Paramı Borsada Değerlendirmek İstiyorum Diyenlere 7 Tavsiye!

Merhabalar arkadaşlar içeriklerimin altına çok yoğun bir şekilde Paramı Borsada Değerlendirmek İstiyorum yorumları geldiği için bu içeriği hazırlama ihtiyacı hissettim. Son zamanlarda ülkemiz insanının borsaya olan ilgisi beni bir hayli şaşırttı…

Paramı nasıl katlarım? Paramı nasıl değerlendirebilirim faizsiz bir şekilde? ve Küçük miktar para nasıl değerlendirilir? gibi sorulara net cevaplar verebilmek amacı ile bu içeriği hazırladım. Sonuna kadar takip eder iseniz borsada önemli kazançlar elde edebileceğinize inanıyorum…

Paramı borsada değerlendirmek istiyorum diyen kişilere hazırlamış olduğum bu içeriğimin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini baştan belirtmek istiyorum. Benim burada yer vermiş olduğum yorumlar ve görüşler kendi uygulamış olduğum yatırım stratejileridir… Detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek ve kanalıma abone olarak bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum…

Mutlaka Oku: 2000 TL Nasıl Değerlendirilir?

Paramı Borsada Değerlendirmek İstiyorum Ne Yapabilirim?

1- FinFree Uygulamasını İndirin!

Paramı borsada değerlendirmek istiyorum diyenlere ilk tavsiyem ”FinFree” uygulamasını indirmeleridir. Bu uygulama borsa’da yeni işlem yapacak olan kişilere borsanın mantığını öğretmektedir. Ayrıca borsada 100.000 TL para ile gerçek fiyatlarla sanal para birimi ile yatırım yapılmasına olanak tanımaktadır.

Uygulama oldukça basit bir arayüze sahip olduğu için kolaylıkla sanal para ile gerçek fiyatlarla borsa yatırımı gerçekleştirebiliyorsunuz. Burada edinmiş olduğunuz stratejileri gerçek borsa yatırımlarınızda uygulamayı başarır iseniz borsaya tahmin ettiğinizden çok daha kazançlı bir başlangıç gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamanın haftalık ve aylık en yüksek getiriyi sağlayanlara 1500 TL’ye varan ödüller kazandırması da bir başka cezbedici noktadır. Reel hayatta başlangıçta borsaya girmekten korkuyorsanız size şiddetle FinFree uygulamasını indirmenizi öneriyorum… Özellikle 100 bin TL nasıl değerlendirilir 2021 yılında diyenler bu uygulamayı hızlı bir şekilde indirmelidir.

2-Düşerken Almayı, Yükselirken Satmayı İlke Edin!

Nakit para nasıl değerlendirilir 2021 yılına girdiğimiz şu günlerde diyorsanız sizlere borsada yatırım yaparken önerdiğim ikinci önerim düşerken almayı, yükselirken satmayı ilke edinmenizdir. Birçok uzman borsa yatırımcısı bu şekilde yatırımlar gerçekleştirerek hatırı sayılır kazançların sahibi olmaktadırlar.

Bu stratejiyi uygulamak için sabrın söz konusu olduğunu çok iyi bilmekteyim. Çünkü bu tür bir strateji oldukça sıkıcıdır ve yatırım yapan kişiye hiçbir heyecan vermez. Ancak burada bir gerçek var ki bu ilkeyi yatırım davranışlarınıza yansıtırsanız para kazanmanız söz konusu olabilmektedir.

Çok küçük miktarlarda paranız dahi olsa bu yöntemle faiz ve altın yatırımından elde edeceğiniz getiriden çok daha fazlasını kazanabilmeniz mümkün bir hale gelmektedir. Bu yöntemle borsada yatırımlar gerçekleştirirseniz inanın hiçbir satışınız zararına olmayacaktır.

3-Kademeli Alış Yapmayı Öğrenin!

Paramı borsada değerlendirmek istiyorum diyenlere üçüncü önerim kademeli alış yapmayı ve bu kademli alışları sadece hisseler düşerken gerçekleştirmeleridir. Mesela 15.000 TL paranız varsa bu paranızı 10 tane hisseye bölün ve bu hisselere sadece düşüşler yaşandığında günde 150 tl’lik alımlar gerçekleştirin.

Bu sayede almış olduğunuz hisselerde ortalamanızı çok ciddi bir şekilde düşürebilmeyi başarmış olursunuz. Bu strateji içerisinde benimseyeceğiniz bir diğer temel noktada her 100 TL’lik karda hisseyi satmaktır. Bu şekilde aç gözlü davranmadığınız için elinizdeki bu küçük meblağ uzun vadede size önemli getiriler sağlayacaktır.

Ben bu strateji ile yaklaşık olarak 2 senedir borsada yatırım gerçekleştiriyorum. Bu sayede elimde olan 15.000 TL ile ayda 800-900 TL’lere varan kazançlar elde edebiliyorum. Bu stratejim ile borsada işlem yapmayı en azından belli bir süre denemenizi önemle tavsiye ediyorum. Küçük miktar para nasıl değerlendirilir? sorusunun cevabını arayanlar bu stratejiyi mutlaka bir yere not etmelidir.

Mutlaka Oku: Rahat Geçinmek İçin Kolay Para Kazandıran İşler!

4-Kredi İle Kesinlikle Borsa’da Yatırım Yapmayın!

Çok klasik bir tavsiye gibi gelecek ancak bunu burada belirtmem gerektiğini hissediyorum; Kesinlikle ve kesinlikle borsada kredi çekmiş olduğunuz para ile işlem yapmayın. Bu şekilde bir yatırım gerçekleştirir iseniz %90 oranında elinizdeki bu parayı kaybedersiniz.

Çünkü kredi ile borsada yatırım gerçekleştirmeye çalışan kişi günlük alım satımlar gerçekleştirecek. Bu tür hızlı para kazanma istediğinde olan kişilerde ne yazık ki borsa ustalarının en büyük avı konumunda olmaktadır. Bu tür bir aksiyon tüm hayatınızın mahvolmasına sebebiyet vereceğini unutmamalısınız.

Paramı borsada değerlendirmek istiyorum diyenlere en önemli tavsiyem en az 2 sene ihtiyaç duyulmayacak bir para ile borsaya yatırım yapılmasıdır. Ancak bu sayede kademeli alışlar gerçekleştirip stressiz bir şekilde borsa yatırımı gerçekleştirebilirsiniz.

5-Günlük Al-Sat Yapmayın Ciddi Maddi ve Manevi Zararlar Yaşarsınız!

Küçük miktar para nasıl değerlendirilir? veya Nakit paramı nasıl değerlendirebilirim 2021 yılında? diyenler için beşinci önerim günlük al-sat işlemlerinden uzak durmalarıdır. Bu şekilde maddi kayıpların yanı sıra manevi kayıplar yaşamanızda söz konusu olabilmektedir.

Günlük al-sat yaparak kazanç elde etmeye çalışan kişiler illa ki terste kalacakları için ciddi maddi kayıplar yaşarlar. Ayrıca bu tür bir maddi kaybın yanı sıra anlık bir şekilde hisseleri takip etmeye çalıştıkları içinde zamanları boş boşuna gider ve gündelik sosyal ve iş yaşantılarında ciddi sıkıntılar yaşarlar…

Büyük veya Küçük miktar para nasıl değerlendirilir? diyen kişilere tavsiyem bu maddeyi diğer maddelerden çok daha fazla bir şekilde önemsemeleridir. Çünkü özellikle son 1 sene içerisinde borsaya yeni giren 500 bin yatırımcı bu şekilde bir strateji ile günlük kazançlar elde etmeye çalışmaktadırlar ancak belirttiğim gibi ciddi kayıplar ile karşılaşmaktadırlar.

Mutlaka Oku: Altın Düşecek Mi?

6-Borsaya Basit Bir Mantıkla Bak!

Borsa’da teknik analiz safsatalarını öğrenmeye kalkışmayın. Öğrenmeniz gereken tek şey temel analizdir. Temel analizinde günlük haber akışlarından etkilendiğini bilmeniz yeterli. Yani haberleri iyi bir şekilde takip ederek kaliteli öngörülerde bulunmanız yeterli olacaktır.

Stop loss gibi gereksiz kavramları öğrenmeyin. Çünkü sürekli gün içerisinde hisse takibi yapmamanızı öneriyorum. tek yapmanız gereken paranızı hisselere bölüştürmek ve düştükçe kademeli alışlar gerçekleştirmenizdir. İnanın bu kadar basit bir strateji ile yıllardır hatırı sayılır kazançlar elde eden yatırımcılar tanıyorum.

Paramı borsada değerlendirmek istiyorum diyorsanız olaylara çok basit bir bakış açısı ile bakmanızı önemle tavsiye ediyorum. Özellikle twitter veya telegram gibi sosyal medya kanallarındaki hisse önerilerine kanmayın. Kendi araştırmalarınızı kendiniz yapın…

7-Bist 100 Dışındaki Hisselere Yatırım Gerçekleştirme!

Paramı borsada değerlendirmek istiyorum diyenlere son tavsiyem bist 100 hisselerine yatırım gerçekleştirmeleridir. Yani ülkemizin en iyi 100 şirketi olarak açıklanan şirketler haricine yatırım yapmamanızı önemle tavsiye ediyorum. Çünkü bist 100 dışındaki şirketlerin hisselerin çok fazla manipülasyonlar yapılmaktadır.

Bu manipülasyonlar sonucunda da şirketler ani bir şekilde borsa kotundan çıkarılabilmektedir. Bu durumda özellikle küçük yatırımcıların parasının pul olmasına sebebiyet vermektedir. Riski düşük bir borsa yatırımı için bist 100 hisselerine yatırım gerçekleştirin.

Özellikle 100.000 TL nasıl değerlendirilir 2021 yılında diyenlere ise sadece bist 30 şirketlerine yani ülkemizin en iyi 30 şirketine yatırım yapmalarını tavsiye ediyorum. Bu şekilde risk minimize edilmiş olacaktır. Ülke ekonomisi geliştikçe bist 30 statüsü içerisinde yer alan şirketlerin hisseleri reel faizin üzerinde bir getiri sağlamayı her daim başarmıştır.

100 bin TL nasıl değerlendirilir 2021 yılında? Nakit para nasıl değerlendirilir 2021 yılında? ve Paramı nasıl katlarım? sorusunun cevabını arayanlar için 7 önemli tavsiyede bulundum. Sizlerin de Paramı borsada değerlendirmek istiyorum diyen kişilere burada belirtmiş olduğum tavsiyelerden farklı görüş ve düşünceleriniz var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz…

Mutlaka Oku: Ayda 20 Bin TL Kazanmak İsteyenlere 6 Tavsiye!

Mutlaka Oku: Aşırı Zengin Olmak İsteyenlere 5 Tavsiye!

Mutlaka Oku: Ekonomik Krizde Para Nasıl Değerlendirilir?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz