyorum diyorsan doğru yerdesin. Daha öncesinde liseliler için para kazanma yolları ile ilgili bir içerik ürettim ve oldukça fazla bir şekilde beğenildiğinden dolayı 12 yaşından küçükler içinde oldukça önemli ek para kazanma yolları aktaracağım…

12 Yaşındayım Para Kazanmak istiyorum Ne Yapabilirim?

12 Yaşındayım Para Kazanmak istiyorum Ne Yapabilirim? sorusunu soran biri isen öncelikle seni tebrik ediyorum. Çünkü yaşıtlarını göz önüne aldığımda para kazanmaktan ziyade hangi oyunları oynamaları gerektiği ile ilgili sorular sormaktadırlar.

internetten ek para kazanma ile ilgili olarak yüzlerce içerik bulunmakta ve bu içeriklerin birçoğu da kopyala yapıştır içeriklerdir. Burada aktarmış olduğum internetten para kazanma ve evde para kazanmanın yolları sayesinde 12 yaşında olsanız dahi günlük harcamalarınızı çıkartabilecek kadar gelir elde etmeniz mümkün olacaktır.

Bu içeriğimde sadece 12 Yaşındayım Para Kazanmak istiyorum diyenler için değil aynı zamanda 15 yaşındayım para kazanmam lazım diyen kişiler içinde oldukça yararlı maddeler sunmaktayım. Lafı çok fazla döndürüp dolandırmadan 12 Yaşındayım Para Kazanmak istiyorum diyen kişiler için ek para kazanma yollarını aktarmak istiyorum…

1- Bahçe İşleri Yap!

12 Yaşındayım Para Kazanmak istiyorum diyen kişilere ilk önerdiğim ek para kazanma fikri bahçe işleridir. Günümüzde birçok insanın bahçe işleri ile uğraşmak için meşgul olduğu göz önüne alındığında bu yolla para kazanmanın hiçte zor olmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle apartman yöneticileri ile irtibat kurup binanın bahçe işlerini üstlenmek istediğinizi belirtmeniz halinde cüzi ücretlerle de olsa bu yolla para kazanmanız mümkün olabilmektedir.

Mutlaka Oku: Reklam İzleyerek Para Kazanma!

2-Günlük Ev Temizliği Yap!

12 Yaşındayım Para Kazanmak istiyorum diyenlere ikinci önemli tavsiyem ailelerinden temizlik için ek sorumluluklar istemeleridir. Ailenizin günlük yapılacak birçok işi olduğu için çok büyük bir ihtimal ile bu isteğinizi kabul edeceklerdir. İşe ilk olarak evin garajı ve olukların temizlenmesi ile başlayabilirsiniz. Bu işi komşunuz veya akrabalarınız ile anlaşarak da yapabileceğinizi unutmayınız.

3-Yaşlı Kişiler İçin Getir Götür İşleri Yap!

Etrafınızda ulaşım ve beceri sıkıntısı yaşayan yaşlı kişilere yardım ederek kazanç elde edebilirsiniz. Market işlerinde, bilgisayar problemlerinde, mobilya taşınmasında veya çiçeklerin sulanmasında yardım talebinde bulunabilirsiniz. 12 Yaşındayım Para Kazanmak istiyorum diyen kişilere en önemli tavsiyem yardım etmeden önce anlaşmanın açık olduğundan emin olmanızdır. Bu hususta kimseyi suistimal etmeyeceğinizden emin olmalısınız. 

4- İnsanların Köpeklerini Gezdirerek Para Kazan!

Günümüzde özellikle evcil köpek yetiştiren birçok kişi bulunmaktadır. Bu hayvanların kaliteli bir yaşam sürdürebilmeleri  için mutlaka düzenli bir şekilde dışarı çıkmaları gerekmektedir. Ciddi bir iş yoğunluğuna sahip olan kişilerde bu hususta zaman bulamadıkları için köpeklerini gezdirebilecekleri kişiler aramaktadırlar. Bu tür kişilere köpeklerini düzenli bir şekilde gezdirebileceğiniz teklifinde bulunarak önemli bir kazanç elde edebilirsiniz. Bu iş 15 yaşındayım para kazanmam lazım ve 12 Yaşındayım Para Kazanmak istiyorum diyen kişiler için güzel bir ek para kazanma yöntemidir…

5-Sınıf Arkadaşlarına Ders Anlatarak Para Kazan!

Eğer ki başarılı bir öğrenciysen bu başarını kazanca dönüştürmek için sınıf arkadaşlarına ders anlatarak para kazanmanı tavsiye ediyorum. Bu iş fikrini sadece okul dersleri için düşünme sporda ve enstrüman çalmada başarılıysan da ders vererek rahatlıkla para kazanabilirsin. Özel ders vererek para kazanmak için birçok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamalara üye olarak da kazanç elde edebilirsiniz. 

Mutlaka Oku: Makale Yazarlığı İş İlanları!

6-Stok Resim Satarak Para Kazan!

Liseliler için para kazanma yolları başlıklı içeriğimde de değindiğim stok fotoğrafçılığı yaparak para kazanma iş fikrini 12 Yaşındayım Para Kazanmak istiyorum ne yapabilirim? diyen kişilere şiddetle tavsiye ediyorum. internetten para kazanma yolları arasında en kolayı olan bu iş fikrinde akıllı telefonunuzun olması yeterli. Kaliteli bir şekilde fotoğraf çekmeyi ve çekmiş olduğunuz bu fotoğrafları düzenlemeyi biliyorsanız bu yolla çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

7- Youtube Kanalı Aç!

12 Yaşındayım Para Kazanmak istiyorum ve 15 yaşındayım para kazanmam lazım diyen kişilere önerebileceğim önemli bir kazanç kapısı da youtube’dur. Hali hazırda bu işi yapan 7 ile 10 yaşındaki çocuklar bulunmaktadır. Bu yaşlarda kanal açan kişilerden ilham alarak hemen bir youtube kanalı açıp para kazanmaya başlayabilirsiniz. İşe ilk olarak bilgisayarınızın kamerası veya akıllı telefonunuz ile video çekerek başlayabilirsiniz. 

8- Yerel Marketlere Part-Time İş Başvurusu Yap!

Ek para kazanma ile ilgili ciddi bir şekilde kafa yoran 12 yaşındaki kişiler yerel marketlere part time iş başvurusu yaparak gelir elde edebilirler. Birçok market poşetleme ve stok yapmak için genç elemanlar aramaktadır. Bu yolla asgari ücretten çok daha düşük kazançlar elde edersin ancak işi öğrendikçe güzel kazançlar elde edebileceğini unutmamalısın. 

9-Restoranda Komi Olarak Çalış!

12 yaşındayım para kazanmak istiyorum diyen kişilerin yapabileceği en kolay işlerin arasında komilik gelmektedir. Yapmanız gereken etrafınızdaki restoranlara part time olarak çalışmak istediğinizi belirtmenizdir. Komilik yaparak çok ciddi paralar kazanamazsınız ancak geleceğiniz için çok önemli hayat tecrübeleri edinebilirsiniz. 

Mutlaka Oku: Evde Yapılabilecek Sermayesiz İşler 2020!

10- Web Sitelerine İçerik Üret!

internetten para kazanma ile ilgili olarak genç arkadaşlara verebileceğim en önemli tavsiye web sitelerine içerik üretmeleridir. Google’un yapmış olduğu güncellemeler sonrasında web sitesi sahipleri kopya içerik yerine özgün içerik üretmek zorunda kalmışlardır. Zaman bulamayan site sahipleri de mecburen bu işi ücretli bir şekilde yapabilecek içerik editörleri aramaktadırlar. Kendinizi yazı yazma ve SEO hususlarında eğitmeniz halinde bu işten ömür boyu kazanç elde edebilirsiniz.

11- Blog Sitesi Açarak Para Kazan!

Evde para kazanmanın yolları arasında yer alan blog sitesi açarak ek para kazanma iş fikrine genç yaşlarda başlanılması şiddetle önerilmektedir. Başkalarına makale üretmek yerine kendi blog sitenize içerik üretmeniz halinde gelecekte kendinize pasif bir kazanç yaratma imkanına da sahip olabilirsiniz. Blog sitesi açarak adsense reklamları aracılığı ile veya backlink satışı yaparak gelir elde etme imkanına sahip olabilirsiniz. İşe wordpress tabanlı bir web sitesi açarak rahatlıkla başlayabilirsiniz.

Para Kazanma Yolları Öğrenci Arkadaşlara Tavsiyeler!

12 yaşındayım para kazanmak istiyorum ve 15 yaşındayım para kazanmamlazım diyen kişilere ilk önemli tavsiyem ailelerinizden izin alarak para kazanmaya çalışmanızdır. 12 yaş iş dünyası için gerçekten acımasız olabilir ve istemediğiniz durumlar ile karşı karşıya kalmak zorunda kalabilirsiniz. 

Evde para kazanmanın yolları ile ilgili araştırmalar yaparken sizden tc kimlik numarası ve kredi kartı numarası istenmesi halinde kesinlikle giriş yapmayınız. Şu anda internetten para kazanma ile alakalı olarak ciddi dolandırıcılık yöntemlerinin olduğunu hatırlatmak istiyorum…

Anket doldurarak veya müzik dinleyerek para kazanma gibi para kazanmaktan ziyade sırf zaman kaybettiren bu tür işlerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum. internetten para kazanma amacında olan kişilerin kolay yoldan para kazanma çabası içerisine bulunmamasını, emek harcamadan para kazanmanın söz konusu olmayacağını mutlaka bilmelidir.

Mutlaka Oku: Diploma Gerektirmeyen Meslekler!

Mutlaka Oku: Arabanıza Reklam Alarak Para Kazanmak!

Mutlaka Oku: internetten Sermayesiz Para Kazanmak!

Böylelikle genç yaşlarda para kazanmak isteyenlere 11 önemli tavsiyede bulundum. Sizlerinde liseliler için para kazanma yolları, internetten para kazanma ve ek para kazanma yolları ile ilgili olarak eklemek istediğiniz görüş ve düşünceler var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Zümrüt Kanık dedi ki:

  Teşekkürederim

  1. emirkazan dedi ki:

   hangisi mantıklı sence cevap veririsen sevinirim

   1. nidaözkan dedi ki:

    bence arkadaşlara ders anlatmak daha mantikli gibi

   2. Cerenagar dedi ki:

    Kopek gezdirmek daha mantikli gibi

Yorum Yaz