Öğrenci Para Biriktirme Taktikleri

Öğrenci Para Biriktirme Taktikleri başlıklı yazıma hoş geldiniz. Bu yazımda öğrenci arkadaşlara oldukça önemli para biriktirme tavsiyelerinde bulunacağım. Bu tavsiyeleri uyguladığınız takdirde öğrencilik hayatı sonrasını dahi maddi olarak rahat geçirebileceksiniz…

Öğrenci Para Biriktirme Taktikleri

Öğrenciyim nasıl para biriktirebilirim sorusunu sık sık soruyorsanız mutlaka bu tavsiyelerimize göz gezdirmelisiniz. Telefon almak için nasıl para biriktirilir, lise öğrencisi için para biriktirme yolları ve para biriktirmenin değişik yolları arayışında olan kişilerde bu yazımızdaki tavsiyeleri dikkate alabilirler. Çok fazla uzatmadan öğrenci para biriktirme taktikleri neler olduğunu aktaralım…

1- Dışarıda Yemek Yememek

Öğrenci para biriktirme taktikleri tavsiyelerimiz de ilk sırada dışarıda yemek yememek gelmektedir. Birçok öğrenci arkadaşımız dışarıda sosyalleşmek adına veya evde yemek yapamadığından dolayı dışarıda yemek yemeyi tercih etmektedir. Bu durumda doğal olarak bir öğrencinin para biriktirmesinin güçleştiren unsurların başında gelmektedir. Evdeyseniz kendi yemeklerinizi yapabilir, sosyalleşmek adına da arkadaşlarınızı yapmış olduğunuz yemeklere davet ederek giderinizin önemli bir kısmını ortadan kaldırmış olursunuz. 

2- Part-Time Çalışmak

Öğrenciyiz ne çalışması ya diyenlerdenseniz hemen bu fikrinizi unutun. Bir öğrenci asıl parayı part-time çalışarak biriktirebilir. Çünkü aileden veya burstan gelen para ancak temel ihtiyaçlarınıza yetecektir. Oysa çalışan bir öğrenci hem kendisine öz güven kazandıracak hem de maddi olarak ciddi bir şekilde rahata erecektir. Para biriktirmek istiyorsanız mutlaka bu tavsiyemizi dikkate alın.

3- Alkol-Sigara Alışkanlığını Terk Etmek

Öğrenci para biriktirme taktikleri arasında alkol-sigara alışkanlıklarınızı terk etmek gelmektedir. Bu gider unsuru bir öğrencinin cebini sömüren en kötü alışkanlıklar arasında yer almaktadır. Alkol ve sigara bağımlılığı olan bir kişi asla para biriktiremez. Bu nedenle mutlaka bu tür alışkanlıklarınızı terk etmenizi tavsiye ediyorum…

4- Otomatik Altın Alım Talimatı Vermek

Bu öğrenci para biriktirme tavsiyemiz kendisinde para biriktirme alışkanlığı olmayan, kendisini harcama konusunda tutamayan kişilere önermekteyiz. Bankanıza otomatik altın alım talimatı vermeniz halinde otomatik olarak siz unutsanız dahi hesabınıza o altın yatırılır. Ben bu şekilde 4 sene içerisinde 30 Bin TL para biriktirdim sizde yapabilirsiniz.

5- Ucuza Sosyalleşmenin Yollarını Arayın

Sinemaya gitmek yerine evde film izlemek veya dışarıda yemek yemek yerine piknik yapmak ucuza sosyalleşebileceğiniz bir kaç durumdur. Sizde ucuza sosyalleşmenin yollarını yorum kısmından bizlere ileterek öğrenci arkadaşlarınıza tavsiyede bulunabilirsiniz. 

6- Kız Arkadaş Edinmemek ( Erkeklere Özel Tavsiye )

Üniversite hayatınızda bir kız arkadaş edinmek en pahalı gideriniz olacaktır. Bu nedenle sadece üniversitede sevgili olmayı düşündüğünüz, ciddi olmadığınız kişilere paranızı kaptırmamak için kız arkadaş edinmeyin. Bu üniversite hayatınızda maddi olarak sıkıntı çekmemeniz için en temel öğrenci para biriktirme taktikleri arasında yer almaktadır.

7- Açılmaz Bir Kumbara Alın

Para biriktirme iradesine bir türlü sahip olamayanlar için açılmayan yani kırılmadan içindeki paraları alamayacağınız bir kumbara edinin. Bu kumbaraya her gün 5 TL atma sözü verin ve bunu her gün eksiksiz uygulamaya özen gösterin. Bu şekilde ayda 150 TL yılda ise 1800 TL para biriktirmiş olursunuz. Bu rakam bir öğrenci için gerçekten mükemmel bir rakam olmaktadır.

8- Kıyafetlerdeki Marka Takıntınızı Yok Edin

Kıyafet alırken fazlası ile marka takıntısı taşıyorsanız bu özelliğinizi terk edin. Bir öğrencinin marka takıntısı olması tüm aylık gelirini kıyafetlere vermesine neden olmaktadır. Bunun yerine sezon sonu kıyafet alışverişi yapmak, indirimleri takip etmek öğrenci için en mantıklı yollar olacaktır.

9- Okula Yürüyerek Gidin

Okulunuz 20-30 Km uzaklıkta değilse okula yürüyerek gitmek öğrenci para biriktirme taktikleri arasında verebileceğimiz önemli tavsiyeler arasında yer almaktadır. Bu şekilde ulaşım masraflarınızı yok ederek yılda hatırı sayılı paralar biriktirebilirsiniz. 

10- Sosyalleşmek Adına AVM’lerde Gezmeyin

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan birçok öğrenci sosyalleşmek adına AVM’lerde gezmektedir. İlk olarak sadece gezmek amacı ile gidilen AVM’den birçok poşetle çıkılması muhtemeldir. Çünkü tek bir arkadaşın alışveriş yapması yanındakileri de bu konuda tetikleyecektir. Aman dikkat bu tavsiyemiz öğrenci para biriktirme tavsiyeleri arasında fazlası ile üzerinde durduğumuz konudur.

11- Kredi Kartını Yanında Taşıma

Kredi kartına bulaşmanızı önermiyoruz fakat olur da bulaşmış iseniz dışarı çıkarken kartınızı yanınızda taşımamanızı öneriyorum .Kartınızın internetten alışveriş yapma özelliğini de kapatmanızı yararınıza olacaktır. Bu oldukça kaliteli öğrenci para biriktirme taktikleri arasındadır. 

12- Öğrenci İndirimlerini Araştırın

Ülkemizde ciddi oranda artış gösteren üniversite öğrenci nüfusu kurumsal firmaları da harekete geçirmiştir. Öğrencilere sunulmuş olan benzersiz indirimler ile öğrencileri çekmeyi başaran bu firmaların indirimlerini mutlaka takip etmenizi öneriyorum. Burada reklam olacağı için öğrenci indirimi sunan firmaları açıklayamıyorum internetten ufak bir araştırma sonucunda zaten rahatlıkla indirim fırsatı sunan firmaları bulabilirsiniz.

13- Yurtta Kalın

Özellikle Kredi Yurtlar Kurumunda kalmanız sizi çok büyük bir yükten kurtaracaktır. Bu yurtlara kendinizi atmanız maddi olarak çok rahatlamanızı sağlayacaktır. Devlet oldukça uygun fiyatlardan bu yurtlarda kalınmasını sağladığı gibi öğrencilerin iki öğün yemek yiyebilmesine de olanak tanımaktadır. Gerçekten de müthiş…

14- Gider Uygulamaları Kullanın

Para biriktirmenin en önemli şartlarından bir tanesi de gider uygulamaları kullanmaktır. En küçük harcamanızı dahi bu uygulamalara kaydetmek ay sonunda nereye ne kadar harcama yaptığınızı net olarak görebilmenizi sağlayacaktır. Benim önerdiğim uygulama ise ”hesap kitap” adlı uygulamadır. Çok kullanışlıdır fazlası ile işinizi görür…

15- Süpermarketlerin Kendi Markalarını Kullanın

Bim, a101 ve Migros gibi birçok süper market sunmuş oldukları marka ürünlerin yanı sıra kendi markalarını da satışa sunmaktadırlar. Kendi markalarını oldukça uygun fiyatlardan sunan süpermarketler bu sayede ürünlerinde ciddi bir satış rakamlarına ulaşmaktadırlar. Mutlaka süpermarketlerin kendi markalarını kullanın. Bu da öğrenci para biriktirme taktikleri içerisinde şiddetle önerdiğim tavsiyeler arasında yer almaktadır…

16- Kitaplarınızı Bir Üst Sınıflardan Temin Edin

Öğrenciyim nasıl para biriktirebilirim diye soranlara üst sınıflardan ders kitapları temin etmeyi öneriyorum. Bir öğrencinin en büyük giderleri arasında yer alan kitap giderini üst sınıflardan yarı fiyatından çok daha ucuza temin edebilirsiniz. Okul kütüphanesi de kitap giderinizi yok etmek için alternatif mekanlar arasında yer almaktadır.

17- Erken Rezervasyon Fırsatlarından Yararlanın

Öğrencilerin sene başında bellidir Vize, Final ve Büt tarihleri. Bunu fırsata çevirin özellikle ulaşımda erken rezervasyon fırsatlarından yararlandığınız takdirde çok uygun fiyatlara yolculuk yapabilirsiniz.

18- Teknolojiyi Sonuna Kadar Kullanın

Mesela telefona konuşma paketi yaptırmak yerine yurdun veya evin interneti sayesinde whatsApp vasıtası ile konuşmak en mantıklısıdır. Zaten bir kız arkadaşınız yoksa çok fazla da gerek olmayacaktır konuşma paketine…

Böylelikle Öğrenci Para Biriktirme Taktikleri ile ilgili olarak tam 18 tavsiyede bulunduk. Öğrencilik hayatınız boyunca bu tavsiyeleri uygulamanız halinde çok ciddi paralar biriktirebileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Para biriktirme yolları ile ilgili diğer yazılarımızı mutlaka okuyun…

Para Biriktirme Öğrenci Arkadaşlara Benzersiz Tavsiyeler İçin Tıklayınız

Para Biriktirme Püf Noktaları İçin Tıklayınız

Para Nasıl Kazanılır Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz