10 Mükemmel Kuranda Zengin Olmanın Yolları

Kaliteli bir içerik ile tekrar karşınızdayım. Bu içeriğimde başlığımda da gördüğünüz üzere Kuranda zengin olmanın yolları ile ilgili neler geçiyor. İslamda zengin olmanın yolları ile ilgili ne tür tavsiyelerde bulunuluyor değinmeye çalışacağım…

Kuranda Zengin Olmanın Yolları İle İlgili Tavsiyeler Var Mı?

Kuranda zengin olmanın yolları ile ilgili direkt olarak bir tavsiye bulunmamaktadır. Ancak fakirlikten kurtulmak için ayetler vardır. Bu ayetlere göz gezdirerek zengin olma yolları ile ilgili araştırma yaparken neler yapmamanız gerektiğini de öğrenebilirsiniz.

Burada islamda zengin olmanın yolları ile ilgili tavsiyelerde bulunacağım. Lütfen bu içeriğimi dikkatli bir şekilde okuyunuz. İnanın bu içerikten sonra zengin olmasanız bile en azından fakirlikten kurtulmak için ne yapılması gerektiğini öğrenebileceksiniz…

Burada kuranda zengin olmanın yolları üzerinde duracağım. Yani ayetler ile bu içeriğimi sürdüreceğim. Eğer inançlı biri değilseniz burada yazan bilgiler sizin için çok fazla bir anlam taşımayacaktır. Kuranda zengin olmanın yolları ile ilgili tavsiyelerde bulunacağım bu içeriğimdeki bilgileri belki de ilk defa duyacaksınız…

Mutlaka Oku: Kafayı Kullanarak Para Kazanmak

İslamda Zengin Olmanın Yolları İçin Verilen Öğütler

İslamda zengin olmanın yolları için verdiğim öğütleri uygulamanız halinde 1 senelik süreç içerisinde en azından fakirlikten kurtulmuş olursunuz. Kuranda zengin olmanın yolları için araştırma yapan birisi bu kaliteli tavsiyeleri dikkate alarak hayatına tatbik etmesi oldukça mantıklı bir seçim olacaktır..

1- Günah İşlemekten Kaçının!

Kuranda zengin olmanın yolları arayışında olan bir kişiye önerebileceğim ilk önemli tavsiye günah işlemekten kaçınmasıdır. Bir insan gelişi güzel yaşıyor ve günah işlemekten kaçınmak için bir çaba harcamıyorsa sürekli fakir olacaktır.

2- Yalan Söylemeyi Bırakın!

Yalan söylemek günümüzde normal bir alışkanlık olarak görülse de günümüzdeki fakirliğin en büyük sebebi yalan söylemekten kaynaklanmaktadır. Zengin olma yolları için çaba harcıyorsanız yalan söylemeyi mutlaka bırakmalısınız.

3- Çok Uyumayın!

Günümüzdeki zengin insanlara baktığınızda az uyuyan insanlar olduklarını görürsünüz. Kuranda zengin olmanın yolları için az uyumak ile ilgili birçok ayet bulunmaktadır. Özellikle sabah namazını kıldıktan sonra uyumamak rızkın artmasını sağlamaktadır.

4- Çıplak Yatmayın!

Günümüzde yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi de çıplak yatmaktır. Kuranda rızkın kesilmesine neden olduğuna işaret edilen bu tür vaziyetlerden uzak durmanız zengin olma yolları arayışında iken size önemli bir katkı sağlayacaktır.

Mutlaka Oku: Sıfırdan Zengin Olmanın Yolları

5- Ayakta İşemeyin!

İslam dininde insan sağlığına zararlı olan her şey yasaklanmıştır. Bunlardan bir tanesi de ayakta işemektir. Ayakta işeyen bir insan yaşlılığında prostat sorunları ile karşılaşmaktadır. Bu tür davranışlarda bulunmak fakirliğin en önemli sebepleri arasında gösterilmektedir.

6- Cünüp Olarak Yemek Yemeyin!

Rızkın kesilmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi cünüp yemek yemek veya cünüp dolaşmaktır. Kuranda zengin olmanın yolları ile ilgili araştırma yapan biri iseniz lütfen bu tavsiyeyi dikkate alınız. Aksi takdirde zengin olma yolları için uğraşırken boşa kürek çekmiş olursunuz.

7-Ekmek Kırıntılarına Dikkat Edin!

Allah’tan gelen rızkın kesilmesini istemiyorsanız mutlaka yere dökülen ekmek kırıntılarına dikkat ediniz. Ayakta yemek yemekten kaçınarak ve ekmek kırıntılarını çöpe atmayarak rızkın kesilmesini engelleyebilir ve yüce Rabbimiz tarafından rızkınızın çoğaltılmasını sağlayabilirsiniz.

8- Kapıların Eşiğinde Oturmayın!

İslamda zengin olmanın yolları ile ilgili araştırma yapan biri iseniz kutsal kitabımızda kapı eşiklerinde oturmanın veya merdivenlerde oturmanın çok sağlıklı bir davranış olarak görülmediğini anlayabilirsiniz. Bu tür mekanların üç harflilerin mekanları olarak görüldüğünden dolayı rızkın kesilmemesi için buna dikkat etmeniz önerilmektedir.

Mutlaka Oku: Dünyada En Çok Para Kazandıran İşler

9- Tencere ve Tabakları Yıkamadan Üstüne Yemek Yapmayın!

Sıklıkla belirtiyorum ancak burada tekrar söylemek istiyorum. İslam dininde insan sağlığına zararlı olan her şey yasaklanır. Yani bir şey yasaklanmış ise size zararı dokunacağından dolayı yasaklanmıştır. Kirli tencerenin üzerinde tekrar yemek yapmak fakirliğin en büyük nedenleri arasında yer almaktadır. Kuranda zengin olmanın yolları ile ilgili araştırma yapan biri iseniz bu tür durumlara mutlaka dikkat ediniz.

10- Namazları Aksatmayın!

Burada yer alan içeriğim tamamen inançlı kişilere yönelik olduğu için kuranda zengin olmanın yolları ile ilgili araştırma yapan bu tarz kişilere en önemli önerim namazlarını aksatmamalarıdır. Çünkü aksatılan her namaz rızkın kesilmesine en önemli etkenler arasında yer almaktadır.

İslamda zengin olmanın yolları ile ilgili araştırma yapan kişilere bu önemli tavsiyeleri vererek en azından yoksulluktan kurtulmalarını sağlayabiliriz. Tüm bu tavsiyelere riayet edilmesi halinde 1 sene içerisinde rızkın artması hususunda gözle görülür iyileşmeler göreceğinizden eminim. Sizlerinde kuranda zengin olmanın yolları ile ilgili aktarmak istedikleri görüş ve düşünceleri var ise lütfen yorumlar aracılığı ile bizlere bu görüşlerinizi aktarınız.

Mutlaka Oku: Saatte 100 Dolar Kazandıran İşler

Zengin Olmak İçin Göstermeniz Gereken Önemli Davranışlar

Zengin olma yolları ile ilgili ciddi bir araştırma içerisine giren biriyseniz açıklamış olduğum bu davranışları hayatınızda uygulayarak gözle görülür bir şekilde maddi durumunuzda iyileşmelerin olduğunu hissedebileceksiniz.

1- Sürekli Okuyun!

Kuranda zengin olmanın yolları ile ilgili bir araştırma yapan kişiler zaten okumanın ne derece faydalı olduğunu görmektedirler. Özellikle kişisel gelişim kitaplarını ve başarılı insanların biyografilerini okumanız sizlere zengin olma yolunda önemli bir ilham kaynağı olacaktır.

2-Spor Yapın!

Zengin olmak istiyorsanız sabahları günde 1 saat spor yapmanızı öneriyorum. Sağlığınızda herhangi bir sıkıntı yoksa düzenli bir şekilde spor yaparak zengin olma yolunda önemli adımlar atabilirsiniz.

3- Sürekli Pozitif Olun!

Hiç hayattan sürekli şikayet eden bir insanın zengin olduğunu gördünüz mü? veya iş hayatında kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanan insanların asık suratlı olduğunu gördünüz mü? Ben hiç görmedim. Bu nedenle islamda zengin olmanın yolları üzerine araştırma yapan kişilere sürekli pozitif bir şekilde takılmalarını öneriyorum.

4- Kaliteli Sosyal Çevreye Sahip Olun!

Zengin olmak istiyorsanız maddi veya manevi açıdan zengin insanlarla arkadaşlıklar kurun. Etrafınızda negatif karakterli insanların olması sizi hiçbir zaman başarılı ve zengin yapmayacaktır.

Mutlaka Oku: Ticarette En Çok Para Kazandıran İşler

5- İyi Giyinin!

Yapılan birçok araştırmada iyi giyinen insanların iş hayatında daha iyi maaş zamları aldıkları ve sosyal çevrelerini daha hızlı bir şekilde genişlettikleri görülmüştür. Kuranda zengin olmanın yolları ile ilgili araştırma yapan biri isen bu tavsiyeme mutlaka kulak asmalısın..

6- İstekte Bulunmaktan Çekinmeyin!

Zengin olmak demek girişken bir ruha sahip olmak demektir. Kuranda zengin olmanın yolları hakkında bilgi toplayan biri isen insanlardan bir istekte bulunacağınız zaman çekinmeden bunu söyleyebilme kabiliyetine sahip olabilmenizi öneriyorum.

7- Günde 30 Dakika Düşün!

Her gün kendinize 30 dakika düşünme molası verin. Ne iş yaptığınızı, gelecekte ne yapmak istediğinizi iyi bir şekilde değerlendirmek size zengin olma yolunda önemli bir avantaj sağlayacaktır. Çünkü günümüzde birçok insan iş yoğunluğundan dolayı düşünmek için herhangi bir zahmette bulunmamaktadır.

8- Olumsuz Eleştirileri Dinleyin!

Kuranda zengin olmanın yolları ile ilgili bir araştırma yapan biri iseniz sekizinci önemli tavsiyem de olumsuz eleştirileri dinlemenizdir. Kendinizdeki eksiklikleri bu şekilde gidererek zengin olmak için sağlam adımlar atabilirsiniz.

9- Kumar ve Benzeri Oyunlardan Uzak Durun!

Kuranda zengin olmanın yolları ile ilgili birçok ayette şans oyunlarından uzak durulması gerektiği vurgulanmaktadır. Bu tür oyunlardan kazanılan para kısa bir sürede kaybedileceği ve insan psikolojisini olumsuz yönde etkileyeceği için mutlaka uzak durulmalıdır.

Kuranda zengin olmanın yolları ile ilgili araştırma yapan kişilere son tavsiyelerim şunlardır;

 • Kimsenin hakkına girmeden kazanç elde etmeye çalışın.
 • Ticaret yapıyorsanız dürüst olun.
 • Ne faiz alın ve ne faiz verin
 • Helal ürünlerin satışını yapın.
 • Kazançların zekatını mutlaka verin.

Sizlerinde islamda zengin olmanın yolları ve kuranda zengin olmanın yolları ile ilgili araştırma yapan kişilere tavsiyeleri var ise lütfen yorumlar aracılığı ile bizlere buradan aktarınız…

Mutlaka Oku: okumadan yapılabilecek işler

Mutlaka Oku: Zengin Olmanın En Basit Yolu

Mutlaka Oku: Zengin olmak İçin okunacak dua

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Hayri Demirci dedi ki:

  Sayın hocam, öncelikle çok güzel bir içerik olmuş ellerinize ve emeklerinize sağlık. Fakat bunu okuduktan kafamda öyle bir soru işareti oluştu;
  Dünyanın en zengin 10 insanına baktığımda bu listedekilerin 80% ini gerçekleştirmiyorlar fakat en zengin 10 listesindeler.
  Coğrafya olarak baktığımda da listede yazılı maddelerin tamamını uygulayan insanların yaşadığı ülkelerin, zenginlik sıralamasında genellikle listenin sonunda yer alan ülkeler olduğunu görüyorum.
  Bu konuda ne düşünüyorsunuz, maddeleri yanlış uyguluyor olabilir miyiz yada gözden kaçırdığımız ek bir madde olabilir mi hocam? Aydınlatırsanız sevinirim.

  Saygılarımla,

 2. halil dedi ki:

  zengin olmak istiyorum 0534 657 38 99 kocaeli

Yorum Yaz