ipeke Hisse Senedi Hakkında 6 Bilgi!

Doğal enerji kaynakları üretimi hususunda ülkemizin en önemli şirketleri arasında yer alan İpek Doğal Enerji Hisse Senedi hakkında önemli detaylara değineceğim. İpeke hisse senedi ile ilgili olarak vermiş olduğum bilgilerin ve görüşlerin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini hatırlatmak istiyorum…

Borsamızın en hacimli hisse senetleri arasında yer alan ipeke hisse senedi, uzun vadede yatırımcısının yüzünü çok fazla güldürmemiştir. Her daim kendisinden beklenen çıkışı gerçekleştirmeyi başaramayan ipeke hisse senedi, yine çıkış beklenen zamanda bulunmaktadır.

Burada ipek enerji hisseleri neden düşüyor veya artışa ne zaman geçer gibi sorular sormamanızı rica ediyorum. Şirketin bilançolarını ve gelir tablolarını analiz ederek varsayımlarda bulunabilirsiniz. İpeke enerji hisse senedi hakkında detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum…

İpeke Hisse Senedi İle ilgili Önemli Detaylar!

1-İpeke Hisse 2011 Yılında 4,22 TL Seviyelerinden İşlem Görmekteydi!

Ülkemizin doğal enerji kaynakları üretme hususunda ender şirketleri arasında yer almasına rağmen hisse senedi fiyatlarından çok fazla dalgalanma görülen ipeke hissesi 2011 yılında 4,22 TL seviyelerinden işlem görmekteydi. Belli dönemlerde 0,73 TL seviyelerine kadar düşen ipeke enerji hisse, günümüzde 12,34 TL seviyelerinden işlem görmektedir.

2-Pandemi Başlangıcında 6 TL Seviyelerine Kadar Düşmüştür!

Sıklıkla belirtmiş olduğum gibi çok fazla dalgalanma gösteren ipek enerji hisse senedi pandemi döneminde 6 TL seviyelerine kadar düşmüştür. Krizi bu dönemde fırsata çeviren yatırımcılar 10 senelik getiriye sadece 6 ay içerisinde ulaşmayı başarmışlardır. Bu dönemde 10.000 TL’si olan bir kişi pandemi döneminde ipek doğal enerji hisse senedi alsaydı ve günümüze kadar korumayı başarsaydı parası şuan da 20.500 TL olurdu.

3-Hissenin F/K Oranı Düşüktür!

İpek enerji uzman yorumları incelendiğinde birçok uzman bu önemli enerji hissesinin F/K oranının oldukça düşük olduğunu belirtmektedir. Uzmanlar kısa bir zaman içerisinde hissenin 17-18 TL seviyelerine kadar çıkabileceğini konuşmaktadırlar. F/K oranı 10’un altında olan ipek enerji hisse ile ilgili beklenti şuanda yukarı yönlü olsa da geçmişte hissenin sürekli dalgalanmalar yaşaması kafalarda soru işaretleri de bırakmaktadır.

4-İpeke Hisse Hiçbir Zaman Temettü Veren Bir Hisse Olmamıştır!

Temettü hisselerine yatırım yapmayı seven kişilere bu önemli enerji hissesi ile ilgili ne yazık ki iyi bir haber veremeyeceğiz. Çünkü ipeke hisse senedi hiçbir zaman yatırımcılarına temettü ödemesi gerçekleştirmemiştir. Temettü emekliliği düşünen kişiler bu hisseden uzak durmalıdır.

5-Hissenin 20 günlük ortalaması 11,53 TL’dir!

Orta vadeli bir yatırım yapmayı düşünenler için 20 ve 52 günlük ortalamalar kritik bir öneme sahiptir. Bu önemli hissenin 20 günlük ortalaması 11.53 TL iken 52 günlük ortalaması 12,57 TL’dir.

6- İpeke Enerji Hisse Senedi Yabancı Yatırımcı Oranı Düşüktür!

Yabancı yatırımcılar maalesef İpeke Enerji Hisse Senedine yatırım yapmaktan geri durmaktadırlar. Sadece %10 gibi düşük bir yabancı yatırımcı oranına sahip olan ipeke enerji hisse senedi için şu söylenebilir; hisse de dalgalanmalar dinamik bir seyir izlemez ise yabancı yatırımcı bu önemli hisse senedine çok daha fazla yatırım yapacaktır.

Bu önemli hisse senedi ile ilgili daha fazla bilgi toplamak için ipeke twitter ve forum sayfalarını incelemenizi tavsiye ediyorum. İpek enerji hedef fiyat beklentilerinizi yorumlar aracılığı ile belirtmenizi rica ediyorum. IPEKE hissesi ile ilgili hazırlamış olduğum bu içeriğimi beğenerek desteklerinizi iletebilirsiniz…

Mutlaka Oku: Şişecam Hisse Senedi Hakkında 7 Kritik Detay!

Mutlaka Oku: Yapı Kredi Hisse Senedi İle İlgili 6 Bilgi!

Mutlaka Oku: Altın Düşecek Mi?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz