Faizsiz Para Biriktirme Yolları | Faizsiz Birikim Nasıl Yapılır?

Ülkemizdeki insanların büyük bir çoğunluğunun Müslüman olması faizsiz para biriktirme yolları ile ilgili araştırmaların sıklıkla yapılmasın neden olmuştur. Bu amaçla sizlere burada faizsiz birikim nasıl yapılır? ve faizsiz para kazanma ile ilgili oldukça önemli bilgilendirmeler de bulunacağım. Umarım sizler için faydalı bir içerik olur…

Faizsiz Para Biriktirme Yolları İle İlgili Kaliteli Tavsiyeler

Para biriktirmek geleceğimizi güvence altına almak için olmazsa olmaz yollardan bir tanesidir. Kazanırken para biriktirmeye çalışmayan insan gelecekte çok büyük sıkıntılar çekerek maddi yoksunluk içerisine düşmektedir…

Faizsiz para kazanma ve faizsiz para biriktirme yolları arayışında olan kişiler açıklamış olduğum bu tavsiyeleri dikkatli bir şekilde uygulamaları halinde gelecekte maddi anlamda herhangi bir sıkıntı çekmeyecekleri gibi günahlardan da korunmuş olurlar.

Daha önceki yazılarımda lise öğrencisi için para biriktirme yolları ve evde para biriktirme yöntemleri ile ilgili olarak oldukça kaliteli içerikler oluşturmuştum Faizsiz para biriktirme yolları ile ilgili bilgiler paylaşmış olduğum bu içeriğimden sonra onlara da göz atabilirsiniz. 

Mutlaka Oku: Zengin Olma Duası Nihat Hatipoğlu

Faizsiz Para Biriktirmek İçin Yapılması Gerekenler!

1- Tüm Borçlarınızdan Kurtulun!

Faizsiz para biriktirme yolları ile ilgili bir araştırma yapmadan önce öncelikli olarak tüm borçlarınızdan kurtulmanız gerekmektedir. Aksi takdirde gecikmeden dolayı ödeyecek olduğunuz faiz borçları yüzünden günaha girmiş olursunuz. Özellikle kredi kartı borçlarınızı hızlı bir şekilde bitirin.

2- Dışarıda Yemek Yemeye Son Verin!

Faizsiz para biriktirme yolları arayışında olan bir kişinin dışarıda yemek yeme alışkanlığını sona erdirmesi gerekmektedir. Çalışan biri iseniz evden getirecek olduğunuz yemekler sayesinde çok ciddi bir birikimin sahibi olabilirsiniz.

3- Yapacağınız Alışverişlerden Önce 3 Kere Düşünün!

Kapitalizm sizi anlık ve hızlı bir tüketim yapmanız için zorlar. Yapacağınız alışverişlerden önce kendinize 1 haftalık bir düşünme süresi bırakırsanız alacak olduğunuz şeyin gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını anlayabilirsiniz. 

4- İndirimleri Takip Edin!

Faizsiz birikim nasıl yapılır? sorusunun en net cevabı aslında gereksiz harcama yapmamaktır. Bunu daha detaylı bir şekilde açıklamam gerekirse; yeni çıkan ürünler teknoloji veya giyim üzerine olsun pahalı olur. Bu nedenle bu ürünleri bir başka yeni ürün çıkınca almak veya sezon sonu indirimlerini beklemek birikim yapmanızı sağlayacak parayı bulmanızı kolaylaştıracaktır.

Mutlaka Oku: Evde Tasarruf Etmenin 45 Yolu!

5- Kredi Kartı Kullanmayın!

Bankada faizsiz para biriktirme yolları nedir? ve faizsiz para biriktirme yolları nedir? sorularını soran kişiler faiz belasından kurtulmak için kredi kartından mutlaka uzak durmalıdırlar. Kredi kartı kullanıp da faize bulaşmayan insan yoktur. Çünkü ödemediğiniz borçlarda faiz ödemekte faiz yemekle eş değerdir.

6- Her Kuruş Harcamanızı Not Alın!

Para biriktirme yolları arayışında olan kişilere verebileceğim en iyi tavsiye her kuruş harcamasını not almasıdır. Ancak bu şekilde faizsiz bir şekilde para biriktirilir. Ben yaklaşık olarak 10 yıldır harcadığım her kuruşu not alıyorum. Bu sayede hayatımın hiçbir döneminde maddi olarak bir sıkıntı yaşamadım…

7- Hedef Belirleyin!

Hedef belirlemeden yola çıkan biri iseniz para biriktirme yolunda başarısız olmanız kaçınılmaz olacaktır. Faizsiz para kazanma veya faizsiz para biriktirme yolları arayışında isen asla hedefsiz bu yola çıkma! Mesela yıl sonunda hesabımda 10.000 TL bulunmasını istiyorum hedefi ile yola çıkarsanız hedefinize ulaşmanız o derece kolay olacaktır.

Mutlaka Oku: Kısa Yoldan Zengin Olmak İçin 7 Mükemmel Yol!

8-  Sigara Alışkanlığınızı Terk Edin!

Özellikle ülkemizdeki erkeklerin en büyük günlük gideri sigaradır. Günlük ortalama olarak bir erkeğin 15 lira sigaraya para harcaması demek yılda 5475 TL’nin boşa gitmesi demektir. Faizsiz para biriktirme yolları arayışında içerisindeyseniz yılda 5475 TL’yi sigaraya harcamak yerine birikim hesabınıza atmanız sizin için çok daha faydalı olacaktır.

9- Evlenin!

Yapılan birçok araştırma bekar erkeklerin masraflarının evli erkeklere nazaran oldukça yüksek olduğunu göstermiştir. Bu nedenle faizsiz birikim nasıl yapılır? sorusunu soran kişilerin evlenmelerini tavsiye ediyorum…

10- Bisiklet Kullanın!

Lise öğrencisi için para biriktirme yolları arasında sıklıkla tavsiye ettiğim durumlardan bir tanesi de bisiklet kullanmalarıdır. Genellikle ülkemizde kısa mesafeler için dahi dolmuşlar abartılı ücretler almaktadırlar. Okulunuz veya işiniz 30-40 Km uzakta ise bisikleti ulaşım aracı olarak kullanmanız çok daha mantıklı bir tercih olacaktır.

11- Hesabınızdan Düzenli Altın Yatırımı Yapın!

Evde para biriktirme yöntemleri içerisinde de yer alan hesaptan düzenli altın yatırımı yapmaya çalışmak faizsiz para biriktirme yolları arayışında olan kişilerin kesinlikle ve kesinlikle uygulaması gereken yöntemler arasında yer almaktadır. Ben kredi kartımdan her ay düzenli bir şekilde altın alım talimatı verdim ve bu sayede sade 3 sene içerisinde çok ciddi bir gelirin sahibi oldum. Ülkemizdeki enflasyonun bu derece yüksek olması sayesinde altın yatırımı yapıp zarar eden bir insan hiç hayatımda görmedim.

Mutlaka Oku: Para Biriktirmek İçin 52 Mükemmel Yol!

Faizsiz Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Lazım?

Faizsiz para biriktirme yolları arayan kişiler faizsiz para kazanmak için de ciddi arayışlara girmektedirler. Faizsiz para kazanmanın en güzel yolu altın yatırımı yapmaktır. Altın’ın bir anda dibe çakılması söz konusu olmayacağından yıllık enflasyona bağlı olarak bu yolla önemli bir kazancın sahibi olabilirsiniz. Faizsiz para kazanma yolları arayan kişilere vereceğim ikinci tavsiyem ise ticarete yönelmeleridir. Paranızı en iyi şekilde çalıştırmak için ticaret yapmak en mantıklı tercih olacaktır.

Mutlaka Oku: Yeni Para Biriktirme Yöntemleri 

Faizsiz Birikim Nasıl Yapılır?

Faizsiz birikim yapmanın en iyi yolu kredi kartınızdan veya hesabınızdan otomatik altın alım talimatı vermektir. Siz farkında bile olmadan çekilecek olan bu yatırımlar sayesinde uzun vadede çok ciddi bir birikimin sahibi olabilirsiniz. Faizsiz kumbara hesabı açarak katılım bankaları aracılığı ile de faizsiz birikim yapabilirsiniz. 

Evde Para Biriktirme Yolları Nelerdir?

Faizsiz para biriktirme yolları ile ilgili araştırma yapan kesim genellikle ev hanımlarıdır. Ev hanımları çalışmadıkları için kendilerini zaman zaman strese sokabilmektedirler. Bu nedenle de bayanlar internetten evde para biriktirme yolları ile ilgili tavsiyelere göz atmaktadırlar. Evde para biriktirmenin en iyi yolu bence internetten para kazanmaya çalışmaktır. Mesela bayanlar makale yazarlığı yaparak önemli bir kazancın sahibi olabilirler. Makale yazarlığı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Bankada Faizsiz Para Biriktirme İçin Ne Yapılabilir?

Faizsiz para kazanma ve faizsiz para biriktirme yolları ile ilgili araştırma yapan kişilerin bankada faizsiz para biriktirme yolları ile ilgili önerilere ihtiyacı bulunmaktadır. Özellikle İslamiyeti derinden yaşayan kişiler faizsiz bir şekilde parayı nasıl bankada muhafaza edebilirim diye düşünmektedirler. Bankada faizsiz bir şekilde para biriktirmek istiyorum diyorsanız vadesiz hesap açmanız yeterli olacaktır. Para burada kalırsa ben harcarım diyorsanız da bankaya otomatik altın alma talimatı verebilirsiniz. Bu şekilde nakit olmayan paranızı nakite çevirmek zor olacağından dolayı kolaylıkla para biriktirebilirsiniz. 

Mutlaka Oku: Mutfakta Tasarruf Etmenin Yolları 13 Önemli Tavsiye

Mutlaka Oku: Elektrikten Sudan ve Paradan Tasarruf Yapmak

Mutlaka Oku: Kumbarada Para Biriktirmenin Yolları

Böylelikle sizlere faizsiz para biriktirme yolları ile ilgili 11 önemli tavsiye de bulundum. Sizlerinde faizsiz para biriktirme yolları, faizsiz birikim nasıl yapılır? evde para biriktirme yöntemleri nelerdir? ve en iyi birikim hesabı hangisidir? soruları ile alakalı olarak görüş ve düşüncelerini bekliyorum…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz