Çürük Raporu Olan Ehliyet Alabilirmi ?

Askerlik ile ilgili oldukça önemli bilgiler vermeye devam ediyorum. Bu yazımda Çürük Raporu Olan Ehliyet Alabilirmi ? Askerlik Yapmayan Ehliyet Alabilirmi ? Askerden Çürük Raporu Alanlar Maaş Alıyor Mu? Çürük Raporu Alanlar Neler Yapamaz ? Çürük Raporunun Faydaları Nelerdir ? Psikiyatriden Çürük Nasıl Alınır ? Askerden Çürük Raporu Nasıl Alınır ? Askerde Psikolojik Çürük Nasıl Alınır ? Çürük Raporu Alan Milletvekili Olabilir mi ? Çürük Raporu Almanın Yolları gibi birçok soruya cevap vermeye çalışacağım….

Çürük Raporu Olan Ehliyet Alabilirmi ? sorusu ile ilgili net bir bilgi İnternet ortamında bulunmadığından dolayı sizlerin karşısına ‘‘Çürük Raporu Olan Ehliyet Alabilirmi” konu başlığı ile çıkıyorum lafı çok fazla dolandırmadan Çürük Raporu Olan Ehliyet Alabilirmi ? sorusu ile başlayalım…

Çürük Raporu Olan Ehliyet Alabilirmi ?

Askerliğini yeni bitirmiş biri olarak çürük raporu olan ehliyet alabilirmi sorusunun cevabını sizlere net olarak açıklayacağım. Çürük raporu olan ehliyet alabilir mi ? Evet alabilir çünkü askerlikte verilen çürük raporları sadece askerlikte iş göremez olunduğunun göstergesidir. Asla alınan çürük raporunun sivil hayatla alakası olamaz. Daha öncesinden almış olduğunuz ehliyetinizin de elinizde alınması da söz konusu değildir.

Kısaca çürük raporu olan ehliyet alabilirmi ? sorusunun cevabı evet alabilinabilir. Sivil hastanelerde alacak olduğunuz ehliyet almaya uygundur raporu ile askerde çürük raporu alsanız dahi ehliyet alabilirsiniz. Zaten trafik yönetmeliğini incelediğiniz takdirde her şeyin net olarak açıklanmış olduğunu göreceksiniz…

Çürük raporlarındaki gerekçeler askerliği yapamayacağınıza dairdir asla sivil hayatta engeller ile karşılaşacağınız bir gerekçe yazılmamaktadır. Daha doğru bilgi için bağlı bulunduğunuz askerlik şubesi ile görüşmenizi tavsiye ediyorum…

Askerlik Yapmayan Ehliyet Alabilirmi ?

Çürük raporu olan ehliyet alabilirmi ? sorusuna cevap verdikten sonra askerlik yapmayan ehliyet alabilirmi sorusunun cevabına geçelim. Askerlik yapmayan bir kişinin önünde ehliyet almama ile ilgili hiçbir sıkıntı bulunmamaktadır. Kısaca askerlik yapmayan ehliyet alabilirmi ? Evet, rahatlıkla alabilir.

Asker kaçağı olarak gözüken kişilerde ise durum farklı olabilmektedir. Bu konuda bir tecrübem olmamasına rağmen birçok kişiden aldığım bilgiye göre ehliyet çıkarma esnasında GBT kontrolü yapılıyormuş burada asker kaçağı olduğunuz görüneceğinden dolayı ehliyet almanız ancak askerlik yaptıktan sonra olabilmektedir.

Bizzat kendim askerliğim tecilli iken ehliyet aldım askerlikle ilişiğiniz yok ise ehliyet alma konusunda zorlanmazsınız.

Askerden Çürük Raporu Alanlar Maaş Alıyor Mu?

Çürük Raporu Olan Ehliyet Alabilirmi ? sorusundan sonra en fazla bizlere yöneltilen soruların başında Askerden Çürük Raporu Alanlar Maaş Alıyor Mu? sorusu gelmektedir. Askerde çürük raporu alan kişilerin maaş alma durumu normalde söz konusu değildir. Ancak şöyle bir durum söz konusudur. Askere sağlam gidip askerlikten dolayı sağlık sorunları yaşayıp çürük almak tazminat veya maaş alma hakkı doğurmaktadır. Askerlikten dolayı yaşadığınız sorunlardan dolayı böyle bir hakka sahip olabilirsiniz.

Askerlik dışında bir rahatsızlığınızdan dolayı almış olduğunuz raporlarda maaş almanız söz konusu olmayacaktır. Engelli maaşı alınabilmesi için sivil hastanelerden %40 engelli raporu alınması gerekmektedir. Çürük raporu ile engelli maaşı arasında bir bağlantı söz konusu değildir.

Kısa ve net bir şekilde Askerden Çürük Raporu Alanlar Maaş Alıyor Mu? sorusunun cevabını yukarıda verdik detaylı bilgi için lütfen askerlik şubenize uğrayın..

Çürük Raporu Alanlar Neler Yapamaz ?

Çürük Raporu Alanlar Neler Yapamaz ? sorusu da çürük raporu alan veya çürük raporu almayı düşünen kişiler tarafından fazlaca sorulmaktadır. Çürük raporu alan bir kişi sadece askerlik hizmetini yapamaz. Sivil hayatta almış olduğunuz bu çürük raporu sizlere bir sorun çıkartmayacaktır. Zaten birçok kişinin çürük raporu almak için can atmasından dahi anlayabilirsiniz çürük raporunun hayatın hiçbir anında olumsuz bir durum yaratmayacağını…

Kısaca çürük raporu alanlar neler yapamaz ? Sadece askerlik vazifelerini yerine getirmeyeceklerdir….

Çürük Raporunun Faydaları Nelerdir ?

Çürük Raporunun Faydaları Nelerdir ? sorusu bana oldukça saçma geldi fakat sizlerden gelen bir soru olduğu için kısa bir şekilde açıklayayım. Çürük raporu almanın tek faydası askerlik yapmamaktır. Tabii bu size bir fayda olarak görünüyorsa….

Çürük raporu almanın sivil hayatınızda hiçbir faydası olmayacaktır aksine belkide toplum tarafından kendinizi dışlanmış hissedecek ve dezavantajlar ile karşılaşabileceksiniz.

Psikiyatriden Çürük Nasıl Alınır ?

Çürük Raporu Olan Ehliyet Alabilirmi ? sorusundan Psikiyatriden Çürük Nasıl Alınır ? sorusuna kadar geldik. Psikiyatriden çürük almak için askerlik şubesine gidin ve psikolojik sorunlarınızın olduğunu belirtin onlar zaten sizi hastaneye sevk edeceklerdir. Psikolojik sorunlar suistimale açık durumlar olduğu için diğer rahatsızlıklardan daha detaylı bir şekilde incelemeye alınırsınız. Eğer ki heyetin gözünde gerçekten psikolojik sorunları olan biri olursanız çok kısa bir süre içerisinde psikiyatriden çürük alabilirsiniz….

Askerden Çürük Raporu Nasıl Alınır ?

Askerden çürük raporu nasıl alınır ? Çürük raporu almak isteyen kişiler ilk olarak askerlik şubelerinde olan heyet tarafından incelenir daha sonrasında çürük almaya müsait bir durum ile karşılaşılması halinde hastaneye sevk edilir burada da bir heyet tarafından incelenen kişi askerden çürük raporunu alabilir. Herhangi bir hastalıktan dolayı askerlik yapamaz belgesi yani çürük raporu alınabilmektedir. Genellikle psikolojik rahatsızlıklardan dolayı çürük daha kolay alınabilmektedir.

Benim görüşüm askerliğe başlamış iseniz hiçbir şekilde çürük alma gibi durumlara başlamamaktır. Kısaca askerden çürük raporu nasıl alınır sorusunun cevabı bu şekildedir.

Askerde Psikolojik Çürük Nasıl Alınır ?

Askerde Psikolojik Çürük Nasıl Alınır ? Psikolojiden dolayı çürük almak istiyorsanız daha önce kullanmış olduğunuz ilaçları doktorunuza veya heyete göstermeniz gerekmektedir. Askerlikten önce alınmış olan ilaçlar ve raporlar var ise mutlaka sunulması gerekmektedir. Tüm bu durumları sağlayan bir kişi heyete de psikolojik sorunlar olduğuna inandırır ise rahatlıkla çürük raporunu alabilmektedir…

Şunu da belirtelim asla heyeti veya doktorunuzu kandırmaya çalışmayın. Gerçekten psikolojik sorunlarınız var ise psikolojiden çürük almaya çalışın. Aksi halde çok büyük yaptırımlar ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Çürük Raporu Alan Milletvekili Olabilir mi ?

Oldukça ilginç sorulardan bir tanesi de Çürük Raporu Alan Milletvekili Olabilir mi ? sorusudur. Çürük raporu alan bir kişi diğer sorularda vermiş olduğumuz cevaplar gibi çürük raporu alma sebebi sivil hayatta yapacak olduğu işleri engellemiyor ise hiçbir sorun teşkil etmeyecektir. Sadece psikolojik sorunlardan dolayı alınan çürük raporlarından dolayı milletvekili olma hakkı elinden alınabilmektedir.

Kısaca Çürük Raporu Alan Milletvekili Olabilir mi ? Evet milletvekili olabilir. Ancak çürük raporu usulsüz bir şekilde alınmış ve bu kanıtlanmış ise milletvekili olunamaz olunsa dahi düşer ve gerekli cezai işlemler uygulanır…

Çürük Raporu Almanın Yolları 

Çürük raporu almanın yolları ile ilgili detaylı bilgi için hemen tıklayınız

Böylelikle Çürük Raporu Olan Ehliyet Alabilirmi ? Askerlik Yapmayan Ehliyet Alabilirmi ? Askerden Çürük Raporu Alanlar Maaş Alıyor Mu? Çürük Raporu Alanlar Neler Yapamaz ? Çürük Raporunun Faydaları Nelerdir ? Psikiyatriden Çürük Nasıl Alınır ? Askerden Çürük Raporu Nasıl Alınır ? Askerde Psikolojik Çürük Nasıl Alınır ? Çürük Raporu Alan Milletvekili Olabilir mi ? Çürük Raporu Almanın Yolları birçok soruta cevap vermeye çalıştım ilerleyen yazılarımda askerlik ile ilgili birçok bilgiyi sizlere aktarmaya devam edeceğim….

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz