7 Adet 2021 Yılında Sürekli Yükselen Hisse Senetleri

Selamlar arkadaşlar. Güncel bir içerik ile karşınızdayım. Burada 2021 yılı içerisinde sürekli yükselen hisse senetleri ile ilgili güncel bir analiz paylaşacağım. Bu tür şirket hisselerini paylaşmamın en önemli sebebi şirketlerin ne için bu kadar ciddi yükselişler yaşadıklarını anlayabilmenizdir…

Uzun vadeli düşünme yapısına sahip olan, yatırımcılarına %366’ya varan ciddi kazançlar bırakan sürekli yükselen hisse senetleri birçoğunuzu şaşırtacak. Yılın başında bu hisselerin bu kadar ciddi yükselişler yaşayabileceklerini söyleseydik çok büyük ihtimalle gülerdiniz.

Efsane getiriler bırakan bu hisselerin temel analiz verilerini ve güncel bilançolarını sizlere aktaracağım. Bu şirketlerin finansal altyapıları sağlamsa sorun yok ancak borçları fazla ve döviz açık pozisyonlara sahipseler iki kere düşünmenizde yarar görüyorum.

Yükselen Hisse Senetleri

7 Adet 2021 Yılında Sürekli Yükselen Hisse Senetleri

Yükselen hisse senetleri ile ilgili detaylar aktarmadan önce F/K değeri ve PD/DD değeri aşırı şişmiş olan şirket hisselerinden de uzak durmanızı öneriyorum. Tabi araştırmalarınız sonucunda ciddi üretim yatırımları gerçekleştiren ve hikayesi olan şirketleri bu söylediklerimden ayrı değerlendirmeniz gerektiğini unutmayınız.

Yıl içerisinde inanılmaz yükselişler yaşayan hisselerin en belirgin özelliği sermayelerinin küçük olmasıdır. Ufak sermayeye sahip bu şirketlerde balinaların hisseyi çok kolay bir şekilde oynatması söz konusu olduğu için geriye doğru gidişlerinin de aynı hızda olabileceğini unutmayınız.

2021 yılında sürekli yükselen hisse senetleri ile ilgili bilgilendirmeye geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana desteklerinizi esirgemeyiniz. Son zamanlarda izlenmelerimiz çok düştüğünden dolayı bir motivasyon kaybı yaşayabiliyoruz. Bu motivasyonumuzu yüksek tutabilmemiz için lütfen bu tür destekleri es geçmeyiniz. Şimdiden teşekkürler.

İşte 2021 yılı içerisinde sürekli yükselen hisse senetleri…

1-Idealist Danışmanlık A.Ş. (IDEAS)

Yıl içerisinde %379’luk harika bir getiri kazandıran İdealist Danışmanlık hisse senedi bizi en fazla şaşırtan şirket hissesi oldu. Hisse son 1 sene içerisinde 3.68 kuruş seviyesinden 95 TL’ye kadar çıkıp daha sonrasında şuan ki seviyesi olan 62.85 kuruş bandına kadar düşmüştür.

Şirket son çeyrekte açıklamış olduğu bilançoda 1.47 Milyon TL’lik net kar elde ettiğini açıklamıştır. Ayrıca şirketin satış gelirleri de %77 oranında büyüme göstererek 7.10 Milyon TL oldu. döviz fazla pozisyonu 372 Bin TL olan şirketin net borcu bulunmamakla beraber kasasındaki nakdi 16 Milyon TL olmuştur.

Düzenli bir şekilde temettü dağıtan şirketlerden olmayan İdealist danışmanlık hissesi için 2019 yılında %84’lük bedelsiz sermaye artırım kararı alınmıştır. Yabancı yatırımcısı bulunmayan hissenin Özsermaye karlılığı %20, yıllık net kar marjı ise %16.95’dir.

Mutlaka Oku: 11 Adet Warren Buffett Zenginlik Sırları!

2-Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş (FADE)

Halka arzı henüz 1 seneyi geçmeyen şirketlerden bir tanesi olan Fade Gıda hissesi 2021 yılı içerisinde %276’lık mükemmel bir getiri kazandırmıştır. Hiçbir yatırım aracında olmayan %276’lık getiri bence mükemmel… 2 lira 64 kuruştan, 23 lira 52 kuruş seviyesine istikrarlı bir şekilde gelen bu önemli hissenin önümüzdeki dönemdeki performansı da bir hayli merak edilmekte…

Son çeyrekte şirket 11.18 Milyon TL net kar açıkladı. Şirketin satış gelirlerini geçen seneye nazaran %16 oranında azaltarak 17.22 Milyon TL’ye düşürdüğünü söyleyelim. Döviz fazla pozisyonu 6.91 milyon TL olan şirketin borcunu geçen seneye göre %85 oranında azaltarak 5.8 Milyon TL’ye düşürdüğünü belirtmek istiyorum.

2021 yılı içerisinde sürekli yükselen hisseler arasında yer alan Fade Gıda hissesinin yabancı yatırımcı oranı sadece %1’dir. Özsermaye karlılığı %16 olan şirketin yıllık net kar marjı ise %51’dir. Şirket ortaklık yapısına göz gezdirdiğimde şirketin bir aile şirketi olduğu net olarak görülmektedir.

3-Erbosan Erciyas Boru Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (ERBOS)

Yıl içerisinde %222’lik bir yükseliş yaşayan Erbosan hisse senedi istikrarlı yükselişini sürdürmeye devam etmektedir. Hisse son 1 senede 136’lı seviyelere 18 liradan gelmiştir. Yabancı yatırım oranı sadece %1 bandında seyreden şirketin temettü verimliliğinin 0.62 gibi çok çok düşük bir seviyede olduğunu belirtmek istiyorum.

Son çeyrekte şirket %284 artışla 48 Milyon TL net kar açıkladı. Şirketin satış gelirleri de aynı dönemde %74 büyüme göstererek 219 Milyon TL oldu. Döviz fazla pozisyonu 74 Milyon TL olan hissenin net borcunun 17 Milyon TL seviyesinde olduğunu belirtmek istiyorum.

Halka açıklık oranı %54 olan hissenin Özsermaye karlılığı %27 ve yıllık net kar marjı %18’dir. Bu şirketin ortaklık yapısında da aile şirketi olduğu net olarak gözükmektedir. Şirketin düzenli bir şekilde temettü dağıtan şirketlerden bir tanesi olduğunu son olarak eklemek istiyorum.

Mutlaka Oku: Borsa Uzmanlarına Göre 7 Adet Evladiyelik Hisseler!

4-Taç Tarım Ürünleri Hayvancılık Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TACTR)

2021 yılı içerisinde %214’lük mükemmel bir kazanç sağlayan Taç Tarım Hissesi son 3 yıllık süreçte ise uzun vadeli düşünen yatırımcısına %1268’lik bir kazanç bırakmıştır. Bu getirilerin son zamanlarda coin piyasası hariç hiçbir yatırım aracında bulunmadığını net olarak belirtmek istiyorum.

Şirketin Yüzde 50.97’si Otto Capital Danışmanlık şirketine aittir. Şirketin ödenmiş sermayesi 7.1 Milyon TL, öz kaynağı ise 7.2 Milyon TL’dir. Şirket son 1 senedir zararda olduğundan dolayı F/K oranının hesaplanamadığını belirtmek istiyorum.

Şirketin borsaya arz olduğundan bu yana herhangi bir temettü ödemesi, bedelli veya bedelsiz sermaye artırım kararı almadığını da belirtmek istiyorum. Şirket hisselerinin piyasa değeri 247 Milyon TL’dir. Önümüzdeki dönemde de şirketin aynı performansı gösterip göstermeyeceğini merakla bekliyorum.

5-Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR)

2021 yılı içerisindeki %183’lük getirisi ile yükselen hisse senetleri arasında yer almayı başaran Kontrolmatik hisse senedi 7 TL’lerden 108 TL’leri görüp şuan ki seviyesi olan 72 TL’ye kadar düştüğünü belirtelim. Hissenin 1 sene önce halka arz olduğunu da hatırlatalım.

Kontrolmatik hisse senedi için son açıklanan bilançoda %350 artışla 17.78 Milyon TL net kar elde edildiği açıklandı. Satış gelirleri de %218 oranında büyüyerek 103 Milyon TL olmuştur. Bu çeyrekte açıklanan net kar ve satış geliri son 5 senenin en iyi rakamları olmuşlardır.

Yabancı yatırımcı oranı yok denecek kadar az olan şirketin Özsermaye karlılığı %24 ve yıllık net kar marjı %13.90’dur. Şirket bu sene karının %29’unu yatırımcısına dağıtmıştır. İhracat oranı da %47 bandında seyreden şirketin öz kaynaklarının da %3.5 oranında artış gösterdiğini belirtelim.

Mutlaka Oku: Yükseliş Beklenen Hisseler

6-Say Yenilenebilir Enerji Ekipmanları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (SAYAS)

Yıl başından bu yana %186’ya varan güzel bir kazanç sağlayan Sayas hisse senedi son 1 senede %456, son 3 sene de %1268’lik mükemmel getiriler sağlamıştır. Hissenin son 1 senede 3.30 kuruştan 42 TL’ye çıkıp daha sonrasında şuan ki seviyesi olan 24 lira 88 kuruş bandında sabitlendiğini belirtmek istiyorum.

Şirket son çeyrekte 15.76 Milyon TL net kar açıkladı. Ayrıca satış gelirlerini de %214 oranında büyüterek 101 Milyon TL’ye yükseltmiştir. Döviz fazla pozisyonu 16.28 Milyon TL olan şirketin net borcunu %120 oranında artırarak 20.7 Milyon TL seviyesine yükselttiğini de hatırlatmakta fayda var.

Güncel yabancı yatırımcı oranı %4.44 olan hissenin, ihracat oranı %76 gibi çok iyi bir seviyededir. Şirket öz kaynaklarını da %5.4 oranında artırmayı başarmıştır. Son olarak şirketin Özsermaye karlılığı %102, net kar marjının da %15.62 olduğunu söyleyeyim.

7-Petrokent Turizm A.Ş. (PKENT)

Yükselen Hisse Senetleri arasında yer alan Petrokent hisse senedi %192’lik bir yükseliş yaşamıştır. Petrokent Turizm hissesi bu noktaya 162 TL’den gelmiştir. Son 1 sene içerisinde hisse 3089 TL seviyesini görse de şuan ki seviyesi olan 2560 TL bandına kadar geri çekilme yaşadığını belirtmek istiyorum.

Şirketin son açıkladığı bilançoda 6.60 Milyon TL zarar ettiği açıklandı. Şirketin satış gelirlerinde %94’lük bir azalış söz konusu oldu. Döviz fazla pozisyonu 2.08 Milyon TL olan şirketin net borcu bulunmamakla beraber kasasında 3.84 Milyon TL net nakdinin bulunduğunu belirtmek istiyorum.

Şirketin Özsermaye karlılığının da -%19.95 olduğunu belirteyim. Şirketin şuana dek herhangi bir temettü dağıtım kararı almadığını sadece 1999 ve 2003 yıllarında bedelsiz sermaye artırımına gittiğini söyleyeyim. Şirket herhangi bir yabancı yatırımcıya sahip değildir.

Yükselen Hisse Senetleri İçin Yorumlarınızı Bekliyorum!

Böylelikle 2021 yılında 7 adet Yükselen Hisse Senetleri ile ilgili güncel temel analiz ve bilanço verilerini aktarmaya çalıştım. Sizlerinde bu şirket hisseleri ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir…

Mutlaka Oku: En Çok Kazandıran Hisseler

Mutlaka Oku: Uzun Vade Portföyüm!

Mutlaka Oku: VESTEL HİSSE

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz