Uzun Vade Portföyüm Nisan Ayında’da Kan Kaybetti!

Merhabalar arkadaşlar. Her ayın başında olduğu gibi bu ayda da sizlere uzun vadeli portföyümün son durumu ile ilgili bilgi vereceğim. Portföyüm maalesef bu ayda da kan kaybetti. Ama bu dönemde eklemeler yapmaktan çekinmediğimi de belirtmek istiyorum…

Bildiğiniz gibi portföyüm de 16 adet hisse bulunmaktaydı. Bu hisselerin ortak özelliği ise geçmiş 10 yıllık dönemde hiç ara vermeden temettü ödemeleri yapmaları ve yabancı yatırımcılar tarafından tercih edilmeleriydi. Bu sağlam hisseler son dönemdeki hızlı düşüşlerden çok fazla etkilenmediler ancak şöyle bir gerçekte var bist 100’ün getirisinden çok daha iyi bir getiri sağlayamadılar.

Ama bu dönemlerin geçici olduğunu düşünüyorum. Şubat ayında %2.77, Mart ayında % 3.73 ve Nisan ayında ise %1.45 değer kaybeden portföyümün artık Mayıs ayından sonra iyi bir getiri sağlayabileceğini düşünüyorum. Bu ayda da ufakta olsa eklemeler yapacağımı belirteyim.

Detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana desteklerinizi iletebilirsiniz…

Portföyüm Başlangıçtan Bu Yana %5.57 Değer Kaybetti!

Portföyümde son 1 ayda en çok değer kaybeden şirket Ford oldu. %13.87’lik bir değer kaybı yaşayan hisseyi %12.45’lik değer kaybı ile Sabancı Holding takip etmiştir. Portföyüm deki en iyi getiriyi ise Borsamızın en sağlam şirketlerinden bir tanesi olan Ereğli hisse senedi kazandırmıştır.

Ereğli Demir Çelik hisse senedi son 1 ayda %25.68’lik bir yükseliş yaşayarak portföyümün ayakta durmasını sağlamıştır. Ereğli’yi %10.90’lık getiri ilse Coca cola hisse senedi takip etmiştir. Portföyümdeki şirketlerden Aygaz’ın performansını çok beğenmiyorum. Bilançoda açıklanan özellikle borç tutarı beni rahatsız etti. Portföyümün en fazla düşen hissesi olan Aygaz’da en az 1 yıl bekleyerek durum değerlemesi yapabilirim.

Tofaş ve Ford hisselerinin son dönemdeki düşüşlerinin geçici olduğunu düşünüyorum. Sabancı ve Koç Holding şirketlerinin de 1 senelik bilançosunu yakın merceğe alıp portföyüm den çıkarıp çıkarmama hususunda son kararı vereceğim.

Portföyüm İle İlgili Yorum Ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Sasa ve Hektaş gibi şirketlerin hisselerinin son dönemde çok hızlı artışlar yaşamalarından dolayı portföyüme ekleyip eklememe hususunda çok kararsızım. Portföyüm ile ilgili sizlerinde yorum ve görüşlerini merak ediyorum. Siz olsanız hangi hisseleri portföye dahil ederdiniz veya hangi hisseleri portföyden çıkarırdınız..

Son olarak söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir. İçeriğimi beğenerek bana destek olabilirsiniz…

Mutlaka Oku: 2020’de Halka Arz Olmuş 8 Şirketin Güncel Durumu!

Mutlaka Oku: TTRAK Hisse Senedi İçin Güncel 5 Detay!

Mutlaka Oku: 13 Adet Nakit Zengini Şirketler

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz