Yakışıklı Olmanın Püf Noktaları 10 Tavsiye

Birçok yazımda yakışıklı olma yolları ile ilgili oldukça önemli tavsiyelerde bulundum. Bu yazımda ise yakışıklı olmanın püf noktaları ile ilgili oldukça önemli tavsiyeler vermeye çalışacağım…

Yakışıklı Olmanın Püf Noktaları

Yakışıklı olmanın püf noktaları oldukça fazladır. Birazdan sıralayacak olduğum yakışıklı olmanın püf noktaları bizzat kendimde uyguladığım ve başarılı olduğum tavsiyelerdir. Yakışıklı olmak göreceli bir kavramda olsa yazmış olduğum bu tavsiyeleri uygulamanız halinde toplumun %95’i tarafından yakışıklı olarak kabul edilirsiniz. İşte yakışıklı olmanın püf noktaları

1- Düzenli Bir Şekilde Saç ve Sakal Bakımınıza Özen Gösterin

Saç ve sakal bakımı yakışıklı olmanın püf noktaları arasında ilk sırada yer almaktadır. Yakışıklı olmak istiyorsanız saç bakımınızı en az 3 haftada 1 sakal bakımınızı ise haftada 1 kere mutlaka yaptırmalısınız. Sakallı veya sakalsız olmak tamamen kendinize kalmış. Hangisi size yakışıyorsa onu seçmelisiniz. Bazı erkeklere sinek kaydı tıraş yakışır iken bazı kişilere ise kirli sakal fazlası ile yakışmaktadır. 

2- Her Gün Duş Alın

Yakışıklı olmanın püf noktaları arasında her gün duş almak gelmektedir. Mümkünse soğuk duş almanız oldukça faydalı olacaktır. Soğuk duş cildinizin ve saçınızın capcanlı bir görünme kavuşmasını sağlayacağı gibi cildin sıkı bir görünüme kavuşmasını da sağlayacaktır. Bu da yakışıklı olmak için oldukça gerekli bir özelliktir.

3- Günde 3 Kere Dişlerinizi Fırçalayın

Yakışıklı olma yolları arasında dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalamak gelmektedir. Diş bakımınıza özen göstermeniz halinde ağzınız kokmayacak aynı zamanda bembeyaz dişleriniz sayesinde gülüşünüz ile karşı cinsi etkilersiniz.

4- Spor Yapın

Yakışıklı olmak istiyorsanız sporu hayatınızın bir parçası yapmak zorundasınız. Aksi halde hiçbir zaman yakışıklı olamazsınız. Giymiş olduğunuz kıyafetlerin üzerinize yakışması içinde mutlaka spor yapmanızı öneriyorum.

5- Enerjik ve Öz Güvenli Bir Duruş Sergileyin

Yakışıklı olmak için sadece dış görünüş yeterli olmayacaktır. Bunun için hayattan bezmiş bir insan duruşu yerine enerjik ve öz güvenli bir duruş sergilemeniz size + bir değer kazandıracaktır. Yakışıklı olmanın püf noktaları arasında yer alan bu tavsiyemizi mutlaka uygulamaya çalışın.

6- Gülün

Gülmek yakışıklı olmak için gerekli meziyetler arasında yer almaktadır. Sürekli somurtan bir insan asla yakışıklı görünemez. Bu nedenle mutlaka gülüşlerinizi karşı cinsi etkilemek için kullanın.

7- Zararlı Alışkanlıklardan Uzak Durun

Alkol ve sigara alışkanlığı yakışıklı olmanın önündeki en büyük engeller arasında yer almaktadır. Yakışıklı olmak istiyorsanız özellikle sigara alışkanlığınızı terk etmelisiniz. Sigara cildin mat bir görünüme kavuşmasına neden olmaktadır. Ayrıca kötü kokusu çekici olmanızın fazlası ile önüne geçecektir.

8- Günde 8 Saat Uyuyun

Günde 8 saat uyumak bir insanın ihtiyacı olan bir gereksinimdir. Uyumak vücudun tüm organlarının dinlenmesini sağlayacaktır. 8 saatten fazla uyumanızı da tavsiye etmiyorum. Yapılan araştırmalarda 8 saatten fazla uyuyanların kalp krizi geçirme risklerinin daha fazla olduğu kanıtlanmıştır.

9- Taze Besinler Tüketin

Aşırı yağlı besinler kilo almanıza neden olabileceği gibi yüzünüzde sivilce çıkmasına da neden olacaktır. Bunlarda doğal olarak yakışıklı olmanızı engelleyecektir. Taze sebze ve meyve tüketmek cildinizin daha canlı bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

10- Sosyal Olun

Yakışıklı olmak veya görünmek için mutlaka sosyal olmalısınız. Geniş bir sosyal çevreye sahip olmanız karşı cinsin gözünde daha etkileyici görünmenizi sağlayacaktır. Sosyal çevre yapmak yakışıklı olmanın püf noktaları arasında olmazsa olmaz bir unsurdur…

Böylelikle yakışıklı olmanın püf noktaları ile ilgili 10 tane önemli tavsiyede bulunduk. Sizinde yakışıklı olmanın püf noktaları ile ilgili farklı görüşleri var ise yorum kısmından iletebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda yakışıklı olmanın yolları nelerdir, yakışıklı olmanın yolları 15 yaş, kendimi nasıl yakışıklı yapabilirim, yakışıklı olmak için dua, yakışıklı olmanın yolları 13 yaş, yakışıklı olmak için saç modelleri, nasıl yakışıklı olunur erkek ve karizmatik olmanın yolları ile ilgili oldukça önemli konu başlıkları ile karşınıza çıkacağım…

Yakışıklı Erkek Olmanın Yolları İçin Tıklayınız

Kendimi Nasıl Yakışıklı Yapabilirim 12 Öneri İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz