Emlakçı Olmak için Hangi Bölüm Okunmalı?

Son zamanların en çok konuşulan mesleklerinden bir tanesi olan Emlakçılık ile ilgili bilgiler vermek istiyorum. Emlakçı olmak istiyorum diyenlerin en çok aradığı soruların başında olan emlakçı olmak için hangi bölüm okunmalı? sorusunun cevabını aktaracağım…

Emlakçı Olmak için Hangi Bölüm Okunmalı?

Herkes ülkemizde en çok yatırımın gerçekleştiğin alan olan gayrimenkul sektörünün bir ucundan tutmaya çalışmaktadır. Bu nedenle de google gibi arama motorlarında en çok aratılan soruların başında emlakçı olmak için hangi bölüm okunmalı? sorusu gelmektedir.

Ülkemizde emlak işini yapanların gösterişli olan hayatları genç yaştaki insanların emlakçı olmak istiyorum demesine neden olmaktadır. Burada şunu özellikle belirtmek istiyorum. Emlakçılık bir nevi ticarettir eğer ki ticari bir kafaya sahip değilseniz bu meslekten uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

Lafı çok fazla döndürüp dolandırmadan Emlakçı Olmak için Hangi Bölüm Okunmalı? sorusunun cevabını vermek istiyorum; bu mesleği yapmak için net bir kanun bulunmamaktadır. Bu mesleği icra etmek için üniversitelerin belli bölümlerinde eğitim görülmesi yeterli olmaktadır.

Emlak Ofisi Açmak İçin Şartlar Var Mıdır?

Bu mesleği icra edebilmek için devletin meslek edindirme kurslarına katılıp sertifikanızı almanız yeterli olmaktadır. Bir ofis açmak için ise herhangi bir kursa katılmanıza gerek bulunmamaktadır. Ancak burada özellikle şunu belirtmek istiyorum emlak mesleği ile ilgili her ne kurs olursa olsun katılmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü bu mesleğe giriş kolaydır ancak bu meslekte kendisini geliştiren insan sayısı oldukça azdır.

Gayrimenkul danışman olmak için hangi bölüm okunmalı? sorusunu soran kişilere kısaca buldukları birçok emlak eğitim kurslarına katılmalarını tavsiye ediyorum. Emlak ofisi açmak isteyenlere tavsiyem en az 5 yıl yaşadıkları bölgelerde ofis açmalarıdır. Bu meslekte doğru kararlar almak ve yatırım tavsiyesinde bulunmak kilit bir öneme sahiptir. Bu nedenle de en doğru kararı vermek için en az 5 yıllık bir bilgi birikimine ihtiyacınız bulunmaktadır.

Emlakçı olmak için hangi bölüm okunmalı? sorusu ile ilgili olarak son olarak İstanbul’da yaşayanlara İSMEK’in açmış oldukları kurslara katılmalarını tavsiye ediyorum. 

Emlakçı Olmak İstiyorum Diyenlere Tavsiyelerim

Bu mesleğe ilkokul mezunu bir kişi dahi girebilir. Ancak burada önemli olan kendini geliştirmektir. Kurs ve seminerlere katılıp kendisini geliştiren insanlar bir savcının, doktorun ve avukatın kazandığı paranın 2-3 katı daha fazlasını kazanabilmektedir. Bu mesleği kesinlikle kazançlı diye tercih etmemelisiniz. Severek yapabileceğinize inanıyorsanız bu mesleği yapmalısınız.

Mutlaka Oku: Zengin Olmak İçin Meslekler!

Mutlaka Oku: Para Kazandıran 13 İş Fikri!

Mutlaka Oku: Bunları Yapın Zengin Olun!

Böylelikle emlakçı olmak istiyorum diyen kişiler için Emlakçı olmak için hangi bölüm okunmalı? sorusunun cevabını aktarmaya çalıştım. Sizlerinde Gayrimenkul danışman olmak için hangi bölüm okunmalı? sorusu ile alakalı aktarmak istediğiniz görüş ve düşünceler var ise lütfen yorumlar aracılığı ile görüşlerinizi paylaşınız.

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz