Zengin Olmak İstiyorsan Bu Tavsiyelere Kulak As!

Zengin olmak yüzyıllardır tüm insanoğlunun birincil hedefi olmuştur. Dünya hayatında ekonomik refah içerisinde yaşamak isteyen birçok insan zengin olma yolları arayışına girmiştir. Bizlere bu amaçla zengin olmak isteyen okurlarımıza yönelik bu yazımızda önemli tavsiyelerde bulunduk…

Zengin Olmak İstiyorsan Bu Tavsiyelere Kulak As!

Zengin Olacağına İnan

Zengin Olmak istiyorsanız mutlaka ilk yapmanız gereken zengin olacağınıza kendinizi inandırın. Aksi halde zengin olma yolunda en ufak bir sıkıntıda vazgeçersiniz. İnanmak başarmanın yarısıdır. Kendinize 5 yıllık bir plan çizin ve bu 5 yıl sonunda ne kadar bir birikime sahip olmak istediğinizi belirleyin. Eğer inanırsanız hiçbir zaman vazgeçmezsiniz…

Çok Çalışın

Zengin olmak isteyenlerin birçoğu çok çalışmadan bunu başarmayı istemektedirler. Oysa kimse çalışmadan zengin olamaz. Bütün ömrünüz boyunca çalışmak yerine önünüzdeki 5 yıl boyunca kimsenin çalışmadığı gibi çalışmanız zengin olma yolunda kapıları sonuna kadar aralamanızı sağlayacaktır. Önemli olan bu çalışma sürecinde siz olmasanız dahi işleyecek bir sistem kurmaktır yani pasif gelir elde etmeye çalışmaktır.

Tutumlu Olun

Kimse kazandığı parasını çarçur ederek zengin olamaz bu yüzden zengin olmak hedefini taşıyorsanız hayatınızın her adımında tutumlu olmayı öğrenmelisiniz. Birçok zengin insan büyük paralar kazandıkları halde aylık kendilerine bir harcama sınırı koymuşlardır çünkü bilirler ki hazıra hiçbir zaman dağ dayanmaz.

Erkenden Yatırım Yapmaya Başlayın

Erkenden yatırım yapmanız hayata 1-0 önde başlamanızı sağlayacaktır. Özellikle üniversite okumayı düşünen gençlerimize tavsiyem üniversite hayatlarında hem çalışmalı hem de okumalıdırlar. Bu sayede mezun olduklarında rakiplerinin rahatlıkla önüne geçeceklerdir. Diğer mezun arkadaşlarınız gibi iş arama sıkıntısı yerine kendi işinizi kurabilir veya elinizdeki maddi güven sayesinde geleceğinizi daha rahat şekillendirebilirsiniz.

Para İle İyi İlişkiler Kurun

Para ile ilgili en ufak detayları dahi  öğrenin. Altın, Dolar ve Euro gibi birçok yatırım aracının neden yükselip neden azaldığını öğrenin bu sayede hangi yatırım aracına paranızı yatırabileceğinizi öğrenirsiniz. Elinizdeki paranın nasıl değerini artıracağını sürekli kafanızda sorgulayın.

Ne Borç Alın Ne Borç Verin!

Ne borç alın ne borç verin. Borç almak nakit sıkıntısı çekmenize neden olacağı için birikim yapmanızı engeller borç vermek ise maddi kaybın yanında dostlarınız ile ilişkilerinizin bozulmasına neden olacaktır. Bu yüzden zengin olmak için bu maddeyi mutlaka uygulayın. Dostlarınıza yardım etmeyi düşünüyorsanız da geri dönüşü olmasa dahi verdiğiniz paranın sizi etkilemeyecek derece olmasın dikkat ediniz. Mesela dostunuz 500 lira borç istediyse 100 lira vermeniz  var olan dostluğunuzun da bozulmamasını sağlayacaktır.

Boşa Zaman Geçirmeyin 

İşteyken eve gidip televizyon izleme hayalleri kuran biri iseniz maalesef hiçbir zaman zengin olma hedefinize ulaşamazsınız. Boşa geçirilen zaman siz farkında olmasanız da size maddi külfet olarak geri dönecektir. Bu nedenle evde dahi yapabileceğiniz internetten para kazanma yollarının neler olduğunu öğrenmelisiniz.

 Kendinize Ödeme Yapın

Kendinize ödeme yapın dememizden kasıt birikim yapmanızdır. Her ay bir kredi kartı borcu ödüyormuş gibi kenara para ayırmanız zengin olmak için mutlaka edinmeniz gereken bir alışkanlıktır. Cüzdanınıza 12 aylık bir plan çizin ve her ay mesela 1000 TL yatırım yapacağım notunu düşün ve bu notu her ay başında güncelleyin.

Güne Erken Başlayın 

Güne erken başlamak zengin olmak istiyorsanız yapmanız gereken önemli bir adımdır. Erken kalkmak adeta dünyanın zengin olmak için gizli anahtarı gibidir. Etrafınızdaki insanlara baktığınızda mutlaka görürsünüz erken kalkan insanların maddi olarak daha rahat olduklarını.

İletişim Ağı Kurun

İnsanlar ile iyi bir iletişim kurma yeteneğiniz var ise iş kurma ve işe girme konusunda her daim öncelikli insanlar arasında olursunuz. Bu insanlar etrafındaki insanlara olumsuzluk yerine olumlu duygular kattıkları için sevilen saygı duyulan bireylerdir.

Bir Gece Önceden Yapılacaklar Listesi Hazırlayın

Bir gece önceden yapılacaklar listesi hazırlamak verimlilik konusunda zirveye çıkmanızı sağlayacaktır. Bu durumda doğal olarak zengin olmanın anahtarını size verecektir. Zengin insanların yaşamlarına baktığınızda günlük planlarını bir gün önceden yaptıklarını ve bu planlarına sadık kaldıklarını görürsünüz.

Gizli Zengin Gibi Yaşayın 

Zengin olmanın püf noktası aslında gizli zengin gibi yaşamaktan geçmektedir. Gösterişsiz bir hayat süren insanlar hem harcama dürtülerini yenerler hemde millete hava atmak uğruna tüm paralarını ziyan etmenin ne kadar saçma olduğunu bilirler.

Para Kazanmak İçin Kişisel Yetenekler Geliştirin

Para kazanmak için kişisel yetenekler geliştirin mesela makale yazarlığı yapmayı öğrenin veya Web tasarım konusunda kendinizi geliştirerek para kazanma konusunda kendinizi geliştirin.

Nasıl Zengin Olunur ? Tıklayınız

Zengin Olmak İçin Ne Yapmalı Tıklayınız

Zengin Olmanın Yolları İçin Tıklayınız

Zengin Olma Yolları Sakıp Sabancı Tavsiyeleri İçin Tıklayınız

Zengin Olmak İçin Büyü Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz