Yıllardır Zenginlerin Uyguladıkları Para Kazanma Taktikleri

Merhabalar arkadaşlar sizlere bu içeriğimde iş fikirleri önermeyeceğim. Burada zengin olan insanların para kazanma taktikleri ile ilgili bilgiler paylaşacağım. Zenginlerin çok para kazanmak için ne yapmak lazım? sorusuna vermiş oldukları cevaplara değineceğim…

Arkadaşlar sizlere burada yıllardır zengin insanların uygulamış oldukları para kazanma taktikleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulunacağım. Bu taktiklerin bazılarını belki de çok iyi biliyorsunuzdur. Bazılarını da daha önce hiç duymamış da olabilirsiniz.

Birçok zengin insanın röportajını izledim ve çok para kazanmak için ne yapmak lazım? sorusuna vermiş oldukları muhteşem para kazanma taktikleri öğrendim. Bu para kazanma fikirleri belki benden çok sizin işine yarayabilecek para kazanma taktikleri olabilir. Lafı çok fazla döndürüp dolandırmadan yıllardır zenginler tarafından uygulanmış para kazanma taktikleri ile ilgili bilgiler paylaşmak istiyorum…

Yıllardır Uygulanmış Para Kazanma Taktikleri

1- Başkasının Emri Altında Asla Çalışmayın!

1- Başkasının Emri Altında Asla Çalışmayın!

Günümüzde birçok insan garantili bir iş arayışındadır. Günde sadece 8 saat çalışayım daha sonra evimde dinleneyim derler. Oysa bu bakış açısı insanı bir ömür boyu fakir yapmaya yetmektedir. Günümüz kapitalist sisteminde ne kadar maaş alırsanız alın yapmış olduğunuz emeğin karşılığı maaşınız olmayacaktır.

Sürekli işverenin kazandığı bu sistemde zengin olmanız imkansızdır. İşverene yapmış olduğunuz işi kendinizin serbest bir çalışan olarak yapmanız halinde çok daha fazla kazanabileceğinizi bilirsiniz. İşte işin püf noktası yani para kazanma taktikleri arasında bu düşünce vardır. İşverene yapacak olduğunuz işi kendi hesabınıza yani serbest çalışan olarak yapın.

Mesela otellere rezervasyon yapılması karşılığında para kazanan bir şirkette çalışıyorsunuz. Bu işi bırakıp internette kendi adınıza otellere rezervasyonlar satarak çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bu şekilde yaparsanız 1 ayda kazandığınız parayı 2 günde kazanacağınızı rahatlıkla söyleyebilirim…

Mutlaka Oku: Yasadışı Yollardan Para Kazanma Düşüncesinde Olanlara Tavsiyeler

2- Zaman Kaybettirici İşleri Başkalarına Yaptırın!

2- Zaman Kaybettirici İşleri Başkalarına Yaptırın!

Çok önemli para kazanma taktikleri arasında benimde yıllardır uygulamaya çalıştığım zaman kaybettirici işleri başkalarına yaptırma düşüncesi çok önemli bir zengin olma taktiğidir. Zengin insanların hayat hikayelerine baktığımızda birçoğunun bedenini değil zihnini çalıştırdığını görürsünüz.

İnanın zihinsel olarak sizden geride olan insanlar dahi bu yöntem ile kazanç elde etmeyi başarmışlardır. Sizinde bu şekilde para kazanmanız asla imkansız olmayacaktır. Zaman kaybettirici işleri başkalarına yaptırma ile ilgili bir örnek vermek istiyorum;

Mesela ben bir internet sitesi açtım. Daha sonrasında sitenin yazılara ihtiyacı olduğu için makale yazarları işe aldım. Aynı zamanda sitenin SEO işleri ile de ilgilenmesi için bir uzmana çalışmalar yaptırdım. Kendim adeta siteme elimi sürmeden başkalarının yapmış olduğu işlerden yıllık kazancım 100.000 TL’yi geçti. Bu kişilere 1 yıl içerisinde ödemiş olduğum ücret ise sadece 20.000 TL’ydi…

Ben işin hiçbir teknik boyutu ile ilgilenmeden sadece 1 sene içerisinde 80.000 TL paranın sahibi olmuştum. Para kazanma taktikleri içerisinde yer vermiş olduğum bu ikinci yöntemi denemeniz sizi ortalama olarak 5 sene içerisinde zengin edecektir…

Mutlaka Oku: Gayrimeşru para kazanma yolları arayanlara kilit tavsiyeler

3- Fikirlerinizi Satın!

3- Fikirlerinizi Satın!

İçeriklerimi sürekli takip eden biri iseniz sıklıkla çağımızın bilgi çağı olduğunu söylediğime çokça şahit olmuşsunuzdur. Günümüzde zenginlerin çok para kazanmak için ne yapmak lazım? sorusuna vermiş oldukları cevaplardan en önemlisi de fikir satmaktır.

Bir işi yapma hususunda yeterli zamanınızın ve paranızın olmadığını düşünüyorsanız fikirlerinizi başkalarına satarak zengin olma yolunda önemli bir adım atmayı başarabilirsiniz. Para kazanma taktikleri arasında yer alan fikir satmak ile ilgili bir örnek vermek istiyorum;

Mesela youtube’dan para kazanmaya dair birçok bilgi biliyorsunuz ve aynı zamanda bu fikirler ile kendinizin youtube kanalı açması halinde ciddi başarılara yakalayabileceğinize inanıyorsunuz. Zamansızlıktan dolayı bu fikri uygulayamıyorsanız youtube ile kesin para kazanma adlı bir e-kitap çıkarıp bunları insanlara cüzi ücretler karşılığında satarak pasif bir kazancın sahibi olabilirsiniz.

Youtube eğitimi ile ilgili udemy.com üzerinde online eğitim videosu hazırlayarak da fikirleriniz sayesinde önemli kazançların sahibi olabilirsiniz. Görmüş olduğunuz gibi çağımız bilgi çağı..! Bu dönemde zengin olmak aslında sandığınızdan çok daha kolay…

Mutlaka Oku: 1 Gecede Zengin Olmak Hayal Mi?

4- Para Kazanan İnsanları İyi Bir Şekilde Analiz Edin!

4- Para Kazanan İnsanları İyi Bir Şekilde Analiz Edin!

Çok para kazanmak için ne yapmak lazım? sorusuna benim verebileceğim en güzel cevaplardan bir tanesi de para kazanan insanların nasıl para kazandıklarını tespit etmenizdir. Birçok zengin nasıl para kazandığına dair asla bir ipucu vermek istemez. Bunu sizin adeta bir dedektif gibi öğrenmeniz gerekir.

Para kazanma taktikleri ile ilgili vermiş olduğum bu tavsiye ile ilgili size kilit bir öneride bulunmak istiyorum; yurt dışını sürekli takip edin! Ülkemizin Avrupa ülkelerinden ortalama olarak 5 sene geriden geldiği düşünüldüğünde buralardaki iş fikirlerini ülkemize uyarlayarak zengin olma yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

Mesela Acun Ilıcalı’nın kanalında uyguladığı birçok format aslında yurt dışından kopyala yapıştır bir şekilde getirilip ülkemizde uygulanan yapımlar olduğunu görürsünüz. Para kazanma fikirleri arasında yer alan bu tavsiyem ile zengin olmanız kaçınılmaz olacaktır.

Mutlaka Oku: Az Sermayeli Çok Kazandıran 22 İş Fikri

5- İnsanların İhtiyaçlarını İyi Analiz Edin!

5- İnsanların İhtiyaçlarını İyi Analiz Edin!

İnsanların ihtiyaçlarını iyi bir şekilde analiz etmenin en iyi kuralı kendi ihtiyaçlarınıza nasıl ulaştığınızın farkına varmaktan geçtiğini unutmayın. Bir ihtiyacınıza para harcarken, bir isteğinizi yerine getirirken kendinizin de bu tarz bir iş fikrini yapıp yapamayacağınızı hatta daha iyisini yapabilir misiniz? sorusunu sormanız zenginlik kapılarını size ardına kadar açacaktır.

İnsanların ihtiyaçlarına ilişkin olarak özellikle internette bir girişim başlatmanız kısa sürede zengin olmanızı kolaylaştıracaktır. Para kazanma taktikleri arasında yer alan insan ihtiyaçlarını analiz etme düşüncesini başarı ile uygulayan birçok e girişimcinin olduğunu kısa bir araştırma ile öğrenebilirsiniz…

Mutlaka Oku: Dünyada en çok para kazandıran işler

6- Tek Başına İş Yapın!

6- Tek Başına İş Yapın!

Günümüzde freelancer işlere olan talep ciddi bir şekilde artmaktadır. İnsanlar artık bir yere bağlı kalarak ömür boyu 8-5 işte çalışmak istemediğinden dolayı serbest çalışma iş fikirleri daha da fazla önem kazanmıştır. 

Aynı zamanda bu işlerde bilgi birikiminize göre kazancınızın da artması önemli bir detaydır. Mesela iş yeni başlayan bir yazarın 100 kelime başına kazancı 1 TL gibi çok komik bir rakam olabilecekken tecrübeli bir yazarın 100 kelime başına kazancı 20-30 TL’lere kadar çıkabilecektir. 

Bunu sadece yazarlık ile sınırlamayın. Para kazanma taktikleri arasında yer vermiş olduğum bu 6. tavsiyeme yazılımcılığı, web tasarımcılığı ve seslendirme işlerini de dahil edebilirsiniz. Kimseye muhtaç olmadan geçiminizi sağlamak hatta zengin olmak istiyorsanız tek başınıza işler yapmanızı üzerine basa basa sizlere önermek istiyorum…

Mutlaka Oku: Zengin Olmak İstiyorsan Bu Tavsiyelere Kulak AS!

7- Yatırım Yapın!

7- Yatırım Yapın!

Yatırım yapmak kazancınızın yıllar içerisinde değer kaybetmesini önleyebileceği gibi paranıza para katmanızda da size çok büyük faydaları dokunacaktır. Zenginlerin para kazanma fikirleri arasında ilk sıralara yerleştirdiği yatırım düşüncesi ile zengin olmak özellikle ülkemizdeki yüksek enflasyon sayesinde oldukça kolay olacaktır.

Şöyle düşünün Ocak 2016’da 1000 TL’lik bir altın yatırımınız Ocak 2017 tarihinde %15’lik enflasyon farkından dolayı 1150 TL olur. Hatta yatırmış olduğunuz bu 1000 TL olağanüstü koşullar nedeni artan enflasyondan dolayı 1500 TL dahi olabilir.

Para kazanma taktikleri arasında yer vermiş olduğum yatırım düşüncesinde paranızı kesinlikle faize yatırmamanızı öneriyorum. Çünkü altın, dolar ve borsa gibi yatırımlarda faizden çok daha güzel kazançlar elde edebilirsiniz. 

Böylelikle internette çok para kazanmak için ne yapmak lazım? sorusunun cevabını arayan kişilere oldukça önemli para kazanma taktikleri aktarmaya çalıştım. Sizlerinde para kazanma fikirleri ile ilgili görüş ve düşünceleri var ise lütfen yorumlar aracılığı ile bizlerle paylaşınız.

Mutlaka Oku: Zengin Olmak İçin Ne Yapmalı?

Mutlaka Oku: Sakıp Sabancı’dan Zengin Olmak İsteyenlere Önemli Tavsiyeler!

Mutlaka Oku: Zengin Olma Yolları İle İlgili Müthiş Tavsiyeler!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz