Dolar Kazandıran İşler İle İlgili 6 Tavsiye!

Ülke ekonomimizin giderek bozulmuş olduğu şu günlerde Dolar Kazandıran işler ile ilgili ciddi araştırmalar yapıldığı için bu içeriğimi hazırlama ihtiyacı hissettim. Burada yer vermiş olduğum dolarla para kazandıran işler sayesinde evinizin geçimini rahatlıkla sağlayabileceksiniz…

Dolar kazandıran işler ile ilgili tavsiyelerimden uygulamak istediklerinizi yeteneklerinize uygun bir şekilde seçmelisiniz. Aksi takdirde Türk lirası baz alındığında 1’e 10 Kazandıran işler den istediğiniz sonuçları alabilmeniz söz konusu olmayacaktır.

Dolarla para kazandıran işler ile alakalı olarak detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum. Çok fazla laf kalabalıklığı yapmadan 1’e 10 kazandıran işler ilgili tavsiyelerime geçmek istiyorum….

Mutlaka Oku: Tarlaya Ne Ekmeli Hangi Üründe Para Var?

Dolar Kazandıran İşler Kaliteli Tavsiyeler!

1-İngilizce Makale Yazarlığı Yapın!

Birçok içeriğimde makale yazarlığını önemli bir ek gelir yöntemi olarak aktarmıştım. Bu içeriğimde yer vermiş olduğum makale yazarlığı ise zengin olma hayali ile tutuşanlar için… İngilizce makale yazarlığı yaparak dolar kazandıran işler arasında en zahmetsizini gerçekleştirebilirsiniz.

Türkçe sitelere makale yazarlığı yaparak 300 kelimeden en fazla 10 TL para kazanırken İngilizce içerik sitelerine içerik üreterek 300 kelimede 10 Dolar para kazanabilme olanağına erişebilirsiniz. Bu tür bir kazanç için 1 senelik İngilizce kursuna gitmeniz yeterli olacaktır.

Upwork, freelancer.com ve fiver.com gibi siteler aracılığı ile makale yazarak hatırı sayılır kazançlar elde edebilirsiniz. Dünya’nın yarısından fazlasını İngilizce konuştuğu varsayarsak bu tür içerik üretmenin ne denli kazançlı bir fikir olduğunu anlayabilirsiniz.

Mutlaka Oku: Para Kazandıran İşler İle İlgili 13 Fikir!

2-Youtube’da İngilizce İçerikler Üretin!

Dolarla para kazandıran işler ile ilgili tavsiyelerimden bir tanesi de youtube da ingilizce içerikler üretmektir. Yabancı dilde içerik üretmek için şakır şakır ingilizce öğrenmenize gerek olmadığını baştan söyleyerek sizi rahatlatmak istiyorum.

Komik videolar, animasyonlar ve kısa filmler ile İngilizce konuşmadan para kazanabilirsiniz. Burada önemli olan içeriğin etiketlerini ve başlığını ingilizce olarak ayarlayabilmektir. Bu tür bir yöntem ile sizden daha fazla aboneye sahip Türk youtuberlardan çok daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Dolar kazandıran işler arasında benim en favori işlerim arasında yer alan youtube da ingilizce içerikler üretme işinin ne denli kazançlı olduğunu anlamak için şunu söylemem yeterli; Türkiye’de 1000 izlenmeye 4 TL kazanırken yurtdışında 1000 izlenmeye 25 TL’lere varan kazançlar elde edebilirsiniz.

3-Stok Fotoğrafçılığı Yapın!

Dolarla para kazandıran işler arasında üçüncü tavsiyem stok fotoğrafçılığıdır. Akıllı telefonunuz aracılığı ile çekeceğiniz yaratıcı ve ilgi çekici görseller sayesinde yurtdışında önemli kazançların sahibi olabilirsiniz. Google politikaları gereği her içerik üreticisinin özgün görseller kullanması zorunlu olduğu için önemli bir talep ile karşılaşabilirsiniz.

1’e 10 kazandıran işler arasında da sayabileceğimiz bu iş fikrinde çekmiş olduğunuz bir kedi resminden, çöp resminden veya insan resminden dolar ile kazanç elde edebilirsiniz. Özellikle yurtdışında fotoğraf üreticileri günlük 1000-2000 adet fotoğraf satışı gerçekleştirebilmektedir.

Bu denli müthiş bir potansiyelin olduğu bir ortamda dolarla para kazanmak için geç kalmayınız. Stok fotoğrafçılığı yorulmadan, uyurken dahi size ek kazanç sağlayabilecek etkili bir yöntemdir. İlerleyen günlerde stok fotoğrafçılığı ile ilgili olarak kapsamlı bir içerik hazırlayacağım…

Mutlaka Oku: Aşırı Zengin Olmak İsteyenlere 5 Tavsiye!

4-Etsy İle Para Kazan

Türkiye’den yurtdışına ürün satmanın en güzel yolu etsy’dir. El becerilerinin satıldığı bu önemli e-ticaret sitesinde el işi ile yapmış olduğunuz eşyaları Avrupa’ya, orta doğuya veya uzak doğuya satabilme imkanına erişebilirsiniz. Dünya’nın en fazla alışveriş yapılan ilk 10 sitesi arasında yer alan Etsy ile vakit kaybetmeden yapmış olduğunuz el becerilerini satarak dolar ile kazanç elde edebilirsiniz.

Cep telefonu kapağından el yapımı oyuncaklara, el yapımı şapkadan elbiseye varıncaya kadar birçok kategorideki el işini satabileceğiniz bu harika platformdan gelir elde etmeniz sandığınızdan daha kolaydır. Yapmış olduğunuz el işlerini uygun maliyetler ile PTT kargo aracılığı ile gönderebilirsiniz.

Yurtdışına satış yapmanın bir diğer tarafı birçok vergi zorunluluğundan muaf tutulmanızdır. Devletimizin girişimcileri ihracat hususunda teşvik etmek için birçok ek destek sunmaktadır. Bu muafiyetleri de araştırarak kazancınızı önemli ölçüde artırabilirsiniz..

Mutlaka Oku: Ekonomik Krizde Para Nasıl Değerlendirilir?

5-Amazon’da E-Kitap Satarak Para Kazan!

Dolar kazandıran işler arasında beşinci tavsiyem amazonda e-kitap satmanızdır. Bu hususta tek bir İngilizce bilmenize dahi gerek yok. Fiver.com ve Freelancer.com da özellikle işçiliğin ucuz olduğu uzak doğu ülkelerinde iş yapan freelancer çalışanlara e-kitap yazdırıp amazon.com da satışa sunmanız önemli kazançlar elde edebilmenize olanak tanıyacaktır.

20-30 sayfalık ingilizce e-kitabı ortalama olarak 100 Dolar’a yazdırırsınız ancak uzun vadede harcamış olduğunuz bu paradan çok daha fazlasını kazanabilme olanağına erişebilirsiniz. 100 Dolar harcayarak elde etmiş olduğunuz bu e-kitap size en az 5 sene boyunca yıllık ortalama 3000 Dolarlara varan kazançlar elde edebilmenize olanak tanıyacaktır.

1’e 10 kazandıran işler arasında da sayabileceğimiz e-kitap yazıp satma işini sadece amazonda değil birçok web sitesi aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Dolar’ın son zamanlarda ciddi bir yükseliş gösterdiği bu ortamda elde edeceğiniz dolar kazançları hayatınızı refaha kavuşturabilmeniz için yeterli olacaktır.

6-Amazon’da Dropshopping Yap!

Çok fazla duymuş olduğunuz para kazanma fikri olan Amazon’da dropshopping yaparak dolar ile önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Stok tutmadan, satmış olduğunuz ürün elinize ulaşmadan yurtdışına satış gerçekleştirebilirsiniz. Sadece youtube’da izleyecek olduğunuz amazon videoları ile bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Girişimci ruhlu birçok genç amazon ile satış gerçekleştirerek asla hayal etmeyecekleri kazançların sahipleri oldular. Dolar kazandıran işler ile ilgili araştırma yapan gençler amazonda satış yapmayı kesinlikle denemelidirler. İlerleyen zamanlarda Amazonda satış yapma hakkında çok önemli videolar hazırlayacağım.

Amazonda dolar bazında küçük meblağlar kazanabilirsiniz ancak ülkemizdeki dolar kurundaki yükselişten dolayı bir asgari ücretlinin kazanmış olduğu paranın 2-3 katı parayı bu şekilde kazanabilirsiniz. Küçük bütçeler ile amazonda satış yapmaya başlamanızı önemle tavsiye ediyorum.

Mutlaka Oku: 11 Adet Müşterisi Hazır İşler!

Bu İşlerden Para Kazanmak İçin Hırslı Olmalısınız!

Burada yer vermiş olduğum dolar kazandıran işler den hatırı sayılır kazançlar elde etmek istiyorsanız istekli ve hırslı olmalısınız. Aksi takdirde bahsetmiş olduğum bu 6 yöntemle gelir elde edebilmeniz mümkün değildir. Hırslı olmanın yanı sıra araştırmacı bir kişiliğe de sahip olmalısınız.

Çünkü bu işler de sürekli olarak yeni bir şeyler öğrenerek fark yaratabilirsiniz. Belirtmiş olduğum bu kazanç yöntemlerini denedikten sonra dolar ile para kazanmanın sandığınız kadar zor olmayacağını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Dolar kazandıran işler ile ilgili olarak belirtmiş olduğum bu tavsiyelerden farklı olarak sizlerin de faaliyete sokmuş olduğu para kazanma yolları var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz. Burada belirtmiş olduğunuz farklı görüşler dolar kazandıran işler ile ilgili araştırma yapanlara oldukça fayda sağlayacaktır.

Mutlaka Oku: Uzun Vadede Altın Mı Borsa Mı?

Mutlaka Oku: İstanbul’da Nasıl Para Kazanılır?

Mutlaka Oku: Şu an altın bozdurmak mantıklı mı?

Mutlaka Oku: Uzun Vadede Neye Yatırım Yapmalı?

Mutlaka Oku: 1000 TL’yi nasıl katlarım diyenlere 7 tavsiye!

Mutlaka Oku: Telefon Alıp Satarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Mutlaka Oku: Evde Yoğurt Yapıp Satmak İsteyenler Buraya!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz