Para Biriktirme Hesabı Açmak İsteyenlere 5 Öneri

Bu yazımda para biriktirme hesabı yani birikim hesabı açmak isteyenlere açmak istedikleri birikim hesaplarında mutlaka olması gereken özelliklerin neler olduğunu aktaracağım. Böylelikle birikim hesabı araştırması yaparken bu özellikleri göz önüne alarak en avantajlı birikim hesabını seçebilirsiniz. 

Para Biriktirme Hesabı Açmak İsteyenlere 5 Öneri

Para biriktirmek geleceğinizi madden teminat altına almak için çok önemlidir. Kazanılan paranın yıllar içerisinde değer kazanabilmesi de büyük bir önem arz etmektedir. Bu amaçla açılan birikim hesapları özellikle ülkemizde çok caziptir. Bankalar birikim hesabı açmak isteyen kişilere ulaşmak amacı ile benzersiz avantajlar sunmaktadır. Burada reklam olacağı için maalesef en avantajlı birikim hesabı sunan bankanın hangisi olduğunu açıklamayacağım fakat para biriktirme hesabı açmak isteyenlere birikim hesabında mutlaka bulunması gereken özelliklerin neler olduğunu aktaracağım. Saymış olduğum bu özellikler neticesinde para biriktirme hesabı seçme konusunda daha kolay karar verebileceksiniz. Gelelim birikim hesaplarında aramanız gereken özelliklere…

1- Para Biriktirme Hesabı İçin İşletim Ücreti Alınmasın

Para biriktirme hesabı seçerken mutlaka hesap işletim ücreti alınmamasına özen gösterin. Para biriktirmek için artık 1 TL’nin dahi hesabını yapmalısınız. Bunun için aylık, 6 ayda bir veya yılda 1 defa kesilecek olan hesap işletim ücretleri ciddi bir kayıp olacaktır. Bazı bankalar hesap işletim ücreti kesme konusunda işi o kadar abartmış ki yılda 200 TL işletim ücreti alan banka biliyorum. Aman bu bankaya yakalanmayın. Kısaca birikim hesabı seçerken hesaptan işletim ücreti alınmayacak olmasına dikkat ediniz.

2- Para Biriktirme Hesabı İle Birikimleriniz Değer Kazansın

Birikim hesabı açarken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta da yapacak olduğunuz birikimlerinizin değer kazanmasıdır. Euro ve Dolar cinsinden para biriktirme hesabı açanlar zaten doğrudan yatırım yapıyorlar önemli olan TL cinsinden birikim açanların paralarının değer kazanmasını sağlamalarıdır. Yani faiz size uygun geliyorsa faizli hesap kullanabilir, katılım bankasında kar payı ortaklığını kullanabilir veya birçok banka yatırmış olduğunuz paralar karşılığında sizin yerinize yatırım uzmanları eşliğinde yatırımlar yaparlar ve paranız bu sayede değer kazanabilir. Açacak olduğunuz birikim hesabında mutlaka paranızın hangi yollarla değer kazanacağını öğrenin.

3- Para Biriktirme Hesabı İçin Döviz Alımlarınız Karşılığında Bir Ücret İstenmesin

Ülkemizdeki birçok banka banka döviz alımları karşılığında ya hesap işletim ücreti keser yada alım karşılığında sizden komisyon ister. Siz bu tür ücretler talep etmeyen bankalardan mutlaka birikim hesabı açın. Bu da sizi gereksiz maliyetlerin altına girmekten kurtaracaktır. 

4- Para Biriktirme Hesabı Açacağınız Bankanın ATM Sayısı Fazla Olsun

Birikim hesabı açtınız fakat etrafta hesap açmış olduğunuz bankanın ATM’si yoksa büyük sıkıntılar çekersiniz. Bunun için mutlaka birikim hesabı açacağınız bankanın ATM’lerinin çok sayıda olmasına ve yaşadığınız yere yakın bir konumda olmasına özen gösterin. Bu özellik size büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

5- Para Biriktirme Hesabı Açacağınız Bankanın İnternet Şubesinin Kullanışlı Olmasına  Özen Gösterin

Günümüzde özellikle ülkemizdeki bankaların internet şubeleri ciddi manada çok iyidir. Fakat bazı bankaların internet şubeleri bana nedense çok kullanışlı gelmedi. Birikim hesabı açmadan önce bankaların İnternet şubesini incelemeniz sizin için çok yararlı olacaktır.  Ayrıca Bankaların Akıllı Telefon uygulamalarının bulunması sizin zaman ve mekana bağlı kalmadan tek bir tık ile tüm birikimlerinizi görebilmenizi sağlayacaktır. 

Böylelikle birikim hesabı açma ile ile ilgili oldukça önemli özellikler paylaştık. Sizde bankaların birikim hesaplarını incelerken bu özelliklere bakmayı ihmal etmeyin…

Para Biriktirme Yolları Öğrenci Arkadaşlara 19 Tavsiye İçin Tıklayınız

Para Biriktirmek İçin Mükemmel 52 Yol İçin Tıklayınız

Para Biriktirme Yolları Ekşi Sözlükten 16 Tavsiye İçin Tıklayınız

Para Biriktirmenin En İyi Yolu İçin Tıklayınız

Para Biriktirme Yolları Onedio Tavsiyeleri İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz