Doğan Holding Hisse senedi için 7 Benzersiz Bilgi! (DOHOL)

60. yaşını kutlayan Doğan Holding Hisse senedi ile ilgili oldukça önemli detaylar paylaşmak istiyorum. Sanayiden enerjiye, turizmden gayrimenkule, otomotivden finans sektörüne varıncaya kadar hemen hemen her sektörün öncüsü olan bu önemli markanın hisse senedi ile ilgili kapsamlı bir araştırma yaptım…

Özellikle son dönemlerde yenilenebilir enerji kaynakları hususunda ciddi çalışmalar gerçekleştiren Doğan Holding, bu gelişmeler ışığında hisse senedine önemli değerler kazandırmaktadır. Gelecekte DOHOL Bilanço beklentisi bu doğrultuda oldukça yüksek olmaktadır.

Doğan Holding Hisse Senedi ile ilgili detaylara geçmeden önce burada belirtmiş olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Bu nedenle DOHOL neden yükselmiyor?  gibi sorular sormamanızı rica ederim. Son olarak her zaman hatırlatmış olduğum gibi içeriğimi beğenip kanalıma abone olarak bana destek olabilirsiniz…

Doğan Holding Hisse senedi (DOHOL) Bilinmesi Gerekenler!

1-DOHOL Hisse Senedi 1 Yıl İçerisinde %38 Değer Kazanmıştır!

Her fırsatta Borsamıza yatırım yapan kişilere önerdiğim uzun vadeli yatırımcı olma tavsiyemi burada da hatırlatmak istiyorum. Doğan Holding Hisse Senedi son 1 yıl içerisinde %38 değer kazanarak yatırımcısının yüzünü güldürmüştür. 1 Sene önce 1,94 TL seviyelerinden işlem gören DOHOL Hisse şuanda 3 TL’yi zorlamaktadır. Yani 1 sene önce bu hisseye 100.000 TL para yatırmış olsaydınız paranız şuan da 145.918 TL olurdu.

2-Hisse 2020 Mart Ayında 1,27 TL Seviyelerine Kadar Düşmüştür!

Doğan Holding Hisse Senedi ilk defa karşımıza çıkan pandemi sürecinde 1.27 TL seviyelerine kadar düşmüştür. Borsanın bir anda çakılması ile dibi gören DOHOL hisse senedi bu 6 aylık süreç içerisinde toparlanarak günümüz itibari ile 2,86 TL seviyelerinden işlem görmektedir. Burada da uzun vadeli yatırımın önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Doğan Holding hissesine bu dönemde 100.000 TL para yatırsaydınız paranız tam tamına 125.000 TL değer kazanırdı. 6 Ay için bu rakam gerçekten inanılmaz.

3-DOHOL Yatırımcılarına Düzenli Bir Şekilde Temettü Ödemesi Gerçekleştirmektedir!

Dohol hisse senedi ile ilgili yapabileceğim en güzel yorumlardan bir tanesi de şirketin düzenli bir şekilde temettü ödemesi yapmasıdır. Temettü emekliliği için yatırım gerçekleştirmek isteyen kişiler Doğan Holding Hisse Senedi ile ilgili derin bir araştırma içerisine koyulmalarını tavsiye ediyorum.

4-Hissenin F/K Oranı Sadece 4,68’dir!

F/K oranı oldukça düşük olmasından dolayı DOHOL beklenti her zaman yüksek olmuştur. Bilançoda açıklanan rakamlar göz önüne alındığında bu önemli hissenin F/K oranının oldukça düşük olduğu görülmektedir. Şirket son açıkladığı bilançoda %217 kar elde ettiğini açıklamıştır. Bilindiği gibi uzman borsa yatırımcıları F/K oranı 10’un altında olan hisselere yatırım yapılmasını tavsiye etmektedir. Bu arada F/K değeri ile birlikte birçok kriteri de göz önüne almayı unutmayınız.

5-Hissenin Yabancı Oranı %41’dir!

DOHOL Hisse senedi oldukça yüksek bir yabancı yatırımcı oranına sahiptir. Borsamızın en yüksek yabancı oranına sahip hisseleri arasında yer alan DOHOL hissesi, bu yönü ile spekülatif hareketlerin en az yaşandığı hisse senedi olarak ön plana çıkmaktadır. Yabancı yatırımcıların özellikle bu hisse senedinde ortalama olarak 3 sene bekledikleri gözlemlenmektedir.

6-Doğan Holding Hisse Senedi 52 Günlük Ortalaması 2,48 TL’dir!

Hisseyi özellikle orta vadede tutmak isteyenler için 20 ve 52 günlük ortalamalar çok iyi göstergelerdir. Bu önemli holding hissesinin 20 günlük ortalaması 2,56 TL iken 52 günlük ortalaması 2,48 TL’dir. Son işlem gününde 2,86 TL seviyelerinden işlem gören hissenin bu ortalama değerleri hissenin son 2 aylık süreçte yükseliş eğilimi içerisinde olduğunu göstermektedir.

7- Şirketin Finansal Altyapısı Çok Kuvvetli!

Yenilenebilir enerjiden otomotiv sektörüne, turizmden medya sektörüne varıncaya kadar birçok alanda yan şirketleri bulunan Doğan Holding, bu yönü ile kriz dönemlerini en az hasarla atlatan holding olarak ön plana çıkmıştır. Pandemi sürecine rağmen holdingin %217 gibi yüksek bir karlılık açıklaması da bunun birebir göstergesidir.

Böylelikle Doğan Holding Hisse Senedi ile ilgili 7 bilinmesi gereken detay aktardım. Sizlerin de Dohol Beklenti görüşlerinizi alabilirim. DOHOL yorum ve görüşlerinizi bu gönderi altında hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Söylediklerimin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmamasını tekrardan hatırlatmak istiyorum… İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız…

Mutlaka Oku: TSKB Hisse Senedi Hakkında 6 Bilinmeyen Detay!

Mutlaka Oku: THY Hissesi Uzun Vadede Ne Olur?

Mutlaka Oku: Paramı Borsada Değerlendirmek İstiyorum

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz