Tarlaya Ne Ekmeli Hangi Üründe Para Var?

İklim göz önüne alındığında tarımdan ciddi para kazanan bir ülke olmamız gerekirken bu durumun tersini yaşamaktayız. Ülkemiz insanı yavaş yavaş eskiye dönmeye başladı ve tarımdan para kazanma ile ilgili ciddi araştırmalar içerisine koyuldu. Bende bu amaçla Tarlaya ne ekmeli hangi üründe para var? bu içeriğimde açıklamaya çalışacağım…

Bu içeriğimi tarlam var ne iş yapabilirim? sorusunu soranlar için hazırladım. Sizde bu tür sorular ile alakalı olarak önemli araştırmalar yapıyorsanız içeriğimi takip etmeye devam edin. Burada en çok para kazandıran meyve ve sebzeler ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunacağım.

Tarlaya ne ekmeli hangi üründe para var? sorusu ile alakalı detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum. Çok fazla laf salatası yapmadan tarımda para kazandıran ürünler ile ilgili bilgilendirmelere geçmek istiyorum…

Tarlaya Ne Ekmeli Hangi Üründe Para Var? Önemli Detaylar!

1-Safran

Gram olarak satışa sunulan Safran, tarlaya ne ekmeli hangi üründe para var? sorusunun cevabını arayan kişiler için muazzam bir bitkidir. 20-30 Bin TL’lerden kilosunun satıldığı bu ürünün yetiştirilmesi özellikle ülkemiz iklim koşullarını göz önüne aldığımızda oldukça kolaydır.

Yetiştirilmesi oldukça kolay olan Safran’ın Dünya’nın en pahalı baharatı olmasını sağlayan şey ise işçiliktir. Ciddi üretim aşamalarından geçen bu özel bitkiyi yetiştirmek ve pazara sürmek isteyen girişimcilerin işçi maliyetlerini iyi hesaplaması gerekmektedir.

Yemeklerde kullanıma hazır olan Safran’ın gramında 150 çiçeğin kullanılması gerekmektedir. Herhangi bir makine gücünün kullanılmasının mümkün olmadığı Safran, tarlam var ne iş yapabilirim? sorusunun cevabını arayan girişimci ruhlu kişiler için muazzam bir fırsattır.

Mutlaka Oku: Aşırı Zengin Olmak İsteyenlere 5 Tavsiye!

2-Şakayık Çiçeği

Talebi yüksek olmasına rağmen üretimi az bir ürün arıyorsanız Şakayık Çiçeği sizin için en doğru tercih olabilir. Sadece 2-3 dönümlük bahçe ile Yılda 50-60 bin TL kazandıran bu önemli bitkiyi özellikle yurtdışı pazarına çok rahat bir şekilde sürebilirsiniz.

Güneşli ortamı seven Şakayık çiçeği özellikle peyzaj çalışmalarında çok fazla tercih edilmektedir. Bir kere ekildikten ve üç yıl bekledikten sonra tekrar ekim gerçekleştirmeden aralıksız bir şekilde çiçek almaya devam edebilirsiniz. Bu özelliği ile zahmetsiz bir şekilde para kazanmanıza olanak sağlayan Şakayık Çiçeği, İzmir ve çevresinde çok daha verimli bir şekilde yetiştirilebilmektedir.

Tarlam var ne iş yapabilirim? sorusunu soran ve özellikle Antalya ve İzmir gibi illerde ikamet eden kişiler Şakayık Çiçeği yatırımı gerçekleştirmek hususunda gerekli aksiyonları almaları tavsiye edilmektedir. İlerleyen zamanlarda bu bitkinin yetiştirilmesi hususunda çok daha detaylı bir içerik ile karşınızda olacağım…

3-Mor Patates

En çok para kazandıran meyve sebzeler ile ilgili araştırma yaptığımda mor patatesin ciddi bir kar marjının olduğunu gördüm. Ülkemiz iklim koşullarını çok seven mor patates tarımdaki en önemli ihracat kalemlerimiz arasında yer alabilir.

Dünya’da ömrü uzatan sebze olarak ön plana çıkmayı başaran Mor Patatesi Tarlaya ne ekmeli hangi üründe para var? sorusunun cevabını arayan herkese tavsiye etmekteyim. Özellikle Avrupa’da ciddi bir pazar payına sahip olan Mor patates, sağlıklı beslenme alışkanlığına sahip olan kişilerin ilk aradığı ürünler arasında yer almaktadır. 

Vitamin ve antioksidan yönünden oldukça zengin olan Mor Patates, yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başaran ender tarım ürünleri arasında yer almaktadır. Mor Patates üretimi gerçekleştirerek döviz cinsinden kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

4-Kinoa

Kazancı yüksek tarımsal ürünler ile ilgili araştırma yapan kişilerin karşısına şüphesiz en fazla Kinoa gelmiştir. İsmi oldukça popüler olan Kinoa, Diyeti hayatının merkezine oturtmuş kişilerin ilk tercihidir. Et yemeyen kişilerin imdadına yetişen Kinoa, yüksek protein değerleri ile her daim talebi fazla olacak tarımsal ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mutlaka Oku: Freelance Para Kazanma Yolları!

Yılda bir kez üretimi gerçekleştirilen Kinoa bitkisi Kuzey iklimini daha çok sevmektedir. Ülkemizin kuzeyindeki şehirlerde yetiştirilmesi ve yüksek bir verim alınması söz konusu olabilen Kinoa, tarlam var ne iş yapabilirim? sorusunun cevabını arayan kişiler için en mantıklı tercihtir.

Dönüm maliyeti yılda 500-600 TL olan Kinoa Bitkisinin kilosunu 40 TL’den satışa sunabilirsiniz. 1 Dönümlük araziden 600 KG Kinoa elde edilebileceğini hatırlatmak istiyorum. Masrafsız yetiştirilebilen bu ürünü araştırmanızı tavsiye ediyorum…

5- Sarımsak

Yıldan yıla ciddi fiyat artışlarının yaşandığı sarımsak, en çok para kazandıran meyve ve sebzeler arasında yer almaktadır. Ülkemizde oldukça geniş bir alanda yetiştirilmesi mümkün olmasına rağmen üretim aşaması oldukça zor olması nedeni ile fazla üretilemeyen Sarımsağın kar marjı oldukça yüksektir.

Maliyetlerinizi yönetebilme hususunda yetenekli iseniz Sarımsak sizi zengin edebilecek bir sebze olarak ön plana çıkacaktır. Ne kadar pahalı olursa olsun talebin hiçbir zaman azalmadığı Sarımsak, çiftçilerin en gözde sebzeleri arasında yer almaktadır.

Ülkemiz çiftçisinin yurtdışına en fazla ihraç ettiği ürünler arasında yer alan Sarımsak, döviz cinsinden gelir elde etmek isteyen çiftçilerin gözbebeği konumundadır. Çok fazla para kazanmak isteyen çiftçilerin sarımsak üretimi ile ilgili olarak daha kapsamlı araştırmalar içerisine koyulmasını tavsiye ederim.

6-Nane

Tarlaya ne ekmeli hangi üründe para var? diyenler Nane üretimi ile ilgili araştırma yapmalarını tavsiye ediyorum. Oldukça küçük arazilerde dahi yüksek kazançlar vaat eden Nane, tüketimin giderek artmasından dolayı risksiz bir şekilde yüksek kazançlar elde edilebilecek bir tarımsal üründür.

Üretimi yıllar geçtikçe azalsa da talebin giderek artmasından dolayı çiftçinin yüzünü güldüren ender bitkiler arasında yer alan Nane, uzun vadeli yatırım düşüncesinde olan kişilerin ilk tercih etmesi gereken ürünler arasında yer almaktadır.

Faydalarını söylememize gerek olmayan Nane, birçok insanın gözünde en şifalı bitki türleri arasında yer almaktadır. Talebin giderek artmasından dolayı girişimci ruhlu çiftçilere önermiş olduğumuz bu önemli bitkinin yatırımlarına hız kesmeden başlanması gerektiği tavsiyesinde bulunabiliriz.

7-Kızılcık

C Vitamini deposu olarak çok fazla anılan Kızılcık, en çok para kazandıran meyve ve sebzeler arasında önemli bir konumda yer almaktadır. Özellikle soğuk algınlığına karşı oldukça etkili olduğu bilindiğinden dolayı kış aylarında ciddi bir tüketim trendine girmektedir.

Küçük arazilerde yüksek verimlerin alınabilmesi mümkün olan Kızılcık Çiçeği, en karlı tarım ürünü dendiğinde akla ilk gelenler arasında yer almaktadır. Doktorların soğuk algınlığına yakalananlara tavsiye dahi ettiği bu önemli bitki türünü üretmeye imkanlarınız elverişli ise vakit kaybetmeden başlamanızı tavsiye ediyorum…

Mutlaka Oku: Uzun Vadede Altın Mı Borsa Mı?

Tarlam var ne iş yapabilirim? diyenler üretimine başlayacak oldukları ürünün kar marjına odaklanmak yerine içinde bulunulan iklimden ne denli verim alınabileceğine odaklanmaları gerekmektedir. Risksiz bir yatırım yapılması isteniyorsa bu madde ilk dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almaktadır.

En çok para kazandıran meyve ve sebzeler ile ilgili araştırma yapılırken gerçeklerden uzak olan makalelere aldanmamanız gerekmektedir. İçi boş olan içeriklerden uzak durmak girişim yolculuğunuzda atabileceğiniz en önemli adım olacaktır.

Mutlaka Oku: Asgari Ücretle Birikim Yapmak İçin 12 Adım!

Tarlaya ne ekmeli hangi üründe para var? sorusu ile alakalı olarak burada söylemiş olduklarımdan farklı olarak sizlerin de görüş ve düşünceleri var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz. İçeriğimi beğenerek ve paylaşarak bana destek olabileceğinizi tekrardan hatırlatmak istiyorum…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz