İstanbulda Nasıl Para Kazanılır? 10 Tavsiye

Ülkemizin en büyük şehri olan İstanbul’da para kazanma ile ilgili burada bilgilendirmelerde bulunmak istiyorum. Ekonomik şartların giderek ağırlaşmasından dolayı İstanbulda nasıl para kazanılır? sorusunun aranma sıklığı ciddi bir şekilde artış gösterdi…

Bende bu amaçla sizlere İstanbul’da para kazanma fikirleri ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunmak istiyorum. Burada yer vermiş olduğum para kazanma yolları günümüzde en fazla tercih edilen kazanç yolları olmaktadır. Burada yer vermiş olduğum para kazanma fikirleri ile gelir elde etmek harcamış olduğunuz zaman ile doğru orantılı olacaktır.

İstanbulda nasıl para kazanılır? sorusu ile alakalı burada paylaşmış olduğum bilgilerden farklı olarak sizlerinde görüş ve düşünceleri varsa yorumlar aracılığı ile alabilirim. Detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum…

İstanbulda Nasıl Para Kazanılır?

1-Küçük İşletmelere Online Hizmetler Sunun!

Günümüzde internetin varlığını inkar eden bir kesime rastlamak artık imkansız. Bunun bilincine küçük işletmelerde vardı. Ancak zaman hususunda sıkıntılar yaşadıkları için online ortamda bilinirliklerini artırabilecek çalışmalar gerçekleştirememektedirler

İstanbulda nasıl para kazanılır? sorusunun cevabını arayan kişiler bunu fırsata çevirerek işletmelere online dünyada var olup satışlarını artırabilecekleri teklifler sunabilirler. Mesela yerel bazda facebook, instagram veya twitterde takipçi sayılarını artırabileceklerini belirtebilir veya kendi özel internet sitelerini açarak online ortamda satış yapmalarına olanak tanıyabilirsiniz.

Online hizmetler ile alakalı olarak burada belirtmiş olduğum para kazanma fikirleri sizin yaratıcılığınıza bağlı olarak artırılabilmektedir. İşletmelere bunların dışında çok daha farklı online hizmetler verebilirsiniz. Bu sizin tamamen yeteneğinize bağlı…

Mutlaka Oku: Şu an altın bozdurmak mantıklı mı?

2-Evinizin Odasını Kiralayın!

Para kazanma yolları ile ilgili olarak ikinci tavsiyem evinizin odasını kiralamanızdır. Bilindiği gibi İstanbul’da ev kiraları oldukça yüksek. İstanbul’da çok ciddi bekar sayısı bulunmakta. Bu kişiler uygun fiyatlara kalabilecekleri odalar aramaktadırlar.

İşte bunu fırsata çevirerek evinizin boş odasını kiraya verebilirsiniz. Mesela 2000 TL’ye İstanbul’da ev kiraladıysanız ve ev 3+1 ise 1 odasında sizin kaldığınızı varsayarsak kalan her 2 odadan 1000’er TL kira istediğinizde kendi kira masrafınızı sıfırlamış olursunuz.

Sahibinden.com’a veya Facebook’taki İstanbul gruplarına ilan vererek evinizin boş odalarını kiralayacak insanlar bulabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey niyeti kötü olan insanları ayırt edebilmenizdir. İstanbulda nasıl para kazanılır? diyorsanız bu fikri daha detaylı bir şekilde araştırmanızı öneriyorum…

3-İkinci El Al-Sat İşi Yapın!

Letgo, sahibinden, modacruz, dolap ve gardrops gibi site ve uygulamalar günümüzde oldukça popüler. Bu tür sitelerde ucuza bulduğunuz ikinci el eşyaları satın alarak üzerine kar katıp yine aynı platformlar aracılığı ile satışa sunabilirsiniz.

Burada önemli olan şey iyi bir pazar araştırması yapma kabiliyetine sahip olmaktır. İstanbul’da özellikle öğrenci, bekar memur ve askeri personel çok fazla olduğu için özellikle ikinci el ev eşyalarına ciddi bir talep olmaktadır. İstanbul’da para kazanma fikirleri ile ilgili araştırma içerisinde iseniz bu tavsiyemi de detaylı bir şekilde araştırmanızı öneriyorum…

4-1 Günde Teslimat Yapabilecek E-Ticaret Sitesi Kurun!

İstanbul’da nasıl para kazanılır? sorusu ile alakalı verebileceğim bir başka güzel öneri 1 günde teslimat yapabileceğiniz e-ticaret sitesi kurmaktır. Sadece istanbul içerisinde satış yapan bir e-ticaret sitesi kurup satışları 1 günde teslim etmeyi başarabilecek bir sistem kurarsanız ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Mesela internetten telefon almak isteyen kişiler mümkün olan en kısa süre içerisinde ürünlerinin teslim edilmesini arzulamaktadırlar. 1 gün içerisinde teslimat olayını çözer iseniz fiyatınız diğer sitelerden daha pahalı olsa dahi insanlar sizi tercih edecektir.

Para kazanma yolları arasında yer vermiş olduğum bu tavsiyede stok tutmanıza dahi gerek yok. Sitenizde üzerine kar katarak yer vermiş olduğunuz ürünü bir teknoloji mağazasından satın alarak müşterinize hızlı bir şekilde ulaştırabilirsiniz.

Mutlaka Oku: 1000 TL yi nasıl katlarım diyenlere 7 tavsiye!

5-Küçük Şirketlerin Ürünlerini Satın!

İstanbulda nasıl para kazanılır? sorusunun cevabını arayan kişilere önerebileceğim bir başka önemli tavsiye küçük şirketlerin ürünlerin satarak gelir elde etmeye çalışmalarıdır. İlgi duyduğunuz sektörle ilgili ürün satışı gerçekleştiren kobilere ürünlerin satışı karşılığında prim anlaşması yapmanız önemli kazançlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Nüfusun oldukça yoğun olduğu İstanbul’da insanlara satabilecek birçok ürün bulabilirsiniz. Bu hususta çok fazla zorlanacağınızı düşünmüyorum.

6-Aktüel Ürünlerin Satışını Gerçekleştirin!

İstanbulda nasıl para kazanılır? diyenlere önerebileceğim bir başka önemli tavsiye de a101, Bim ve Şok gibi marketlerin aktüel ürünlerini kelepir fiyatlardan alıp internette satmak gelmektedir. Mağazaların çarşamba, perşembe ve cuma günlerinde gelen bu indirimli ürünlerini piyasanın altında bir fiyatla alarak güzel rakamlara satabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta alacak olduğunuz ürünün internet fiyatını araştırmanızdır. Almak istediğiniz ürün internet fiyatlarının altında ise kaçırmamalısınız. Üzerine kar katarak internet ortamında veya reel ortamda ürünlerinizi hızlı bir şekilde satabilirsiniz.

Mutlaka Oku: 20 Bin TL ile nasıl yatırım yapılır?

7-Ev Yemekleri Yapıp Satabilirsiniz!

İstanbul’da yoğun iş temposunun geçtiği bir semtte oturuyorsanız şanslısınız. Burada çalışan insanların özellikle öğle yemeği ihtiyacını karşılamayı başarır iseniz güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Çalışanlar özellikle fast food gibi yiyeceklerin vücutlarına ne denli büyük zararları olduğunu anladı.

Mağaza veya dükkanlarda çalışanlara evde yemek yapıp öğle yemeği saatinde çalışmış oldukları mekana kadar yemek bırakabileceğinizi belirtmeniz güzel geri dönüşler almanız için yeterli olacaktır. Bu işi başlangıçta bir şirket olmadan yapıp sürekli bir hale dönüştürdükten sonra şahıs şirketi açarak yapmanız en sağlıklı yöntem olacaktır.

8-Blog Yazarlığı Yap!

Herhangi bir mekana bağlı kalmadan para kazanmak isteyen kişilere tavsiyem blog yazarlığı yapmalarıdır. Uzun bir zamanın ve sabrın olması gerektiği bu para kazanma fikrinde adsense reklamları aracılığı ile para kazanabilmeniz mümkündür.

Önemli olan blog sitenizde yazmış olduğunuz yazıların gerçekten insanların ihtiyacına yarayabilecek bir cinsten olmasıdır. Günde 1000-2000 tekil ziyaretçiye ulaşmış blog sitesine sahip olursanız çok fazla yorulmadan en azından evinizin kiranızı karşılayacak bir gelire sahip olabilirsiniz.

9-Sanal Asistanlık Yapın!

İstanbulda Nasıl Para Kazanılır? sorusunun cevabını arayan kişiler sanal asistanlık yaparak kazanç elde edebilme imkanına erişebilirler. İstanbul’da özellikle patronların ve iş insanlarının çok fazla olduğu düşünüldüğünde bu tür bir iş bulmak sandığınızdan kolay olacaktır.

Toplantıları, günlük işleri ve randevuları planlama gibi oldukça basit işleri yüklenebileceğiniz sanal asistanlık işini evinizden çıkmadan rahatlıkla yapabilirsiniz. Harcamış olduğunuz emeği göz önüne aldığımızda bu işten alacak olduğunuz para sizi fazlası ile tatmin edecektir.

10-Kurye Hizmeti Verebilirsiniz!

Artık tüm kargo şirketleri bireysel olarak kurye hizmeti veren kişiler ile çalışmaya başladı. E-ticaret firmaları da bu tür hizmet veren kişiler ile çalışmaya başladı. Özellikle İstanbul’da kısa bir süre içerisinde hatırı sayılır kazançlar elde etmek isteyen kişiler bu iş ile önemli kazançlar elde edebilirler.

Kendi motorsikletinizin olması şartı ile birçok şirkette teslimat başı ücret ile para kazanabilmeniz mümkün bir hale gelmektedir.

Mutlaka Oku: Hisse Senedinden Para Kazanmak İçin 5 Detay!

Böylelikle İstanbulda nasıl para kazanılır? sorusunun cevabını arayan kişilere 10 önemli para kazanma fikirleri aktarmaya çalıştım. Sizlerinde İstanbul’da para kazanma yolları ile ilgili araştırma yapan kişilere farklı görüş ve düşünceleri var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz