izmir’de yaşamak için nedenler | İzmir’de Yaşamak İçin 10 Madde

izmir’de yaşamak için nedenler | İzmir’de Yaşamak İçin 10 Madde başlıklı yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda İzmir’de yaşam koşulları, İzmir’de hayat pahalı mı ve İzmir’de yaşamak istiyorum diyenlere oldukça önemli tavsiyeler de bulunacağız…

izmir’de yaşamak için nedenler !

1- Türkiye’nin En İyi Yazlık Yerleri İzmir’dedir

izmir’de yaşamak için nedenler sıralamasında ilk sırada Türkiye’nin en iyi yazlık yerinin İzmir’de olması gelmektedir. Çeşme, Kuşadası ve Urla sayabileceğimiz başlıca tatil yerlerindendir. Türkiye’nin herhangi bir şehrinde yaşayan insanlar bu tür yazlık bölgelere gitmek için yılda bir de olsa gitmek için can atarken İzmir’de yaşayanlar neredeyse her hafta sonu buralara sadece bir saatlik araba yolculuğunun ardından ulaşmaktadırlar. Yılda bir kez gelen bir insan tonlarca bu tatil yerlerine para harcarken İzmirliler çok ufak masraflarla doyasıya tatillerini yapabilmektedirler.

2-Deniz Kenarında Yürümenin Tadı Başkadır

Konaktan Alsancak’a kadar deniz kenarında yürümek ayrı bir zevktir. Sırf burada yürümek için dahi yaşanır İzmir’de. 

3- Trafikte İnsanların Birbirlerine Saygı Duyduğu Şehirdir İzmir

Ülkemizin hemen hemen her şehrinde trafikte insanların birbirlerine saygısızca davranmasına rağmen İzmir trafikte saygılı insanları olması ile de öne çıkmaktadır. İnsanların birbirlerine saygı duyduğu, yayaların yaya yolundan rahatlıkla geçtiği harika bir şehirdir İzmir…

4- Geceleri Bayanların Gönül Rahatlığı İle Gezebildiği Şehirdir İzmir !

izmir’de yaşamak için nedenler arasında bunu eklemesek olmazdı. Medeniyetin adeta beşiğidir İzmir. Geceleri bayanların gönül rahatlığı ile gezebildiği, hiçbir sapıklığın yaşanmadığı harika bir şehirdir. 

5- Türkiye’nin En Güzel Kızlarının Bulunduğu Şehirdir İzmir !

Tescillenmiş bir ayrıcalığı olan İzmir’in kızları güzellikleri ile marka olmuşlardır. İzmir’i gezerken etrafınızda oldukça fazla bir şekilde güzel kızlar görür iseniz şaşırmayın. İzmir güzel kızların bulunduğu bulunmaz bir şehirdir.

6- Ulaşım Sıkıntısı Olmayan Şehirdir İzmir !

Ülkemizin en kalabalık 3. şehri olmasına rağmen ulaşım sıkıntısının yaşanmadığı bir şehirdir İzmir. İzmir’in bir ucundan diğer ucuna sadece 1 saatte ulaşabilirsiniz. İzbanı ve Metrosu çok kaliteli olması ve oldukça uygun olması İzmir’i cezbeden en önemli unsurlardan bir tanesidir. 

7- Havası Mükemmeldir İzmir’in !

İnsanı özgür kılan bir havası vardır İzmir’in. Mis gibi kokan denizi ile açık havası birleştiğinde adeta insanın mutluluktan coştuğu bir şehirdir İzmir. Keyfine düşkün bir insansanız İzmir’in havası sizi sizden alacaktır.

8-  İzmir’in Yemekleri De Bir Başkadır

Taze sebze ve meyve denilince akla sadece İzmir gelir. izmir’de yaşamak için nedenler arasında balığın bolca bulunması, midyenin, kokorecin ve börülcenin tadının güzelliği adeta bulunmaz nimetlerin İzmir’de olduğunun en büyük göstergesidir. Gevrek ve Boyoz’da İzmir’liler için apayrı bir lükstür. 

9-  İzmir’de Aşkta Başkadır !

izmir'de yaşamak için nedenler

izmir’de yaşamak için nedenler

İzmirli birine aşık olmak başlı başına bir ayrıcalıktır. İzmir sizi sevdiğinize her gün yeniden aşık edecektir. Asansör’de sevdiğinizle bir akşam yemeği, kordonda el ele yürümek ve çeşmede bir hafta sonu aşkın en güzel İzmir’de yaşanacağının en önemli göstergeleridir.

10- Lokma’nın Her Köşebaşında Dağıtıldığı Şehirdir İzmir !

izmir'de yaşamak için nedenler

izmir’de yaşamak için nedenler

Lokma ile İzmir adeta eş anlamlı kelimelerdir. Ne lokma İzmirsiz anılmaz ne İzmir lokmasız anılmaz. Paylaşmayı seven İzmirlilerin bir numaralı tatlısıdır lokma. İzmir’e bir kere dahi olsa lokmanın tadına bakmadan asla gitmeyin.

Böylelikle izmir’de yaşamak için nedenler saymaya çalıştık. Bu 10 maddenin üzerine eklemek istedikleriniz varsa yorumlardan bizlerle paylaşabilirsiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz