Samsung Sahibi Kim? Samsung’un Sahibi Yahudimi ?

Samsung Sahibi Kim ? ve Samsung Sahibi Yahudimi ? Teknoloji severler tarafından en çok bu iki soru merak edilmektedir. Güney Kore’nin Seul Şehrinde 1938 yılında kurulan Samsung’un kurucusu Lee Byung-Chul’dur…

Samsung Sahibi Kim?

Güney Kore Merkezli bir şirket olarak kurulan Samsung’un sahibi Lee Byung-Chul’un ailesidir. Yani Samsung sahibi kim sorusuna kısa ve net olarak Lee Byung-Chul mirasçıları diyebiliriz.

1938 yılında kurulmuş olmasına rağmen 90’lı yıllardan sonra çok ciddi atılımlar gerçekleştiren Samsung, şuanda ülkemiz teknoloji pazarının lider markalarından biri olmayı başarmıştır…

samsung sahibi kim

samsung sahibi kim

Samsung’un sahibi Yahudimi ? sorusunu soran teknoloji severlere kesinlikle ve kesinlikle böyle bir durumun söz konusu olmadığını şirketi tamamen Lee Byung-Chul ailesinin yani Güney Koreli bir ailenin yönettiğini söyleyebiliriz..

Samsung Hangi Ülkede Üretiliyor ?

Samsung sahibi kim ? sorusunun ardından sorulan bir başka önemli soruda Samsung hangi ülkede üretiliyor ? Samsung başta da belirtmiş olduğumuz gibi Güney Kore merkezli kurulan ve yönetilen bir şirkettir. Samsung Televizyonlardan Samsung telefonlara varıncaya kadar şirketin tüm ürünleri Güney Kore’de imal edilmektedir.

Samsung fabrikası nerede sorusunu yöneltenlere de böylelikle bu cevabımız ile yanıt vermiş olduk…

Samsung Fabrikası Türkiye’de Var Mı?

Samsung fabrikası Türkiye’de bulunmamaktadır. Samsung’a ait sadece bir Ar-Ge merkezi ülkemizde yer almaktadır. Samsung, ürün kalitesine çok önem verdiğinden ve kalitede herhangi bir düşüş yaşamamak için ürünleri sadece Güney Kore’de üretmektedir.

Tabii şöyle bir durumda söz konusu Samsung, bazı alt segment ürünlerini daha ucuza mal etmek için Çin’de de üretimler gerçekleştirmektedir.

Samsung Logosunun Anlamı

Samsung Sahibi Kim? Samsung'un Sahibi Yahudimi ?

Samsung logosunun anlamı her daim merak edilmiştir. Günümüze kadar logosunda 3 değişiklik gerçekleştiren Samsung’un logosu güçlülüğü ve sonsuzluğu çağrıştırmaktadır. Korecede Sam 3, Sung ise yıldız anlamını taşımaktadır. Yani 3 yıldız logosu ile daha önce görmüş olduğumuz Samsung logosunun anlamı güçlülüğü ve şirketin sonsuza kadar devam edeceğini çağrıştırmaktadır.

Kore dilinde 3 rakamı büyük ve güçlü anlamına gelmektedir. Logonun çıkış öyküsü de işte buradan gelmektedir. İlerleyen zamanlarda samsung telefonlar hakkında bilinmeyenler konusu ile karşınıza çıkacağız bizleri takibi bırakmayın…

————————————-

Sizinde Samsung Sahibi Kim ? ve Samsung’un Sahibi Yahudi mi? soruları ile ilgili farklı görüşleri var ise mutlaka yorum kısmından bizlere iletiniz… 

Samsung Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz