Yoast SEO Uyumlu Makale Yazmak İçin 11 Altın Bilgi

Merhabalar arkadaşlar sizlere bu içeriğimde elimden geldiğince Yoast SEO uyumlu makale yazabilmek için tavsiyelerde bulunacağım. SEO uyumlu makale nasıl yazılır? net bir şekilde bu içeriğimden sonra öğrenebileceksiniz…

Yoast SEO Uyumlu Makale Yazmak İçin Altın Bilgiler

Yoast SEO Uyumlu Makale Yazmak İçin 11 Altın Bilgi

Yoast bilindiği gibi wordpress kullanıcılarının en çok kullandığı SEO eklentisi olarak öne çıkmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar Yoast SEO uyumlu makale nasıl yazılır? sorusunu bana fazlası ile sormaktaydılar. Bende bu amaçla makale seo analizi yaparak sizlere yoast seo uyumlu makale yazabilmeniz için altın bilgiler sunacağım…

Yoast SEO uyumlu makale yazmak önemlidir ancak yazılarınızı sadece bu eklentiye göre yazarsanız büyük bir ihtimal okunmayacaktır. Kullanıcıya fayda sağlamayan hiçbir içerik google’da üst sıralara çıkmaz. Bunun için araştırma yapmış olduğunuz konularda faydalı içerikler üretmeye çalışın.

Makale SEO analizi için en çok tercih edilen yoast eklentisi sayesinde birçok kişi SEO uyumlu makale yazmayı öğrenmiştir. Bazı kişilerde kendi blog sitelerinde ciddi adsense gelirleri elde etmeyi başarmıştır. Burada sıralamış olduğum yoast seo uyumlu makale yazma tavsiyelerini mutlaka not alınız…

Mutlaka Oku: İnternetten makale yazarak para kazanmak 

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Yoast SEO Uyumlu Makale Yazmak İçin 11 Altın Bilgi

1- Anahtar Kelime Yoğunluğu %2,5’u Geçmesin!

Yoast SEO uyumlu makale yazmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken kuralların en başında anahtar kelime yoğunluğu gelmektedir. Google botları tarafından spam yapan durumuna düşmemek için anahtar kelime yoğunluğunuz %2,5’u geçmesin…

2- Görsel Kullanın!

Makale SEO analizi yapan google botları görsel kullanımına da oldukça büyük bir önem vermektedir. Görseller ile desteklenmiş içerikler google’da her zaman üst sıralarda yer alır. Eklemiş olduğunuz görsellere alt özelliği kullanmayı unutmayınız…

3- Video Kullanın!

Yoast SEO uyumlu makale tavsiyelerim arasında yer alan video kullanımı Yoast eklentisinin maddeleri içerisinde sayılmayan bir özelliktir ancak SEO uyumlu makale nasıl yazılır? sorusunu soran kişiler mutlaka bu tavsiyemi dikkate almalıdır. Google botları videolar ile desteklenen içerikleri sıralamalarda daha önlere taşımaktadır.

Mutlaka Oku: Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler

4-300 Kelimeden Az İçerik Üretmeyin!

Yoast seo uyumlu makale üretmek istiyorsanız 300 kelimeden az içerik üretmemelisiniz. Google çalışanları yazı uzunluğunun bir sıralama faktörü olmadığını söylese de benim 5 yıllık blog deneyimimden yola çıkarak uzun yazıların botlar gözünde kıymetli olduğunu düşünmekteyim…

5- Aynı Anahtar Kelimeyi Başka Makalelerde Kullanma!

SEO uyumlu makale nasıl yazılır? sorusuna verilebilecek en önemli tavsiyelerden bir tanesi de aynı odak anahtar kelimeyi başka yazılarda kullanmamaktır. Aynı odak anahtar kelimenin diğer yazılarda kullanılması halinde Google sizi spam yapmakla suçlayacaktır.

6- Alt Başlıklarda Anahtar Kelime Kullanın!

Yoast isimli eklenti SEO uyumlu makale yazmak isteyenler için harika bir eklentidir. Yoast SEO uyumlu makale yazmak isteyenlere anahtar kelimeleri alt başlıklarda kullanmalarını tavsiye etmektedir. Bu sayede google botları içeriğin hangi konu hakkında yazıldığını daha kolay anlayabilecektir.

Mutlaka Oku: Evde makale yazarak nasıl para kazanılır?

7- Makalelerinizde İç Linklemeler Yapın!

Yoast SEO uyumlu makale yazmanın altın kuralı iç linklemeler yapmaktır. İç linkleme yapmak bir konu hakkında faydalı içerikler üretmiş olduğunuzu gösterir. Bu sayede kullanıcıların sitenizde dolaşma süresi uzar ve google da üst sıralarda çıkma şansınız artar.

8- Özgün Olun!

Yoast’ın makale SEO analizi kısmında yer almasa da size verebileceğim en önemli tavsiyelerden bir tanesi özgün olmanızdır. Özgün değilseniz hangi SEO stratejisini uygularsanız uygulayın başarıyı yakalayamazsınız. Kopya içerikler üretmek için bu yola çıkarsanız hiçbir zaman başarıya ulaşamazsınız.

9- Başlıkta Anahtar Kelimeyi Kullanın

Yoast SEO uyumlu makale yazmak isteyenler makale SEO analizi kısmında başlıkta anahtar kelimenin kullanılmasının önerildiğini görürler. Bu tavsiye, google botlarını içeriğin hangi konu hakkında yazıldığını kolaylıkla anlaması içindir.

10- URL’de Anahtar Kelime Geçmelidir!

Yoast SEO uyumlu makale yazmak istiyorsanız mutlaka url’de anahtar kelime geçmesine dikkat etmelisinizdir. Bu sayede diğer makale seo analizi tavsiyelerinde olduğu gibi google botlarının işini kolaylaştırmış olursunuz.

Mutlaka Oku: Haftalık Ödeme Yapan Makale Siteleri

11- Meta Açıklama Kısmında Anahtar Kelime Kullanın!

Yoast SEO eklentisinin tavsiyeleri arasında meta açıklama kısmında anahtar kelimeye yer verilmesi geçmektedir. Meta açıklama kısmında kullanılan odak anahtar kelimeye yer verilmesi botların işini kolaylaştırmaktadır.

Yoast SEO Uyumlu Makale Yazmanızı Kolaylaştıracak Siteler

Yoast SEO Uyumlu Makale Yazmak İçin 11 Altın Bilgi

Makale SEO analizi yapmadan önce dikkat edilmesi gereken noktaların başında anahtar kelime analizidir. Anahtar kelimelerinizi ne kadar başarılı seçerseniz o derecede yazmış olduğunuz yazının hitini artırabilirsiniz.

Benimde bizzat kendi sitemde makale üretmek için kullandığım Adwords anahtar kelime analizi aracını mutlaka kullanmanızı öneriyorum. Adwords anahtar kelime analiz aracı ile anahtar kelimelerin aylık aranma hacimlerini ve rekabet durumlarını görebilirsiniz.

Mutlaka Oku: Makale Yazarak Para Kazanmak İçin Bulunmaz Rehber

Keyword Tool adlı sitede benim makale SEO analizi yapmadan önce anahtar kelimelerimi belirlemek için kullandığım siteler arasında yer almaktadır. Bu site aracılığı ile yazmak istediğiniz konuda çeşit çeşit anahtar kelime analizine ulaşabilirsiniz.

Makale Seo Analizi İçin Bu Videoyu İzleyin!

SEO uyumlu makale nasıl yazılır? sorusu için sizlere fayda sağalayacak olan bu videoyu mutlaka izleyin…

Mutlaka Oku: Makale Yazarlığı Eğitimi

Yoast SEO Uyumlu Makale Yazmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Yoast SEO uyumlu makale yazayım derken kullanıcı deneyimini yok saymamalısınız. Anahtar kelimeler ile doldurulmuş içerikler üretip sanki bir makinenin yazmış olduğu gibi içerikler asla üretmeyin aksi takdirde yazdığınız içerikler çöp olacaktır.

Kaliteli bir araştırma yapıp okuyacak olan kişiye fayda sağlayabilecek içerikler üretmek birincil amacınız olmalıdır. SEO uyumlu makale nasıl yazılır? sorusuna yanıt arayan kişilerin yazmış olduğu yazıları incelediğimde sadece arama motorlarına yaranmak için içerikler ürettiklerini görmekteyim…

Bu işten ciddi bir şekilde para kazanmak istiyorsanız kullanıcı odaklı içerikler üretmeye çalışıp daha sonrasında SEO uyumlu makale üretmeye çalışmanız daha doğru olacaktır. Bu sayede sitenize kullanıcı gelmesini başarıp bu kullanıcıların sitenizde diğer içerikleri de okumasını başarabilirsiniz. 

SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? Kısaca

SEO uyumlu makale yazmak için dikkat etmeniz gereken en önemli husus 300 kelimeden az yazılar yazmamanızdır. 300 kelimeden az bir şekilde yazılacak olan yazıların google’da üst sıralara çıkması neredeyse imkansızdır. 

Yoast SEO uyumlu makale yazmak için dikkat edilmesi gereken ikinci nokta ise anahtar kelime yoğunluğudur. Anahtar kelime yoğunluğu %2,5’u asla geçmemelidir. Aksi takdirde sitenizde spam yaptığınıza dair bir uyarı alırsınız ve uzun bir süre google sitenizi sıralamalarda göstermez. 

Google botları makale SEO analizi yaparken dikkat ettikleri en önemli nokta özgünlüktür. Başka sitelerden yazıları kopyalayıp yayınlıyorsanız siteniz google tarafından ciddi bir ceza alacaktır ve ömür boyu siteniz google’da gözükmeyecektir. 

Yoast SEO Uyumlu Makale Yazmak İle İlgili Sizlerinde Görüşlerini Bekliyorum!

Burada elimden geldiğince sizlere Yoast SEO uyumlu makale yazma ile ilgili önemli bilgiler aktardım. Sizlerinde Yoast SEO uyumlu makale nasıl yazılır? Makale Yazarken Nelere Dikkat Edilir? gibi sorular ile alakalı görüş ve düşüncelerini bekliyorum. 

Makale yazmak için sizlerin önerebileceği başka eklentiler var mı? Blogundan makale yazıp gelir elde etmek isteyenlere tavsiyeleriniz nelerdir? Lütfen görüşlerinizi bizlere aktararak içeriğimize katkıda bulununuz. 

Burada belirtilen görüşler ile ilgili yanlış olduğunu düşündüğünüz noktalar var ise bizlere belirterek bu yanlışların düzeltilebilmesine de katkıda bulunabilirsiniz. Yoast SEO uyumlu makale nasıl yazılır? sorusu ile alakalı çok daha kapsamlı içerikler ile ilerleyen zamanlarda karşınızda olacağım…

Mutlaka Oku: Makale Başına ücret ne kadar olmalıdır?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz