Kumbarada Para Biriktirmenin Yolları

Kumbarada Para Biriktirmenin Yolları başlıklı yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda kumbarada para biriktirme alışkanlığı edinebilmeniz için ne yapmanız gerektiğini ve kumbarada para biriktirme yöntemlerinin neler olduğunu aktaracağım…

Kumbarada Para Biriktirmenin Yolları

Kumbarada para biriktirmenin yolları oldukça fazladır. Kişinin yaratıcılığına ve para biriktirme yolundaki arzusuna bağlı olarak kumbarada para biriktirme alışkanlıkları değişkenlikler gösterebilmektedir. Bazı insanların bozuk para biriktirme hastalığı dahi bulunmaktadır. Bu bozuk para biriktirme hastalığını fırsata çeviren kumbarada para biriktiren bir adam tam 10 yılda sadece bozuk paralar ile 30.000 TL para biriktirmiştir. Bozuk para biriktirenler genellikle bu bozuk paraların havadan geldiğini düşünmektedirler. Oysa bozuk paralar birike birike çok büyük meblağları oluşturabilmektedir. lafı çok fazla uzatmadan kumbarada para biriktirmenin yolları nelermiş aktaralım…

1- Kumbaraya Kağıt Para Atmak

Kumbarada para biriktirmenin yolları arasında en iyisi yani en iyi para biriktirebileceğiniz yöntem kumbaraya kağıt para atmaktır. Kağıt paraların kumbaradan çıkmasının imkansız olması bu yöntemi önermemizde ki en önemli özellikler arasında yer almaktadır.

2- Kavanozda Para Biriktirmek

Kavanozun açılmasının sadece kırılarak olmasından dolayı kumbarada para biriktirmenin yolları arasında bu yöntemi önermekteyiz. Ani kumbarayı açma hissine kapıldığınızda kavanozun kırılmadan açılacağını bilmeniz kumbaranızı açma hissinizi rahatlıkla bastıracaktır. 

3- Yol Masrafından Kalanı Direkt Kumbaraya Atmak

Ülkemizdeki ulaşım ücretlerinin küsuratlı olmasını bir fırsata çevirebilirsiniz. Mesela 1,75 olan ücreti genellikle 2 lira olarak verirsiniz. Bunun 0,25 kuruşunu her akşam kumbaraya atmanız ayda 8 TL yılda ise 96 TL biriktirebilmenizi sağlayacaktır. 

4- Pet Şişe İle Para Biriktirmek

Pet şişe ile para biriktirmek oldukça ilgilin para biriktirme yolları arasında yer almaktadır. Özellikle bozuk para biriktirenler pet şişe ile çok kolay bir şekilde para biriktirebilirler. Neden pet şişe diye sorarsanız pet şişenin içerisine atmış olduğunuz bozuk paraları geri alabilmeniz sadece pet şişeyi kesmekle mümkündür. Bu da para biriktirmek için size büyük kolaylık sağlayacaktır. Özellikle 0,5 Litrelik pet şişeleri veya 1 litrelik kola şişelerini kullanmanızı tavsiye ediyorum.

5- Her Gün 1 TL Sözü İle Para Biriktirmek

Kendinizi her gün kumbaraya 1 TL atma sözü vererek güzel bir para biriktirebilirsiniz. Basit bir hesaplamayla ayda 30 TL yılda size 365 TL para biriktirmeniz sadece günde 1 TL atarak mümkündür. 

Böylelikle kumbarada para biriktirmenin yolları ile ilgili olarak 5 yöntem önerdik. Sizinde kumbarada para biriktirmenin yolları ile ilgili olarak farklı yöntemleriniz var ise hemen yorum kısmından bizlere iletiniz.

Evde Para Biriktirme Yöntemleri İçin Tıklayınız

Para Biriktirme Yolları İçin Tıklayınız

Para Biriktirme İle İlgili 10 Öneri İçin Tıklayınız

Para Biriktirme Yolları Öğrenci Arkadaşlara 19 Tavsiye İçin Tıklayınız

Para Biriktirme Yolları Kadınlar Kulübü 12 Tavsiye İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz