Yapı Kredi Hisse Senedi İle İlgili 6 Bilgi!

Faizin 475 baz puan artırılmasından sonra en fazla işlem gören hisseler arasında yer alan Yapı Kredi Hisse Senedi ile ilgili bilgilendirmelerde bulunmak istiyorum. Yapı kredi hisse senetleri ile ilgili olarak burada yer vermiş olduğum bilgilerin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini hatırlatayım…

Borsa’da son 5 aydır Banka hisselerinin hiçbir hareket görmemesi yatırımcıları adeta bezdirmişti. Beklenen faiz kararının ardından yükselişe geçen banka hisseleri ile ilgili olarak merak edilen en önemli şey bu hisselerin yükseliş eğilimi içerisine girip girmeyeceğidir.

Bende bu amaçla yapı kredi hisse senedi ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdim ve sizlere aktarmak istedim. Yapı kredi hissesi yorum ve görüşlerime geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum…

Yapı Kredi Hisse Senedi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler!

1-Yapı Kredi Hisse Senetleri Son 10 Yılda Beklenen Çıkışı Gerçekleştiremedi!

Ykbnk hisse grafik incelemesi yaptığımda son 10 yılda hisse senedinden beklenen çıkışlar hiçbir zaman gerçekleşmemiş. 2010 yılında 2,13 TL seviyelerinden işlem gören Yapı Kredi Hisse Senedi günümüzde 3,11 TL seviyelerine ancak ve ancak rekor faiz artışı ile gelmeyi başarmıştır.

2-Fiyat Kazanç Oranı 5,74’dür!

Yapı Kredi Hisse Senetleri ile ilgili olarak yapılabilecek en güzel yorumlardan bir tanesi de hissenin F/K oranının 5,74 olmasıdır. Profesyonel Borsa Yatırımcıları F/K oranı 10’un altında olan hisselere her zaman yatırım yapmayı tercih etmektedirler. Kısaca F/K oranı yatırmış olduğunuz parayı ne kadar kısa sürede amorti edebileceğinizi gösteren bir sayıdır. Her zaman bu orana dikkat ediniz.

3-Salgın Döneminde YKBNK Hisse Senedi 1,77 TL Seviyelerine Kadar Düşmüştür!

Yıl içerisinde 1.77 TL seviyelerine kadar düşen ve günümüzde 3,11 TL seviyelerinden işlem gören yapı kredi hisse senetleri için beklenti merkez bankasının faiz politikasına göre değişkenlik gösterebileceği öngörülüyor. Salgın döneminde 1.77 TL’den 100.000 TL’lik bir yatırım yapsaydınız ve hissenizi satmasaydınız paranız şuan 175.000 TL olurdu. Sadece 6 ay içerisinde 75.000 TL’lik bir getiri gerçekten inanılmaz. Bu nedenle her düşüşün bir fırsat olduğunu her zaman aklınızdan çıkarmamalısınız.

4- YKBNK Hisse Senedi 2015 Yılından Bu Yana Temettü Ödemesi Yapmamıştır!

Genel olarak banka hisselerinde temettü ödemesi gerçekleştirilmez. YKBNK hisse senedi de herhangi bir temettü ödemesi gerçekleştirmeyecektir. Temettü emekliliği ile ilgili bir beklenti içerisinde olan kişiler yatırımlarını bankalar yerini GYO hisselerine yönlendirmeleri gerekmektedir.

5-Hisse Senedine Sahip Yabancı Oranı %65’dir!

Yapı kredi hisse senedi %65 gibi oldukça yüksek bir yabancı yatırımcı oranına sahiptir. Bu oran hisse senedinde çok fazla dalgalanma yaşanmasının önüne geçmektedir. Uzman yatırımcılar yabancı yatırımcıların tercih ettiği hisse senetlerine yatırım yapılmasını tavsiye etmektedirler.

6-Hisse Senedinin 52 Günlük Ortalaması 2,26 TL’dir!

Yapı kredi teknik analiz çalışması gerçekleştirildiğinde hisse senedinin 20 günlük ortalamasının 2,47 TL, 52 günlük ortalamasının ise 2,26 TL olduğu görülmektedir. Bu ortalamalar hisseyi orta vadede tutmak isteyen yatırımcılar için kaliteli bir göstergedir.

Halka açıklık oranı %30 olan yapı kredi hisse senedi ile ilgili 6 önemli bilgi aktarmaya çalıştım. Yorumlarda Yapı kredi hissesi neden düşüyor veya artıyor gibi sorular sormamanızı rica ederim. Yapı kredi hisse forum incelemeleri gerçekleştirerek beklentileri öngörebilirsiniz…

Mutlaka Oku: Rtalb Hisse Senedi İçin 7 Detay!

Mutlaka Oku: DGKLB Hisse Senedi İçin 5 Önemli Detay!

Mutlaka Oku: Akbank Hisse Senedi İçin 5 Çarpıcı Detay!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz