Zengin Olmak için Meslekler ( iyi paralı meslekler)

Merhaba arkadaşlar sizlere bu yazımda zengin olmak için meslekler nelerdir? 1 gecede zengin olmak ve 1 günde zengin olmak gibi bir şey söz konusu mudur? ve En zengin meslekler Türkiye de Hangileri? açıklamaya çalışacağım…

Zengin Olmak İçin Meslekler 10 Nokta Atışı Meslek

1- Yazılım Mühendisi

Ülkemizin teknoloji konusunda ciddi bir gelişme göstermesi ile yazılım mühendislerine olan ilgi bir hayli artmıştır. Avrupa da zengin olmak isteyenlerin yapmış olduğu mesleklerin başında gelen yazılım mühendisliği zengin olmak için meslekler listemde ilk sırada yer almaktadır. Yapay teknolojiler geliştikçe 2019 yılı ve sonrasında iyi paralı meslekler arasında bu iş kolunu rahatlıkla gösterebilirim.

mutlaka oku: Sıfırdan Zengin Olmanın Yolları

2-Cerrah

Yüz yıl öncesinde de olan ve yıllar geçse dahi popülaritesini  hiçbir zaman yitirmeyecek meslek grupları arasında Cerrahlık mesleğini gösterebilirim. 2019 yılına girmiş olduğumuz şu günlerde ortalama yıllık maaşı 150.000 Dolar olan bu meslek gurubunu zengin olmak için meslekler listemde ikinci sırada rahatlıkla gösterebilirim.

3- Oto Galericilik

Zengin edebilecek meslekler arasında oto galericiliği gösterebilirim. Çünkü ekonomik hayat ne kadar durgun olsa da insanlar rahatlığından hiçbir zaman vazgeçmek istememektedirler. Bu da doğal olarak geleceğin para kazandıran meslekleri arasında oto galericiliği eklememizi sağlamaktadır. Şuana dek saymış olduğum meslek gruplarını Avrupa da zengin olmak isteyenler kullanmaktadır. Bizimde Avrupayı geriden takip ettiğimiz düşünüldüğünde bu meslek gruplarından zengin olmanın çokta zor olmadığı görülmektedir.

Mutlaka Oku: 35 Yaşından Önce Nasıl Zengin Olursunuz?

4- Emlakçılıktan Zengin Olmak

Zengin olmak için meslekler arasına dahil etmesem olmayacak meslek grupları arasında emlakçılık yer almaktadır. Günümüzde ilkokul mezunu kişiler dahi bu sektöre giriş yaparak milyonlar kazanabilmektedir. Küçük işler ile başlayıp hızlı bir şekilde yol alabileceğiniz meslek grupları arasında emlakçılığı rahatlıkla sayabilirim.

5- Avukatlık

Avukatlık mesleğini zengin olmak için meslekler listeme dahil etmemin en önemli sebebi yakın arkadaşımın yeni mezun olmasına rağmen şuanda çok ciddi paralar kazanmasıdır. Hiç ölmeyecek meslek grupları arasında yer alan bu meslek grubunda hayal dahi edemeyeceğiniz ciddi paralar kazanabilirsiniz. İyi paralı meslekler arasında yer alan avukatlık önümüzdeki 50 yılda ölmeyecek meslek grupları arasındaki yerini başarı ile korumaktadır.

6- Diş Doktoru

1 gecede zengin olmak gibi bir düşünceniz yoksa diş doktorluğunu öneriyorum. Uzun vadeli düşünüldüğünde diş doktorluğuna olan talep artmaktadır. 2019 yılı itibari ile dahi baz alınsa diş doktorları ülke ortalamasının ortalama olarak 5 katı daha fazla gelir elde etmektedir. Diğer doktorluk  alanlarına nazaran icra edilmesi daha kolay olan diş doktorluğu mesleğini fazlası ile sizlere önermekteyim…

7- Pilotluk

Pilotluk mesleği de yıllardır insanların zengin olmak için meslekler listesinde ilk sırada yer almaktadır. Zengin edebilecek meslekler arasında her daim gösterebilen pilotluk mesleğinin eğitim koşulları ağır olmasına rağmen karşılığını fazlası ile alabileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim. Avrupa da zengin olmak hayali ile tutuşan birçok genç pilotluk mesleğine ciddi bir şekilde rağbet göstermektedir.

Mutlaka Oku: Kısa Yoldan Zengin Olmak İçin Yapılması Gerekenler

8- Youtuberlık

Youtuberlık mesleği günümüz itibari ile en zengin meslekler Türkiye listemde ilk sıralarda yer alması gereken önemli bir meslek dalıdır. Henüz 18 yaşına dahi geçmemiş gençlerin milyon dolarla oynaması youtuberlık mesleğini cezbedici kılan durumlar arasında yer almaktadır. Enes Batur’un 2019 yılı itibari ile ne denli büyük paralar kazandığını bilmeyen yoktur. 1 günde zengin olmak gibi bir hayali olan kişileri 1 günde zengin etmeyecek ancak daha kısa bir sürede zenginliğe ulaştıracak bu mesleği tercih etmelerini tavsiye ediyorum.

9- Girişimcilik

Aslında Türkiye şartlarında yapılması en iyi mesleklerden bir tanesi de girişimciliktir. Birçok kişinin girişimcilik mesleğine adıma atmaya çekinir olması girişimciliği daha da cezbedici kılmaktadır. Zengin olmak için meslekler listemdeki 9.sırada yer alan girişimciliğini denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Sadece aklınızı biraz daha fazla çalıştırarak bu yolla ciddi gelirler elde ederek ekonomik bağımsızlığınızı ilan edebilirsiniz. 

10- Yazarlık

Zengin olmak için meslekler listesinde yazarlık ne alaka diye sorabilirsiniz. Ancak ülkemizde özellikle son zamanlarda Yılmaz Özdil’in satmış olduğu tanesi 2.500 TL’lik kitaplar düşünüldüğünde geleceğin para kazandıran meslekleri arasına yazarlık mesleğini rahatlıkla dahil edebiliriz. Avrupa da zengin olmak isteyen birçok kişi yazarlık mesleğine yönelmektedir. Zaten birçok Avrupalı zengine baktığınızda yazarlık mesleğini icra ettiğini görürsünüz. 

11- Mucitlik

Girişimcilik ile benzer özelliklere sahip olan mucitlik de zenginlik kapılarını ardına kadar aralayabileceğiniz önemli meslek grupları arasında yer almaktadır. İnsanların işine yarayabilecek bir ürün üretmeniz ve lisansını almanız size belki de 1 gecede zengin olmak için yetecektir. Sadece hayal gücünüzü kullanarak mucitlik ile hatırı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz.

Mutlaka Oku: Zengin Olmak İstiyorum Diyorsan Bu 10 Hareketi Yap!

12- Psikologluk

Geleceğin para kazandıran meslekleri arasına gözümüz kapalı bir şekilde psikologluk mesleğini yazabiliriz. İnsanların giderek daha yoğun çalışması ve buna bağlı olarak da aile bağlarının zayıflamış olması psikologluk hizmetlerine ciddi bir ilgi gösterilmesini sağlıyor. Sizde zengin olmak için meslekler arayışında iseniz bu mesleği bir kenara not alıp araştırmanızı tavsiye ediyorum.

Benim zengin olmak için meslekler ile ilgili 12 önerim bunlardır. Sizlerinde geleceğim para kazandıran meslekleri ile alakalı görüş ve düşüncelerini merak ediyorum. Lütfen Zengin edebilecek meslekler ile ilgili bizlere görüşlerinizi bildiriniz. İlerleyen zamanlarda sizlerin görüşleri doğrultusunda zengin olmak için meslekler listemi sürekli güncelleyeceğim…

Mutlaka Oku: Kısa yoldan zengin olmak için 7 yol

Mutlaka Oku: Zengin Olmanın Basit Yolları

Mutlaka Oku: Nasıl Zengin Olunur?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz