Son 1 Ayda En Çok Yükselen Hisseler (5 Şirket)

Selamlar arkadaşlar. Sizlere burada son 1 ayda en çok yükselen hisseler ile ilgili bilgilendirmede bulunacağım. Bu hisselerin temel analiz değerleri ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapacağım için sonuna kadar takip etmenizde yarar görüyorum…

Son 1 ayda ciddi bir getiri sağlayan bu hisselerin neden bu yükselişleri yaşadıklarını anlayabilirseniz önümüzdeki süreçlerde de bu getirileri sağlayabilecek hisseleri yakalayabilirsiniz. Özellikle temel analizde hangi noktalara odaklanmanız gerektiğini anlayabilmeniz için bu tür içerikler üretiyorum.

Daha kapsamlı araştırmaların içerisine koyularak yükselen hisseleri yakalayabilme imkanına erişebilirsiniz. Detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana desteklerinizi iletebileceğinizi hatırlatmak istiyorum. Sizlere şimdiden destekleriniz için çok teşekkür ediyorum…

Yükselen Hisseler

1-Ayes Çelik Hasır ve Çit Sanayi A.Ş. (AYES)

Yatırımcısına son 1 ayda tam %58’lik bir getiri sağlamayı başaran Ayes Çelik Hissesinin son 1 yıllık getirisi de %836’dır. F/K’sı 20 ve PD/DD 5.7 olan hissenin son zamanlarda çok fazla primlendiğini söyleyebiliriz. Şirketin her sene düzenli bir şekilde çok küçükte olsa yatırımcılarına kar payı dağıttığını belirteyim.

2-CEO Event Medya A.Ş. (CEOEM)

Son 1 ayda en çok yükselen hisseler arasında ikinci sırada yer alan CEO Event Medya hissesi %56’lık bir getiri sağlamıştır. Son 1 yılda %190 getiri sağlayan şirket son çeyrekte 575 Bin TL net zarar açıkladı. Döviz fazla pozisyonu 37 Milyon TL olan şirketin kasasında bulunan parası ise 69 Milyon TL’dir.

3-Bantaş Bandırma Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BNTAS)

Son 1 aylık getirisi %33 olan hissenin 1 yıldaki yükseliş oranı ise %145’tir. Şirket son çeyrekte 13 Milyon TL net kar açıkladı. Şirketin satış geliri de %40 büyüme göstermiştir. Döviz fazla pozisyonu 71 Milyon TL olan şirketin kasasında 82 Milyon TL bulunmaktadır.

4-Orma Orman Mahsulleri İntegre Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ORMA)

Şirket hissesi son 1 ayda %29, son 1 yılda da %746’lık müthiş bir getiri sağlamıştır. Şirket temettü dağıtma politikasına sahip değildir. 2017 ve 2015 yıllarında da şirket bedelli sermaye artırım kararları almıştır. Şirket net dönem zararı açıkladığı için F/K hesaplaması yapılamamaktadır.

5-Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Turevleri Sanayi ve Ticaret AS (CASA)

Son 1 ayda en çok yükselen hisseler arasında beşinci sırada yer alan Casa Emtia hissesi %29’lık bir getiri sağlamıştır. Son 1 sene içerisinde %1570, son 3 sene içerisinde ise %2734’lük bir getiri sağlamayı başaran Şirketin herhangi bir temettü dağıtımına gitmediğini ve sadece 2017 yılında %860 oranla bedelsiz sermaye artırımına gittiğini belirtelim.

Yükselen Hisseler İle İlgili Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Böylelikle son 1 ayda en çok yükselen hisseler ile ilgili kısa bir bilgilendirmede bulundum. Sizler son 1 ayda bu hisselere yatırım yapmayı başarmış mıydınız? Yanıtlarınızı bekliyorum. İçeriği beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir…

Mutlaka Oku: Uzun Vade Portföyüm

Mutlaka Oku: 2020’de Halka Arz Olmuş Şirketlerin Güncel Durumları!

Mutlaka Oku: Nakit Zengini Şirketler

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz