Gübretaş Hisse Senedi Hakkında 5 Çarpıcı Detay

Gübretaş Hisse Senedi Hakkında 5 Çarpıcı Detay

Ülke tarımındaki verimliliği artırabilmek amacı ile 70 yıl önce Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan Gübretaş, Borsamızın en önemli şirketleri arasında yer almaktadır.  Özellikle son 1 yıldaki çıkışı ile dikkat çeken Gübretaş Hisse Senedi ile ilgili burada önemli detaylar paylaşacağım…

Baştan Gübretaş Hisse Senedi ile ilgili olarak burada yer vermiş olduğum yorumlarımın ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Yatırım tercihlerinizi kendi araştırmalarınız sonucunda yapmanız en mantıklı tercih olacaktır.

GUBRF hisse senedi ile alakalı detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum.  Çok fazla ön detay vermeden Gübretaş Hisse analiz çalışmalarıma geçmek istiyorum. İşte bilmeniz gereken detaylar…

Gübretaş Hisse Senedi Hakkında Önemli Detaylar!

1-Hisse Senedi Tam 1 Yıl Önce Sadece 6,21 TL Seviyelerinden İşlem Görmekteydi!

Hali hazırda 50 TL bandını zorlayan Gübretaş Hisse Senedi tam 1 önce 6,21 TL seviyesindeydi. Bundan tam 1 yıl önce 100.000 TL parası olan bir kişi parasının tamamı ile bu hisseyi alıp bugüne kadar korumayı başarsaydı parası tam tamına 775.000 TL olurdu. Bu inanılmaz karı hiçbir yatırım aracından sadece 1 sene de alamazsınız. Hisse 2010 yılında ise 2,38 TL’lerden işlem görmekteydi…

2-Hissenin F/K Oranı 236 Gibi Oldukça Yüksek Seviyelere Ulaşmıştır!

Gübre sektörü hisseleri arasında son 1 yılda en iyi çıkışı yakalayan Gübretaş Hisse Senedi ani bir sıçrama gerçekleştirdiğinden dolayı F/K oranı 236’lara çıkmıştır. Uzman analistçiler bu önemli hisseye bu zamanda bu denli yüksek F/K oranı ile yatırım yapılmasının oldukça riskli olduğunu belirtmektedirler. Bilindiği gibi F/K oranı ne kadar düşük ise yatırılan paranın geri dönüşümü o kadar kısa olmaktadır. Gübretaş hisse analiz çalışmaları gerçekleştirirken bu detaya dikkat etmenizde yarar vardır. F/K oranı yüksek olan her hisseye yatırım yapılmaz diye bir durumunda söz konusu olmadığını belirtmek istiyorum.

3-GUBRF Hisse Senedi Yabancı Oranı %12’dir!

Firmanın son zamanlarda ciddi bir yükseliş yaşaması yabancı yatırımcılarında ilgisini çekmiştir. Şuanda var olan %12’lik yabancı yatırımcı son 1 sene içerisinde gelmiştir. Yabancı yatırımcı sayısı arttıkça hissenin yatırım yapılabilirliği önemli bir ölçüde artış göstermektedir. Hisseye yabancı sermaye girişlerini yakından takip etmenizde büyük yarar vardır.

4-Hissenin 52 Günlük Ortalaması 35,07 TL’dir!

GUBRF hedef fiyat araştırması yapmak isteyenler için hissenin 52 ve 20 günlük ortalamaları ciddi bir öneme sahiptir. Hissenin 20 günlük ortalamasının 38,92 TL, 52 günlük ortalamasının ise 35,07 TL seviyelerinde olması hisseye son 2 ay içerisinde kademli alış gerçekleştiren kişilerin ciddi kazançlar elde ettiklerini görmekteyiz.

5- Şirket 2016 Yılından Bu Yana Herhangi Bir Temettü Ödemesi Gerçekleştirmemiştir!

Gübretaş Hisse Senedi ile alakalı olarak bir temettü beklentisi olan kişilere ne yazık ki olumlu bir gelişme sunamayacağım. Çünkü şirket 2016 yılından önce temettü ödemeleri gerçekleştirirken 2016 yılından sonraki süreçte herhangi bir temettü ödemesi gerçekleştirmemiştir. GUBRF Twitter ve forum incelemeleri yaptığımda yatırımcıların özellikle bu sene ciddi bir temettü beklentisinde olduklarını görmekteyim.

Gübre sektörü hisseleri arasında tartışmasız bir şekilde hisse değeri en iyi yükselen hisse olan Gübretaş Hisse Senedi ile ilgili olarak 5 önemli detay aktardım. Sizlerin de Gübre Hisse Yorum ve Görüşleri var ise lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz….

Mutlaka Oku: Kozal Hisse Senedi Hakkında Dikkat Çeken 8 Detay!

Mutlaka Oku: IPEKE Hisse Senedi Hakkında 6 Bilgi!

Mutlaka Oku: Şişecam Hisse Senedi Hakkında 7 Kritik Detay!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz