Makale Yazarlığı iş ilanları İle Hızlı Bir Şekilde Para Kazan!

Makale yazarlığı iş ilanları ile oldukça tatmin edici kazançlar elde edebilirsiniz. Öncelikle şunu söylemek istiyorum makale yazarlığı yapmak istiyorum diyen birisinin mutlaka yazı yazmayı, bilgisayar başında zaman geçirmeyi ve asosyal bir hayatı sevmesi gerekir. Aksi takdirde evde makale yazma iş ilanları ile kazanç elde etmek isteseniz de edemezsiniz çünkü bu meslek zordur!

Makale Yazarlığı İş İlanları Bulmak Zor Mu?

Makale Yazarlığı İş İlanları Bulmak Zor Mu?

Makale yazarlığı iş ilanları bulmanız zor değildir ancak bulmuş olduğunuz müşterinin sizle tekrar çalışmak istemesi daha zordur. Bunun için kaliteli içerikler üretebilecek bir seviyede olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde makale yazarlığı iş ilanları ile müşteri bulup kazanç elde etmeniz hayalden öteye gidemeyecektir. 

Birçok kişi için oldukça ideal bir ek gelir kaynağı olan makale yazarlığında kendinizi geliştirmeniz halinde beklediğinizden çok daha güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bu işe yeni başlayan yazarların taban fiyatı 1,25 iken tecrübe kazanıp kendinizi geliştirdiğiniz takdirde 100 kelimesi 20 TL’lere varan kazançlar elde edebilirsiniz. 

İnsanların makale yazarlığı iş ilanları açmasının en önemli sebebi zaman bulamaması ve özgün içerikler üretememeleridir. Yani sizden istenen SEO uyumlu ve özgün içerikler üretmektir. Evde makale yazma iş ilanları ile iş alıp bunu kopyala yapıştır şeklinde yapmanız halinde çok büyük sıkıntılar çekeceğinizi unutmamalısınız.

Mutlaka Oku: Makale Başına Ücret Ne Kadar Olmalıdır?

Evde Makale Yazma İş İlanları Nereden Bulabilirim?

Evde Makale Yazma İş İlanları Nereden Bulabilirim?

Evde makale yazma iş ilanları bulmak çok zor değildir. İnternette makale yazarlığı yapmak istiyorum diye bir arama yaptığınızda önünüze yüzlerce site çıkacaktır. Bu siteler arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken emeğinizin sömürülmemesidir. Bazı makale yazarlığı siteleri maalesef insanların emekleri üzerinden kazanç elde etmeye çalışmaktadırlar. 100 kelimesi 1 TL gibi oldukça komik rakamları sizlere sunabilmektedirler.

Benim evde makale yazma iş ilanları için kullandığım en önemli 2 site bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi bionluk.com diğeri ise sadeceon.com’dur. Bu siteler aracılığı yaklaşık olarak 5 yıldır güzel kazançlar elde etmekteyim. Makale yazarlığı iş ilanları arıyorsanız bu iki siteyi öncelikli olarak denemenizi tavsiye ediyorum.

Mutlaka Oku: Makale yazarlığı eğitimi

Diğer evde makale yazma iş ilanları siteleri ise şu şekildedir; yazkazan.net, tr.indeed.com, isbul.net, makele.net, sahibinden.com, isinolsun.com, eleman.net, istihdambürosu.com, icerik.net ve kariyer.net gibi siteler ile makale yazarlığı iş ilanları bulup güzel kazançlar elde etmeye başlayabilirsiniz. 

Makale Yazarlığı Yapmak İstiyorum Diyenlere Tavsiyeler

Makale Yazarlığı Yapmak İstiyorum Diyenlere Tavsiyeler

1- Makale yazarlığı yapmak istiyorsanız sabırlı bir kişiliğe sahip olmalısınız.

2- Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyorsanız klavyenizin hızlı olması gerekmektedir.

3- Bu işi yapmak için araştırma yapmayı seven biri olmalısınız.

4- Bilgisayarın başında 8-10 saat çalışmayı seven kısaca asosyal birisi olmalısınız.

5- Ailenizdeki tepkileri bir şekilde susturmayı başarmalısınız çünkü çevrenizde her zaman git düzenli bir iş bul diyen olacaktır.

6- Makale yazarlığı işini tam zamanlı bir iş olarak yapmanızı tavsiye etmiyorum. Bunun yerine bir yerde çalışıp boş zamanlarınızda ek gelir yaratmak amacı ile makale yazarlığını yapmanızı tavsiye ediyorum.

7- Makale yazarlığı iş ilanları ile gelir elde etmeye başlayan kişiler vergisel riskler taşıdıklarını unutmamalıdır. Banka hesabınıza düzenli bir şekilde para girmesi demek bir şirket açmanız demektir. Ne yazık ki ülkemizde ayda 200 TL kazanan birisinin dahi şirket açması istenmektedir.

8- Kendinize bu konuda güveniyorsanız çok düşük fiyatlar ile bu işi yapmayın. Çünkü emek harcıyorsunuz gözleriniz mahvoluyor ayrıca çok fazla bilgisayar başında zaman geçirdiğiniz içinde kilo almaya başlıyorsunuz.

9- Makale yazarlığı yüzünden aileniz ile çok fazla vakit geçiremezsiniz.

10- Zaman yönetimi konusunda başarılı değilseniz makale yazarlığı ile ancak çok küçük paralar kazanırsınız ki bu para bilgisayar başında geçirdiğiniz zaman göz önüne alındığında çok komik olacaktır. 

Mutlaka Oku: Haftalık Ödeme Yapan Makale Siteleri

Makale Yazarlığı Yapmak İsteyenler Nasıl Bir Yol İzlemelidir?

Makale Yazarlığı Yapmak İsteyenler Nasıl Bir Yol İzlemelidir?

Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyenlere  bizzat benim yapmış olduğum yolu söylemek istiyorum; Ben, sadece kiramı karşılayacak kadar kısım için başkalarına yazı yazmaktayım. Yani 800 lira kiram varsa aylık 800 lira kiram çıktığında hiçbir şekilde başkalarına yazı yazmıyorum. 

800 liralık kiram çıktığı zaman kendi siteme yazı yazmaya başlıyorum. Bu rakamlar şu anlık aylık 100 lira gibi komik rakamlar olsa da ilerleyen zamanlarda bu kazancın artacağına inanıyorum. Makale yazarlığı ile gelir elde etmeyi düşünenlere en önemli tavsiyem sesli kitap okumalarıdır. Günde en az 1 saat sesli kitap okumanız halinde yazılarınızda kalitenin çok ciddi bir şekilde artacağına inanıyorum.

Kendinizi geliştirdiğiniz takdirde makale yazarlığı iş ilanları aramayı da bırakırsınız çünkü siz istemeseniz dahi insanlar sizi kendilerine makale yazma hususunda ikna etmeye çalışacaklardır. Benim şuanda böyle sayısız müşterim bulunmaktadır. Bu sayede hiçbir zaman bilgisayarın başına geçtiğim zaman iş bulamadığım gün olmamıştır.  

Mutlaka Oku: Makale Yazarak Para Kazanmak İçin Bulunmaz Rehber!

Kendi Sitene Mi Makale Yazmak, Yoksa Başkalarına Mı Yazı Yazmak Mantıklı?

Kendi Sitene Mi Makale Yazmak, Yoksa Başkalarına Mı Yazı Yazmak Mantıklı?

Makale yazarlığı iş ilanları arayışında olan kişilerin kafasında dönüp duran en önemli sorulardan bir tanesi de başkaları için makale yazarlığı yapmak mı yoksa kendi sitem için makale yazarlığı yapmak daha mantıklı? sorusudur.

Bu soruya yanıt verebilmek için kişisel özelliğinizi iyi tanımanız gerekmektedir. Parayı seven biri iseniz, nakit paraya ihtiyacınız varsa başkalarına yazı yazmak daha mantıklı olabilmektedir. Ancak para için bu işi yapmıyorum para 1 sene sonra gelse de olur, önemli olan pasif bir kazanç elde etmek diyorsanız kendi sitenize yazı yazmanızı daha fazla tavsiye ediyorum.

Mutlaka Oku: Yoast SEO uyumlu makale yazmak için 11 altın kural!

Makale yazarlığı iş ilanları aramak yerine kendi sitesine yazı yazmak isteyen birisi adsense reklamları ile gelir elde edebilir. Adsense reklamları ile gelir elde etmek için sitenin sağlam içerikler ile dolu olması gerekir. Yani 1000 yazı da aylık 100 lira kazanabilirsiniz ama bu kazanç diğer aylarda çalışmazsanız dahi size gelebilir. Bu da pasif bir kazanç olmaktadır. Ben ne yapıyorum diye soruyorsanız hemen söylemek istiyorum; evde makale yazma iş ilanları ile hem başkalarına yazı yazıyorum hem de kendi siteme günde en az 1 içerik girmeye çalışıyorum. Bu sayede iki taraftan da güzel kazançlar elde ediyorum.

İlk Defa Bu İşi Yapacak Kişiler Nereden Başlamalıdır?

İlk Defa Bu İşi Yapacak Kişiler Nereden Başlamalıdır?

Makale yazarlığı iş ilanları ile ilk defa gelir elde etmek isteyen kişilere tavsiyem kendi sitelerini açıp burada içerikler üretmeye çalışmalarıdır. Bunu neden söylüyorum çünkü SEO uyumlu makale yazmayı ancak bu şekilde öğrenebilirsiniz. 

Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyen kişilerin SEO uyumlu içerik üretmesine yardımcı olacak birçok eklenti bulunmaktadır. Bu eklentilerden bir tanesi de yoast seo eklentisidir. Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyen kişiler mutlaka kendi sitelerini açıp bu eklenti ile yazılar üretmeye çalışmalıdırlar. 

Daha sonrasında kendilerini makale yazarlığı iş ilanları ile yazar arayan kişilere tanıtmak için ise en taban fiyattan mesela 100 kelimesi 1.25 TL’den yazılar yazmaya başlamalarıdır. Ben bionluk ile sırf yorum sayım fazla olsun diye yeri geldiğinde 300 kelimelik 3 adet makaleyi 10 TL’ye yazmışlığım bile vardır. Ancak bu yorumların ilerleyen zamanlardaki faydalarını düşündüğümde bana müthiş paralar kazandırmışlardır.

Mutlaka Oku: Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

Mutlaka Oku: İnternetten makale yazarak para kazanmak ile ilgili önemli bilgiler

Mutlaka Oku: Hızlı Para Kazandıran İşler İle İlgili 18 Tavsiyem!

Böylelikle makale yazarlığı iş ilanları ile ilgili bilgiler aktarmaya çalıştım. Makale yazarlığı iş ilanları ile gelir elde etmek istiyorsanız mutlaka başta söylemiş olduğum sitelere üye olmanızı öneriyorum. Evde makale yazma iş ilanları ile gelir elde etmek isteyenlere kısaca makale yazarlığı yapmak istiyorum diyen kişilere ileride çok daha faydalı içeriklerim olacaktır. 

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz