Para Biriktirme Yolları Onedio Tavsiyeleri

Para Biriktirme Yolları Onedio Tavsiyeleri başlıklı bu yazımızda Türkiye’nin en büyük içerik üreticilerinden biri olan onedio yazarlarının para biriktirme üzerine yazmış olduğu yazılardan bir derleme yapacağız. Bu sayede para biriktirme yolları ile ilgili daha önce bilmediğiniz bilgileri öğrenebileceksiniz…

Para Biriktirme Yolları Onedio Tavsiyeleri

1- Yaşam Standartlarınız Bütçenize Göre Yüksekse Düşürün

Yaşam standartlarınızın bütçenizi bir hayli zorladığını düşünüyorsanız standartlarınızı düşürmenin vakti geldi demektir. Para biriktirme onedio tavsiyeleri arasında ilk sırada yer alan bu maddeyi uygulayarak para biriktirme yolunda sağlam adımlar atabilirsiniz.

2- Ölçülebilir Hedefler Belirleyin

Ölçülebilir net bir hedefiniz olsun. Eğer bir hedefiniz yok ise maalesef para biriktiremezsiniz. Mesela yıl sonunda seyahat etmek için para biriktirmek istiyorum, araba almak için para biriktirmek istiyorum veya telefon almak için para biriktirmek istiyorum diye hedefler koyabilirseniz istekli, hırslı bir şekilde amacınıza rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

3-Gereksiz Harcamalarınızı Tespit Edin

Günde 1 TL dahi gereksiz bir harcama yapmanız 1 senede 365 TL yapmakta 10 senede 3650 TL yapmaktadır. Dışarıda kahve içme alışkanlığı gibi bir çok gereksiz harcamanın önüne geçerek para biriktirmeye başlayabilirsiniz.

4- Akıllı Telefon Uygulamalarını Kullanın

Adeta hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan akıllı telefon uygulamalarını para biriktirmek için kullanmanız oldukça önemli para biriktirme yolları onedio tavsiyeleri arasında yer almaktadır. Uygulama mağazalarına giriş yapıp gelir gider uygulamaları yazdığınızda önünüze yüzlerce uygulama çıkacaktır. Beğendiğiniz bir uygulamayı kurarak para biriktirme yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

5- Harcadığınız Zamanın Parasal Karşılığını Hesaplayın 

Harcadığınız zamanın parasal karşılığını hesaplamak yapacak olduğunuz harcamalarda daha dikkatli olmanızı sağlayacaktır. Saatte, günde, ayda ve yılda çalışmak için harcadığınız zamanda ne kadar gelir elde ettiğinizi hesaplayın. Mesela bir çanta almak için 1000 TL harcamanız gerekli. Bu çantayı almak için yani 1000 TL kazanmak için kaç gün çalışmanız gerektiğini hesaplayın. Bu sayede para harcama dürtünüzü yenebilirsiniz.

6- Otomatik Yatırım Yapma Talimatı Verin

Para biriktirme yolları onedio tavsiyeleri arasında bizce en önemlisi bu madde. Bankanıza otomatik yatırım talimatı vermeniz sonucunda para biriktirdiğinizi hissetmeden ciddi bir miktar biriktirebilirsiniz. Altın, Euro veya Dolar alma talimatı vermeniz sonucunda uzun vadede ciddi bir para biriktirebilirsiniz.

7- Geliriniz Arttığında Tuzağa Düşmeyin

Gelirinizin ani bir şekilde artması sonucunda kendinizde bir harcama hakkı hissetmeyin. Artan geliriniz ile kıyafet vb. ürün almak yerine bu geliri yatırıma dönüştürmek en mantıklı karar olacaktır.

8- Birikiminizi Her Ay %1 Artırın

Birikiminizi her ay %1 oranında artırmaya çalışın. Mesela her ay kendinize 100 TL birikim yapma hedefi koyduysanız bunun %1 oranında daha para ayırmalısınız. 100 TL’nin %1’i 1TL yani gelecek ay 101 TL birikim yapmak için kendinize bir görev belirleyin.

9- Her Şeyi Tersten Yapın

İlk önce paranızı faturalara yatırmak yerine birikime ayırmanız para biriktirmenin en güzel yoludur. Kısa her şeyi tersten yapın.

10- 2,5 Senelik Planlar Yapın

Para Biriktirme Yolları Onedio Tavsiyeleri arasında en dikkat çekeni 5 yıllık planlar yerine 2,5 yıllık bir plan yapmanız gelmektedir. Uzmanlar uzun vadeli planlarda insanların para biriktirmekten vazgeceğini bu nedenle en sağlıklı bir planın 2,5 yıldan fazla olmamasını önermekte.

11- Paranızı Bozdurmayın

Paranızı 200 liraysa bırakın cüzdanınızda o şekilde kalsın. Paranızı parçalara bölmek onu harcamanızı kolaylaştırmaktadır. 200 lira olduğu zaman ister istemez harcama konusunda kendinize bir sınır katabilirsiniz.

12- Gizli Zengin Gibi Yaşayın

İcerikyazar.com ekibi olarak para biriktirme yolları arasında bu tavsiyeyi fazlası ile söylemekteyiz. Para biriktirme yolları onedio tavsiyeleri arasında yer alan gizli zengin gibi yaşamak para biriktirmek konusunda size mükemmel faydalar sağlayacaktır. Birçok zengin insanın hayatına baktığınızda bu şekilde yaşadıklarını görebilirsiniz.

13- Borçlarınızdan Kurtulun

Borçlar bir insanın para biriktirmesini engelleyen en kötü unsurlardan biridir. Bir borcunuz var ise kendinize oluşturduğunuz bir plan dahilinde bu borcunuzu kapatın ve asla borç yapmamaya özen gösterin. Kredi kartı kullanmamak borçtan kurtulmanın en güzel yoludur.

14- Ek İş Yapın

Birçok harcamanızı kısmanıza rağmen halen para biriktiremiyorsanız ek iş yapmanız para biriktirmeniz için en gerekli yoldur. İnternet üzerinden yapılabilecek işlerin listesini çıkararak ek iş yapmaya başlayabilirsiniz.

15- Kumbara Kullanma Alışkanlığı Edinin 

Çocukluğunuza hemen dönün ve kumbara kullanmaya başlayın. Yaklaşık 6 ay birikim yapacak kadar büyük bir açılmayan kumbara kullanmanız para biriktirme alışkanlığı kazanabilmenize büyük yardımcı olacaktır.

Böylelikle para biriktirme yolları onedio tavsiyelerini sizlere aktardık. Gelecek yazılarımızda görüşmek dileğiyle…

Para Biriktirme Yolları İçin Tıklayınız

Para Nasıl Kazanılır ? Müthiş Tavsiyeler İçin Tıklayınız

Para Biriktirmenin En İyi Yolu İçin Tıklayınız

Para Biriktirme Öğrenci Tavsiyeleri İçin Tıklayınız

Para Biriktirme Yolları Öğrenci Arkadaşlara 19 Tavsiye İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz