Bunları Yapın Zengin Olun! Zengin Olmanın Alametleri

Günümüzde birçok insanın artık tek bir amacı var zengin olmak! Bu nedenle de Google ve Youtube gibi arama motorlarında zengin olmanın alametleri ile ilgili araştırma yapmaktadırlar. Bende bu amaçla sizlere zengin olma yolları ile ilgili önemli bilgilendirmelerde bulunacağım…

Zengin Olmanın Alametleri! Hangi Özellikler Sizleri Zengin Eder?

1- Yakışıklı Olmak!

Yaşadığımız dünya fiziki özelliklere fazlası ile önem veriyor. Bu nedenle de olumlu fiziki özelliklere sahip olan insanlar zengin olma hususunda bir adım öne geçebiliyorlar. Zengin olmanın alametleri yani göstergesi yakışıklı olmanız olabilir. Yakışıklı bir birey yakışıklı olmayan bir insana göre ortalama olarak %12 daha iyi bir kazanca sahip oluyor. Zenginlik alametleri arasında gösterilebilen yakışıklı olmayı kendinize bakmak olarak da değiştirebilirsiniz. 

2- Zeki Olmak!

Günümüzde para kazanan insanların çoğu bilgilerini satarak gelir elde etmektedirler. Bu nedenle zeki bir insansanız zengin olma şansınız diğerlerine nazaran %5 daha fazladır. Zengin olmanın alametleri arasında gösterebileceğimiz zeki olmak doğuştan gelen bir özellik değildir. Beyninizi geliştirerek zeki insan olarak nitelendirilebilirsiniz.

3-Okul Yıllarında Dikkat Çekmek!

Okul yıllarında dikkat çekmenin zengin olmakla ne alakası var diyebilirsiniz. Ancak yapılan araştırmalarda okul yıllarında dikkat çeken öğrencilerin silik olan yani ileri ki yıllarda hatırlanmayan öğrencilerden daha zengin oldukları görülmüştür. Zengin olmanın alametleri aslında çocukluk yıllarında kendisini göstermektedir 🙂

4-Uzun Boylu Olmak!

Size şaka gibi gelecek ancak bu gerçek! Uzun boylu insanların kazançları kısa boylulara nazaran daha fazla olmaktadır. Zenginlik alametleri arasında gösterilebilen uzun boy gelirinizde %3’lük olumlu bir değişim yaşanmasını sağlamaktadır. 

Mutlaka Oku: En Çok Para Kazandıran 10 Sektör!

5- Kötü Alışkanlıklar Taşımamak!

Zengin olma yolları ile ilgili araştırma yapan biri iseniz öncelikli olarak kötü alışkanlıklardan uzak durmanız gerektiğini belirtmek istiyorum. Kötü alışkanlıklara sahip birisinin zengin olabilme ihtimali oldukça düşük olmaktadır.

6-Evlenmek!

Zengin olmanın alametleri arasında sayabileceğimiz bir başka önemli özellikte evlenmektir. İster inanın ister inanmayın evlilik siz fark etmeseniz de gelirinizde ciddi bir artış yaşanmasını sağlamaktadır. Bu biraz işin dini boyutu ile alakalı ancak şunu belirtmek istiyorum birçok hadiste evlenen insanları yüce rabbimizin rızık ile ödüllendirdiği belirtilmektedir.

7-Sarışın Olmak!

Yine dünya genelinde yapılan araştırmalarda gösteriyor ki sarışın olan insanların olmayanlara nazaran %7 daha fazla kazandıkları gözler önüne serilmiştir. Zengin olmanın alametleri arasında sayılabilecek bu genetik özellik sizde varsa biraz daha şanslı olabileceğinizi belirtmek istiyorum.

8- İdeal Kiloda Olmak!

Zengin olma yolları ile ilgili araştırma yapan biri iseniz sizlere çok önemli bir sır vermek istiyorum. İdeal kilonuzu korumayı başarır iseniz zengin olma şansınız o kadar artar. Dünya genelinde yapılan araştırmalarda vücut kitle indeksi normal sınırların üzerinde olan insanların gelirleri %8 azalma göstermektedir. Kilo almak zengin olmanızın önüne geçtiği gibi aynı zamanda fakirliğe de yol açmaktadır.

9- Zengin Ailenin Evladı Olmak!

Bu miras kalma ile alakalı bir durum değil. Burada anlatılmak istenen psikolojik gerekçelerdir. Zengin olan insanların evlatları kıtlık bilincinden uzak bir anlayış ile büyüdükleri için olumlu bir tavır takınırlar ve bu durum onlara zenginlik kapılarını ardına kadar aralar. Fakir insanların evlatları ise büyüme sürecini olumsuz psikolojik durumlar ile geçirdiği için fakirliği düşünceleri ile çekmektedirler. Zengin olmanın alametleri arasında nitelendirilebilecek bu madde bence zengin olup olmama ile doğrudan ilişkilidir.

Zengin Olabileceğiniz Gösteren Davranışlar!

1- Kazandığınızdan Az Harcamayı Öğrenmişsinizdir!

Zengin olmanın alametleri ile ilgili önemli bilgilendirmelerde bulunduktan sonra gelelim zengin olma yolunda emin adımlarla gittiğinizi gösteren davranışlara… Bu davranışlardan bir tanesi de kazandığınızdan az harcamayı öğrenmiş olmanızdır. Zengin Baba Yoksul Baba adlı kitabı okumuşsanız kazandığınızdan az harcamayı öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. 

2- Harcadığınız Her Kuruşun Hesabını Tutuyorsunuzdur!

Zengin olma yolları arasında bence en önemlisi harcadığınız her kuruşun hesabını tutabilmektir. Bu size çok garip bir davranış olarak gelebilir hatta insanlar bu davranışınızı gördüğünde sizi cimri olarak nitelendirebilir ancak zengin olma yolunda doğru adımlar ile ilerlediğinizi gösteren en önemli işaret harcadığınız her kuruşun hesabını tutmaktır. Zenginlik alametleri ile ilgili bilgiler toplamak isteyen insanlara bu madde kulaklarına mutlaka küpe olmalıdır.

3-Düzenli Birikim Yapıyorsunuzdur!

Zengin olmanın alametleri ile ilgili araştırma yapan kişilere zengin olma yolunda verilebilecek en iyi tavsiyelerden bir tanesi de kazanç ne olursa olsun düzenli bir şekilde birikim yapmaktır. Maaş hesabınızdan her ay düzenli bir şekilde altın alma talimatı vermek düzenli birikim yapmaya en iyi örnektir. Zenginlik alametleri ile ilgili araştırma yapan biri iseniz birikim yapmaya hemen şimdi başlamalısınız. 

4- İstek-İhtiyaç Ayrımını İyi Yapıyorsunuzdur!

Warren Buffet’in önemli bir sözü vardır: ”Her istediğinizi alırsanız gün gelir ihtiyacınız olan şeyleri” satmak zorunda kalırsınız diye… Bu sözden yola çıkarak zengin olmanın alametleri ile ilgili araştırmalar yapan kişilere zenginlik yolunda verebileceğim en önemli tavsiyelerden bir tanesi de istek ihtiyaç ayrımını iyi bir şekilde yapabilmeleridir. 

5- Birden Fazla Gelir Kaynağı Yaratmaya Çalışıyorsunuzdur!

Günümüzdeki zengin insanların gelir kaynaklarına baktığımızda sadece 1 gelir kaynağı ile yetinmediklerini görüyoruz. Sizde zengin olmak istiyorsanız mutlaka birden fazla gelir kaynağı yaratmaya çalışmanızı tavsiye ediyorum. 

Fakirleşmeye Neden Olan Davranışlar!

1- Çok Uyumak!

Zengin olmanın alametleri ile ilgili araştırmalar yapan kişiler mutlaka rızkı azaltan davranışlara da bakmalıdırlar. İslam dinindeki birçok hadiste kişi sabah namazından sonra uyumuyorsa rızkı kendisine kolaylıkla gelir ancak güneş üzerine doğduktan sonra kalkıyorsa rızkı yeryüzüne saçılır ve rızkını bulması için ciddi çaba göstermek zorunda kalır. Günümüzdeki birçok zengin insanın hayatlarını incelediğimizde erken vakitlerde güne merhaba dediklerini görürüz.

2- Cünüp Dolaşmak!

Zenginlik alametleri ile ilgili araştırma yapan kişilerin asla yapmaması gereken davranışların başında cünüp dolaşmak gelmektedir. Cünüp yemek yiyen, su içen ve dolaşan insanın rızkı kesilir ne kadar çok çalışırsa çalışsın fakirleşir. 

3- Namazları Düzensiz Kılmak!

Namazlarda gevşek davranan insanların zengin olma yolunda herhangi bir ilerleme kaydetmesi söz konusu olmayacaktır. Yine birçok hadiste düzensiz bir şekilde namaz kılan insanların rızıklarının kesildiği belirtilmektedir. Çok çalıştığınız halde zengin olma  yolunda bir ilerleme kaydedemiyorsanız bu maddeyi bundan sonra önemsemeniz sizin yararınıza olacaktır.

4- Cimri Olmak!

Cimrilik ve pintilik yapan bir insanın zenginlik kapılarını aralaması söz konusu olmayacaktır. Çünkü cimri olan insan, zekatını ve sadakasını vermeye çekinir. Bu durumda rızkın kesilmesine ve malın azalmasına neden olur. Zengin olan insanlar mallarının bir kısmını insanlarla paylaşmaktan çekinmezler.

5- Ekmek Kırıntılarını Önemsememek!

Zengin olmanın alametleri ile ilgili araştırma yapan kişilere rızıklarının kesilmemesi için önerebileceğim en önemli tavsiyelerden bir tanesi ekmek kırıntılarını önemsemeleri ve kesinlikle çöpe atmamalarıdır. Ekmek kırıntıları balkona veya pencerelere katılarak kuşların yenmesi sağlanabilir. Bu sayede rızkın kesilmesinin önüne geçilebilir. 

Mutlaka Oku: Yıllardır Zenginlerin Uyguladıkları Para Kazanma Taktikleri

Böylelikle zengin olmanın alametleri ile ilgili olarak önemli bilgiler aktarmaya çalıştım. Sizlerinde zengin olmanın alametleri ile ilgili aktarmak istediği görüş ve düşünceler var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. 8300254122574 dedi ki:

    gerçi okuduğum şeyde çok saçma zengin olma yolları ne amınakoyim

Yorum Yaz