Youtuberların Kullandığı Kameralar 18 Tavsiye

Merhabalar arkadaşlar sizlere bu içeriğimde youtuberların kullandığı kameralar ve fiyatları hakkında bilgilendirmelerde bulunacağım. Youtuber kamera ilişkisi çok önemli olduğundan dolayı bu içeriği hazırlama ihtiyacı hissettim…

Youtuberların Kullandığı Kameralar ve Fiyatları

Youtuberlık günden güne çok önemli meslek kolları arasında gösterilmeye başlandı ve günden güne gelirleri çok ciddi bir şekilde artış göstermekte. Bu mesleğe adım atmak isteyenlere özel olarak hazırladığım bu içeriğim sayesinde youtube’a güzel bir başlangıç yapabileceksiniz.

Burada youtuberların kullandığı kameralar ile ilgili bilgiler paylaşacağım. Günümüzdeki youtuberların önerdiği ve en çok kullanılan youtuber kamera tavsiyelerini burada aktarmaya çalışacağım. Umarım bu içeriğim sizlere önemli bir fayda sağlar…

Mutlaka Oku: Youtuber Olmak İçin Gereken Ekipmanlar

1- Sony HDR – PJ410 Video Kamera

Sony HDR - PJ410 Video Kamera

Youtube’a yeni başlayacak olanlar için en çok önerilen youtuberların kullandığı kameralar arasında Sony HDR – PJ410 Projeksiyon Video Kamera bulunmaktadır. Optik Zoomu ve titremeyi önleyen özelliği hareketli görüntüler çekmek isteyenler için harika bir modeldir. Youtuberların kullandığı kamera fiyatları göz önüne alındığında Sony PJ410 kamera uygun olmaktadır. 1560 TL ile 2000 TL arasında bir fiyattan bu cihazı alabilirsiniz.

 

2-Sony A6300 Aynasız Fotoğraf Makinesi

Sony A6300

Youtuber kamera tavsiyelerinde en çok SONY markasının cihazlarını aktaracağım çünkü kamera alanında en iyi ürünleri geliştiren bu markadır. Youtuberların kullandığı kameralar arasındaki ikinci tavsiyem Sony A6300 Aynasız Fotoğraf Makinesidir. 4 K çekim yapabilmesi ve oldukça küçük olması tercih edilebilirliğini artırmaktadır. Youtuber kamera tavsiyelerim arasında yer alan Sony A6300 fotoğraf makinesinin fiyatı ise ortalama olarak 6.000 TL’den başlayıp 8.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. 

3- GoPro Hero 6 Black

GoPro Hero 6 Black

Maceracı youtuberların kullandığı kameralar arasında GoPro Hero 6 Black yer almaktadır. Mini video kamera olarak öne çıkan bu önemli cihaz Full HD çözünürlükte video kaydı yapmaktadır. 2900 TL ile 3300 TL arasındaki bir fiyatla satışa sunulmaktadır. 

4- Canon 80D Body DSLR Fotoğraf Makinesi

Yılların markası Canon’da youtuberların kullandığı kameralar arasında en çok tercih edilen marka olarak öne çıkmaktadır. Yaratıcılık kokan videolar çekmek için tercih edebileceğiniz bir youtuber kamera olan Canon 80D fiyatı 4750 TL ile 5000 TL arasında değişkenlikler göstermektedir.

Mutlaka Oku: Youtuber Olmak İsteyenlere Tavsiyeler

5- Canon XA30 Video Kamera

Canon XA30 Video Kamera

Youtuberların kullandığı kameralar arasındaki önemli bir tavsiyem ise Canon XA30 Video Kamerasıdır. Biraz daha tecrübeli kişiler için önerilebilecek youtuber kamera tavsiyelerim arasında yer alan Canon XA30 kamerası ile kaliteli ses kaydı yapabilir ve çok daha uzun video kayıtları çekebilirsiniz. Youtuberların kullandığı kamera fiyatları arasında en tuzlusu olan Canon XA30 modelinin fiyatı 14.000 TL’den başlamaktadır.

6-Sony FDR-AX1 

Sony FDR-AX1 

Özellikle gece çekimlerinde gözle görülür kalitede videolar çekebilmenize olanak tanıyacak olan Sony FDR-AX1 ile 4K çekimler yapabilirsiniz. Oldukça hafif ve kullanışlı bir model olan Sony FDR-AX1 modelini istediğiniz yere rahatlıkla götürebilirsiniz. Bu üründe youtuberların kullandığı kamera fiyatları göz önüne alındığında oldukça pahalıdır. Liste fiyatı 17.000 TL’den başlamaktadır.

7- Sony A7S II

Sony A7S II

Youtuber kamera ilişkisi para kazanmaya başladıkça daha da artmaktadır. Sony A7S II modeli de bu işi youtube mecrasının süper starı olmak isteyenler tercih etmektedir. Adeta sinema filmi çekebilecek bir kalitede görüntüler elde etmenize yaratacak olan Sony A7S II modeli 4K ultra HD çekimler yapabilmenize olanak tanımaktadır. 12.000 TL’den başlayan fiyatlarla sunulan bu modeli işinizi biraz daha geliştirdikten sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

8-Sony Cyber-Shot RX100 IV

Sony Cyber-Shot RX100 IV

Güçlü görüntü kalitesi ve 4K video çekebilme özelliği ile öne çıkan Sony Cyber-Shot RX100 IV, youtuberların kullandığı kameralar arasında en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Fiyatı ise 5200 TL’den başlamaktadır.

Mutlaka Oku: Youtube’dan para kazanmak haram mı?

9- Canon PowerShot G7 X

Canon PowerShot G7 X

Youtube’a yeni başlayanlara önerebileceğim en kaliteli modellerden bir tanesi olan Canon PowerShot G7 X, özellikle yeni başlayan youtuberların kullandığı kameralar arasında yer almaktadır. Fiyat performans ilişkisi bakımından kıyaslandığında öne çıkan Canon PowerShot G7 X, 3300 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

10- Canon EOS 70D

Canon EOS 70D uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz modeller arasında yer almaktadır. Youtuberların kullandığı kameralar arasında oldukça önemli bir konumda yer alan Canon EOS 70D modeli sizi ağırlık ve boyut olarak tatmin etmese de şuan dahi youtuberların en çok tercih ettiği modeller arasında yer almaktadır. 

11-Sony A5100

Sony A5100

Sony A5100 kamerasını özellikle vlog çekimi oldukça fazla yapan youtuber arkadaşlara öneriyorum. Oldukça küçük olması ve kolaylıkla muhafaza edilebilmesi youtuberların kullandığı kameralar arasında en çok tercih edilmesini sağlamıştır. Katlanır ekranı ve video çekim kalitesi ile öne çıkan Sony A5100, youtuberların kullandığı kamera fiyatları göz önüne alındığında oldukça cezbedici olmaktadır. Bu modelin liste fiyatı 2400 TL’den satışa sunulmaktadır.

12- GoPro Hero4

GoPro Hero4

Ünlü youtuberların en çok kullandığı kameralar arasında yer alan GoPro Hero4 modeli oldukça hareketli bir kanal açmak isteyenlerin tercih etmesi gereken bir kamera modelidir. Oldukça küçük yapısı vlog çekmek isteyenlerin bu modeli fazlası ile tercih etmesini sağlamıştır. Fiyatı da gayet cezbedici olan GoPro Hero4 modelinin liste fiyatı 2.000 TL’den başlamaktadır.

13- Note 9

note 9

Youtuber kamera ilişkisi göz önüne alındığında akıllı telefonlar çok fazla tercih edilmek istenmese de Note 9 profesyonel video çekimleri yapmak isteyenler için harika bir cihazdır. 4K çekim yapabilme özelliği, ağır çekim modu ve kolaylıkla taşınabilir olması Note 9 cep telefonu modelini youtuberların kullandığı kameralar listeme ekleme ihtiyacını hissetmeme neden olmuştur. Özellikle youtube macerasına yeni başlamak isteyenler note 9’u tercih edebilirler.

Mutlaka Oku: Youtuberların Kullandığı Programlar

14- Canon Vixia HF R72

Canon Vixia HF R72

Canon Vixia HF R72 modeli küçük olması, gelişmiş zoom özelliği sunması ve görüntü stabilize edici özeliğinin bulunması youtuberlar tarafından fazlası ile tercih edilmesini sağlamıştır. Wifi özelliği de bulunan Canon Vixia HF R72 modeli 2000 TL’den başlayan fiyatlar ile sizlere sunulmaktadır.

15- Logitech C930e

Logitech C930e

Logitech C930e modelini sadece bilgisayar başında video çekenler için öneriyorum. Taşınabilir bir özelliğinin olmamasına rağmen youtuberlar tarafından oldukça fazla bir şekilde kullanılan kameralar arasında yer alan Logitech C930e modeli Full HD videolar çekebilmeniz için tasarlanmıştır. Youtuberların kullandığı kamera fiyatları göz önüne alındığında oldukça cazip olan bu modelin satış fiyatı 715 TL’den başlamaktadır.

16- Panasonic HC-V10 Digital

Panasonic HC-V10 Digital

Fiyat ve performans kıyaslandığında öne çıkan kameralar arasında yer alan Panasonic HC-V10 Digital modeli gece görüşte çok fazla tatmin edici sonuçlar vermese de uygun ışıkta kaliteli çekimler yapabilmenizi sağlamaktadır. Panasonic HC-V10 Digital modelinin fiyatı ise 600 TL’den başlayan fiyatlar ile sunulmaktadır.

17- Canon T6i

Canon T6i

Fiyat performans göz önüne alındığında alınabilecek en iyi youtuberların kullandığı kameralar arasında yer alan Canon T6i modeli DSLR fotoğraf çekme teknolojisi ile çok güçlü fotoğraflar çekebilmenize olanak tanımaktadır. 

18-DJI Osmo

Özellikle yürürken video çekmek isteyenler için önerebileceğim harika youtuber kamera ürünleri arasında yer alan DJI Osmo ile 4K videolar rahatlıkla çekebilirsiniz. Stabilizasyon özelliği ile öne çıkan DJI Osmo modelinin fiyatı 2300 TL’den başlamaktadır. 

Böylelikle sizlere youtuberların kullandığı kameralar ile ilgili olarak tam 18 önemli tavsiyede bulundum. Sizlerinde youtuber kamera ilişkisi hakkında söylemek istedikleri ve youtuberların kullandığı kameralar ile ilgili vermek istediğiniz tavsiyeler var ise lütfen yorumlar aracılığı ile bizlere görüşlerinizi aktarınız…

Youtuberların kullandığı kameralar arasında deneyimledikleriniz var ise aktarmanız tercih yapacak kişiler için oldukça yararlı olacaktır.

Mutlaka Oku: 26 Adet Liseliler İçin Para Kazanma Yolları

Mutlaka Oku: Üniversitede nasıl para kazanılır?

Mutlaka Oku: Kafayı Kullanarak Para Kazanmak

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz