Makale Başına Ücret Ne Kadar Olmalıdır?

Merhabalar burada makale yazarlığı yapmak istiyorum diyen kişiler için makale başına ücret ne kadar olmalıdır? ve Makale satışı nasıl yapılır? sorularının cevaplarını vermeye çalışacağım.. Sizlerinde makale başına ücret ne kadar olmalıdır? sorusu ile alakalı olarak görüşlerini bekliyorum…

Makale Başına Ücret Ne Kadar Olmalıdır?

Makale başına ücret tamamen kişinin makale yazma kabiliyetine göre değişen bir durumdur. Yani makale yazmaya yeni başlayan biriyseniz 100 kelimesini 1 TL’ye bile yazabilirsiniz. Ancak işi öğrendikçe 100 kelimesini 1 TL’ye yazmanız kesinlikle önerilmez…

Bazı makale satış siteleri insanların emeklerini sömürerek 100 kelime başına sadece 1 TL ücret vermektedir. Bu da günde 300 kelimelik 10 makale üreten birisinin dahi 900 TL  gibi düşük bir ücret almasına neden olur…

Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyorsanız başlangıçta düşük makale başına ücret tekliflerini kabul edin. Ama sadece işi öğrenmek için! Daha sonrasında ise kendi makale başına ücret tekliflerinizi artırarak sadece bu işi yaparak dahi ayda 3000-4000 TL’ye varan kazançların sahibi olabilirsiniz. 

Mutlaka Oku: Makale Yazarlığı Eğitimi İçin Kaliteli Rehber!

Bence Makale Başına Ücret 100 Kelime İçin 10 TL Olmalıdır!

Şuan ki şartlarda pek mümkün olmasa da 100 kelime başına 10 TL ücret ödeyen kişi veya ajanslar bulunmaktadır. Ancak bunun için tabi ki kendinizi kanıtlamalısınız. Aksi takdirde size gelen makale başına ücret 100 kelimesi 1 TL’yi geçmeyecektir.

Size gelen makale başına ücret tekliflerini artırabilmek için bol bol kitap okumalısınız. Aksi takdirde doğuştan yetenekli değilseniz asla ücretinizi artıramazsınız. Bu işi sadece para içinde yaparsanız kazanmanız mümkün olmayacaktır. Çünkü makale yazarlığı işi biraz sıkıcıdır.

Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyen birisi öncelikle bilgisayar başında vakit geçirmeyi seven bir kişiliğe sahip olmalıdır. Aynı zamanda sosyal hayatında kısıtlamalara gitmelidir. Aksi takdirde bu işi hobi amaçlı dahi yapamazsınız. 

Makale Yazarlığı Ne Kadar Kazandırır?

Makale yazarlığından sizi tatmin edecek ücretler kazanabilmek için tecrübeli olmalısınız. Makale başına ücret teklifleri iyi olan yazarlara baktığınızda bu işi en az 5 yıldır yapan yazarlar olduklarını görürsünüz. Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyen birisi bunu uzun yıllar yaparak bir gelire dönüştürebilir.

Mutlaka Oku: Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler

Başkasına makale yazarlığı yapmak yerine kendi blog sitenizde yazarlık yapmak size uzun vadede çok daha fazla kazandıracaktır. Başkasına yazacak olduğunuz 300 kelimelik 1 yazıdan 3 TL ücret kazanırken, kendi sitenizde yazacak olduğunuz bir yazdan yılda 50-100 TL’ye varan oranlarda kazançlar sağlayabilirsiniz. 

Zaten size makale siparişi veren birçok kişiye baktığınızda kendi blog sitelerini açan kişiler olduklarını göreceksiniz. 100 Kelimesini 1 TL’den yazdıran bu tür insanlar adeta sizin emeklerinizi sömürmektedir. Lütfen 100 kelimesini 1 TL’den yazılar yazmayınız. İşini hakkıyla yapan bir yazar ortalama olarak bu işte 2000-2500 TL’ye varan oranlarda kazanç sağlayabilir.

Makale Satışı Nasıl Yapılır?

Benim acil nakit paraya ihtiyacım var diyorsanız başkalarına yazı yazarak gelir elde etmeyi tercih edebilirsiniz. Benim uzun yıllardır kullandığım makale satış siteleri vardır. Buralarda makale başına ücret biraz düşük olsa da yeterli referansa sahip olduktan sonra çok daha fazla gelir elde edebilirsiniz. 

Makale Satışı için önerebileceğim ilk site bionluk.com’dur. bionluk platformu tartışmasız bir şekilde en güvenilir freelancer platformudur. Alıcı ve satıcıları oldukça güvenilir bir ortamda buluşturan bionluk ile makale siparişi verecek müşteri bulabilirsiniz.

Makale satışı nasıl yapılır? sorusuna verebileceğim ikinci tavsiye ise sadeceon.com’dur. Bu önemli sitede bionluk tarzında freelancer platformudur. Bionluk ile aynı mantıkta çalışan sadeceon.com’un bionluk.com’dan farkı komisyon oranının biraz daha yüksek olmasıdır. Bu durumda makale başına ücret kazancınızın düşmesine neden olur. 

Mutlaka Oku: internetten makale yazarak para kazanmak detaylı anlatım

Makale Başına Ücret Nasıl Artırılır?

Makale başına ücreti artırmak için aşağıdaki özelliklerde makaleler ortaya çıkarmanız gerekmektedir. Aksi takdirde makale yazarlığı yapmak istiyorum diyen birisi asla makale başına almış olduğu ücreti artıramayacaktır.

1- Yazılacak konu hakkında iyi bir araştırma yapılmalıdır.

2- Yazı gramer kurallarına uygun bir şekilde yazılmalıdır.

3- Yazılacak yazılara yorum yapabilme kabiliyetine sahip olunmalıdır.

4- Asla kopya içerik olmamalıdır.

5- SEO’ya uygun bir yapıda yazılar yazılmalıdır.

6- Yazı içerisinde anahtar kelimeler uygun oranlarda kullanılalıdır.

7- Paragraflar çok uzun tutulmamalıdır.

8- Altbaşlıklar mutlaka olmalıdır.

Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyen birisi makale başına ücret tekliflerini artırmak istiyorsa yukarıda saymış olduğum 8 adet tavsiyemi dikkate almalıdır. Aksi takdirde bu yolla gelir elde etmek imkansız olacaktır. 

Mutlaka Oku: Evde makale yazarak nasıl para kazanılır?

Makale Yazarlığının Geleceği Var Mı?

Makale yazarlığında gelecek vardır. Ancak bunu sürekli kendisini geliştirebilen yazarlar için söyleyebilirim. Makale yazarlığını sevmeyen bir yazarın bu işi meslek haline dönüştürebilmesi neredeyse imkansızdır.

Sabırlı, azimli ve yazmayı seven kişiliğe sahip olan kişiler bu mesleği tam zamanlı olarak rahatlıkla yapabileceklerdir. Çünkü piyasada oldukça fazla sayıda makale yazarı vardır ancak yeterli kalitede makale yazabilen makale yazarı sayısı oldukça azdır.

Mutlaka Oku: Haftalık Ödeme Yapan Makale Siteleri

Müşterilerde bu durumu bildiklerinden dolayı kaliteli makale yazarı buldukları zaman kolay kolay bırakmamaktadırlar. Bende uzun yıllardır sürekli aynı kişi ile çalışmaktayım. Aramızda kazan-kazan ilişkisi oldu ve bu sayede ikimizde güzel kazançların sahibi olmaktayız. 

Blog Sitenizde Yazı Yazarak Para Kazanın!

Benim size verebileceğim en önemli tavsiyeler arasında başkaları için yazmak yerine kendi siteniz için yazmanızdır. Sadece biraz SEO bilgisine sahip olmanız yeterlidir. Bu sayede makale başına ücret ne kadar? olmalıdır gibi sorular ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Kendi sitenizde yazacak olduğunuz 1 makaleden yılda 100-150 TL kazandıktan sonra inanın başkasına yazı yazmayı bırakacaksınız. Sömürülmekten kurtulabilmek için başkalarına yazmak yerine kendi sitenize yazın. 

Uzun vadeli düşündüğünüzde Adsense ile çok daha güzel bir şekilde para kazanabileceksiniz. Başkalarına yazı yazmak istiyorsanız da makale satışı nasıl yapılır? sorusunda belirtmiş olduğum 2 site ile müşteri bulmanızı tavsiye ediyorum. Bu sitelerde makale başına ücret biraz daha yüksek olmaktadır. 

Makale Yazarsam Vergiye Tabi Olur Muyum?

Makale yazarlığı yapmak isteyen ancak vergisel konularda sıkıntısı olan kişiler ceza yemekten korkmaktadırlar. Bu durumda makale yazmalarının önüne geçmektedir. Bu işi tam zamanlı olarak yapan birisi değilseniz makale yazmak için bir vergilendirmeye tabi olmazsınız.

Kimse sizden ayda kazandığınız 150-200 TL için vergi istemeyecektir. Burada önemli olan nokta bu işi sürekli yapıp yapmamaktır. Yani her gün düzenli bir şekilde hesabınıza para aktarılıyorsa bu işi vergi ödeyerek yapmanız gerekmektedir.

Vergi mevzuatlarında internetten kazanılan para 1 TL dahi olsa vergilendirmeye tabidir dense de yukarıda belirtmiş olduğum oranlarda kazanç sağlayan kişilerin şuana kadar bir vergilendirmeye tabi olduğunu görmedim…

Mutlaka Oku: Makale Yazarak Para Kazanmak İsteyenler İçin Kaliteli Bir Yazı

Yorum Bırakarak Makale Alıcılarına Ulaşabilirsiniz!

Makale başına ücret ile ilgili birazcık bilgi sahibi olduktan sonra aşağıda yer alan yorum kutucuğuna kendinizi akıcı bir şekilde tanıtarak ve e mail adresini paylaşarak makale alıcılarına buradan da ulaşabilirsiniz. 

Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyen kişiler için faydalı olması amacıyla bu yazıyı kaleme aldım. Sizlerinde makale başına ücret ve makale satışı nasıl yapılır? soruları ile alakalı yorum ve görüşlerini bekliyorum…

Sizce makale başına ücret ne kadar olmalıdır? Başkası için makale yazmak sömürülmek midir? Kendi blog sitenizi açarak daha fazla kazanabileceğinize inanıyor musunuz? Lütfen tüm bu sorulara yorumlar aracılığı ile cevap vererek içeriğimize katkıda bulununuz….

Makale başına ücret hususundaki benim görüşlerime katılan var mı? Lütfen görüş ve düşüncelerinizi eksik etmeyin…

Mutlaka Oku: Makale yazarlığı yapmak istiyorum diyenler buraya!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Credit Financier Home dedi ki:

  Merhaba!

  Mali desteğe mi ihtiyacınız var? dünyanın her yerinde ihtiyacı olan borçlulara her türlü krediyi veriyoruz.

  5.000 – 10.000.000 ABD Doları
  * amaç *% 3 faiz oranı
  * 1-20 yıl arasında ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredinin esnekliği.

  Yardım için lütfen bizimle iletişime geçin.
  E-posta: creditfinancierhome@gmail.com

Yorum Yaz