Para Biriktirme Yolları Kadınlar Kulübü 12 Tavsiye

Bu yazımızda Para Biriktirme Yolları Kadınlar Kulübü 12 Tavsiyesi ile karşınızdayız. Bilindiği gibi kadınların sık ziyaret ettiği ve görüşlerini paylaştığı kadınlar kulübü ülkemizin önemli forumları arasında yer almaktadır. Bizlerde bu amaçla yorumlardan derlemiş olduğumuz para biriktirme yollarını sizlere aktaracağız…

Para Biriktirme Yolları Kadınlar Kulübü 12 Tavsiye

1- Kumbara Alışkanlığı Edinin 

Para biriktirme yolları kadınlar kulübü tavsiyeleri arasında ilk sırada yer alan kumbara alışkanlığı edinme para biriktirmek isteyen bir insan için olmazsa olmaz alışkanlıklar arasında yer almaktadır. Özellikle bayanlar kolay ve uygulanabilir olması nedeniyle ilk olarak bu alışkanlığı kendilerine kazandırmalıdırlar. Kendinize her gün 10 TL kumbaraya atma görevi vererek başlayabilirsiniz…

2- Kredi Çekerek Para Biriktirmek

Para biriktiren ev hanımları kimi zaman ufak miktarlar ile birikim yapamadıklarını söylemektedirler. Bizler bu nedenle kredi çekerek para biriktirmek tavsiyesini bayanlara öneriyoruz. Toplu para olmadan para biriktirmiyorum diyenler kredi çekerek para biriktirmektedir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken kredi çekerken faiz ödeyeceğiniz gerçeğidir. Bu faizi karlı bir yatırım aracına paranızı yatırarak yok edebilirsiniz.

3- Otomatik Ödeme Talimatı İle Para Biriktirmek

Kadınlar kulübü para biriktirmek tavsiyeleri arasında otomatik ödeme talimatı ile para biriktirmek gelmektedir. Banka hesabınıza veya kredi kartınıza otomatik altın alma talimatı vererek düzenli bir şekilde para biriktirebilirsiniz. Bize göre en mantıklı para biriktirme yöntemi otomatik ödeme talimatı vererek para biriktirmektir. Ben bu yolla yılda 12.000 lira biriktirdim ve hiç para biriktirdiğimi dahi hissetmedim denemenizde fayda görüyorum.

4- Alkol, Sigara Alışkanlıklarınızı Rafa Kaldırın

Hem sağlığınız hemde para biriktirebilmek için mutlaka bağımlılıklarınızı ortadan kaldırmalısınız. En ucuz sigarayı dahi kullansanız aylık gideriniz 200 lira olacaktır. Bu 200 lira ile her ay çeyrek altın almanız halinde 1 sene sonunda paranız enflasyon sayesinde değer kazanacaktır.

5- Erken Rezervasyon Fırsatlarından Yararlanın

Mutlaka erken rezervasyon fırsatlarından yararlanın. Para biriktirmenin değişik yolları arasında yer alan erken rezervasyon fırsatını ulaşım ve otel hizmetlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu şekilde yılda çok ciddi bir parayı biriktirdiğinizi göreceksiniz.

6- Dışarıda Masraflı Sosyalleşmeyin

Para biriktirme yolları kadınlar kulübü tavsiyeleri arasında dışarıda masrafsız sosyalleşmek gelmektedir. Dışarıda yemek yemek, sinemaya gitmek bunlar hep aylık giderinizi artırıcı faaliyetlerdir. Müzeleri gezebilir, doğal parklara gidebilir ve sanat müzelerini ücretsiz bir şekilde gezebilirsiniz. Bu şekilde daha yararlı bir sosyalleşme imkanına sahip olurken aynı zamanda cebinizden de para çıkmamış olacaktır.

7- Ek Gelir İçin Yeteneklerinizi Ortaya Çıkarın

Para biriktirmenin en güzel yolu kendinize ek gelir yaratmak gelmektedir. Giderlerinizden kısmaya çalışmanıza rağmen bir türlü para biriktiremiyorum diyorsanız kendinize ek gelir yaratmanın zamanı geldi demektir. Yetenekleriniz doğrultusunda özellikle internet ortamında işler yaparak para biriktirmek için bir fırsat yaratabilirsiniz.

8- Marka Takıntısına Son Verin

Özellikle bayanlarda daha fazla rastlanan bir durumdur marka takıntısı. Sırf arkadaşlar arasında hava atmak amacıyla alınan 400 liralık ceket 40 liralık ceketten farksızdır. Bu tür giyim konusunda marka takıntısı olan kişiler asla para biriktiremeyecektir. Kıyafet gideriniz yıllık gelirinizin sadece %5’ini kaplamalıdır.

9- Pazara Gidin

Para biriktirme yolları kadınlar kulübü tavsiyeleri arasında pazara gitmek gelmektedir. Asla manav ile pazardaki fiyatların aynı olduğunu düşünmeyin. İnanın %75’e varan oranlarda daha uygun fiyatlardan pazarda alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik pazarlara gelen mallar oldukça taze olmaktadır bu da sağlığınız için oldukça faydalı bir durumdur.

10- Aylık Alışveriş Yapmaya Özen Gösterin

Tek tük alışveriş yapmanız kadar harcamalarınızı kontrol altına almanızı güçleştirecektir. Bunun için mutlaka özellikle mutfak alışverişlerinizi her ayın aynı gününde yapmanız ciddi bir tasarruf eğilimine girmenizi sağlayacaktır. Bu tavsiyemiz para biriktirme yolları kadınlar kulübü tavsiyeleri arasında oldukça önemli bir maddedir.

11- Fatura Maliyetlerini Düşürmek İçin Tasarruf Tedbirleri Alın

Elektrik, su ve doğal gaz giderleri tamamen sizin kontrolünüzde olan harcamalardır. Evinizde uygulayacak olduğunuz bir takım tasarruf tedbirleri sayesinde para biriktirmek için nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

12- Otomobil Kullanmayın 

Ülkemizde araç kullanma maliyetleri gerek benzinin pahalı oluşundan gerekse ciddi vergilendirmelerin olması nedeniyle çok pahalıdır. Bu durumda doğal olarak para biriktirmenin önünü tıkamaktadır. Toplu taşıma kullanmak ülkemizde çok daha mantıklı bir tercih olarak durmaktadır.

Böylelikle para biriktirme yolları kadınlar kulübü ile tam 12 tavsiye verdik. Umaruz para biriktirme yolları arasında yer alan bu maddeleri uygulayarak istediğiniz maddi özgürlüğü elde edersiniz. İlerleyen yazılarımızda öğrenci para biriktirme taktikleri, para biriktirme püf noktaları ve para harcamamak için ne yapmalıyım konularında sizlere tavsiyeler vermeye çalışacağız. Bizleri takip etmeye devam edin….

Para Biriktirme Öğrenci Tavsiyeleri İçin Tıklayınız

Para Biriktirmenin En İyi Yolu İçin Tıklayınız

Para Biriktirme İle İlgili 10 Öneri İçin Tıklayınız

Para Biriktirme Yolları Öğrenci Arkadaşlara 19 Tavsiye İçin Tıklayınız

Para Nasıl Kazanılır ? Müthiş Tavsiyeler İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz