İzmir’de Yaşamak İstiyorum Diyenlere Önemli 6 Madde!

Egenin incisi İzmir’de yaşamak istiyorum diyen birçok kişiyi bulabilirsiniz. Herkesin hayali olan İzmir’de yaşamak için nedenleri bu içeriğimde sizlere aktaracağım. Sizlerde İzmir’de yaşamak istiyorum diyen kişilere görüş ve önerilerinizi yorumlar aracılığı ile belirtebilirsiniz…

İzmir’de Yaşamak İstiyorum Diyenlere İzmir’in Artıları ve Eksileri!

1- İzmir’in Havası Oldukça Temizdir!

İzmir’in özellikle şehir merkezinde hava kirliliğine rastlayamazsınız. Diğer büyük şehirler ile kıyaslandığında İzmir’in havasının oldukça ferah olduğunu rahatlıkla hissedebilirsiniz.

2-Temel İhtiyaçlar Ucuzdur!

İzmir’i diğer büyük şehirler ile kıyasladığımızda temel ihtiyaçların oldukça uygun olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. İstanbul’da 3000 TL maaş ile geçinemeyen bir insan İzmir‘de oldukça rahat bir şekilde hayatını idame ettirebilmektedir.

Mutlaka Oku: İzmir Çeşme’de Yaşanır Mı?

3-Ulaşım Oldukça Kolaydır!

İzmir’de yaşamak istiyorum diyenleri cezbedecek bir başka önemli özellikte Ulaşım’dır. Özellikle izban hatlarının şehrin en uç noktalarına dahi gidebilmesi İzmir’i ulaşım yönünden diğer büyükşehirlerden farklı kılmaktadır. Şehri uçtan uca dolaşmak isteseniz ödeyeceğiniz ulaşım ücreti de oldukça ucuzdur.

4-İş Olanakları Oldukça Geniştir!

İzmir’de yaşamak için bir başka önemli noktada iş olanaklarının fazla olmasıdır. Kobiler ve Büyük ölçekli şirketler İzmir’de oldukça fazla bir şekilde bulunmaktadır. AVM sayısının giderek artması da İzmir’deki işsizlik oranının oldukça az olmasını sağlamıştır.

5-Büyükşehir Stresi Yaşamazsınız!

Büyükşehrin yorucu havasını hiçbir zaman İzmir’de yaşamazsınız. Yoğun geçen bir iş gününün sonunda deniz manzarasında içeceğiniz bir kahve tüm yorgunluğunuzu atmanıza olanak tanıyacaktır. Sakin bir hayat için oldukça ideal bir şehir olan İzmir’de yeni ve eski foça emekliler için oldukça ideal ilçeler olarak ön plana çıkmaktadır.

Mutlaka Oku: İzmir’de Yaşamak İçin Nedenler!

6- Yazın Şehirdışına Çıkmadan Tatil Yapabilirsiniz!

Çeşme, Urla, Foça ve Alaçatı gibi Türkiye’nin neredeyse en iyi tatil mekanlarının olması sayesinde tatil için şehir dışına çıkma ihtiyacı hissetmezsiniz. İzmir’de yaşamak isteyenlerin birçoğunu buradaki tatil köylerinin fazlalığı cezbetmektedir.

İzmir’in En Kötü Özelliği!

İzmir ile ilgili olarak şöyle bir eleştiri yapacağım; biliyorum birçok İzmir’li burada bana tepki gösterecektir ancak bunu mutlaka söylemeliyim: İzmir’de belediyelerin iyi çalışmamasından kaynaklı olarak ciddi bir altyapı eksikliği bulunmaktadır. Belediyelerin çalışmama sebepleri de bana göre yıllardır süregelen İzmir halkının CHP’den başka hiçbir partiye oy vermemesidir. Böyle olunca ister istemez Belediye Başkanları rehavete kapılmaktadır.

Sizlerinde İzmir’de yaşamak istiyorum diyenlere tavsiye, öneri ve görüşlerini bekliyorum…

Mutlaka Oku: Uzun Yaşamak İçin 30 Pratik Bilgi!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz