Evlenmenin 12 Büyük Faydası!

Arkadaşlar sizlere burada evlenmenin faydaları ile ilgili bilgiler aktarmak istiyorum. Evliliğin psikolojik faydaları ve evliliğin fiziksel faydaları ile ilgili önemli detaylar paylaşacağım. 2 yıllık yeni bir evli olarak sizlere bu içeriği hazırladım. Sizlerinde evlenmenin faydaları ile ilgili aktarmak istediğiniz görüş ve düşünceler var ise lütfen yorumlar aracılığıyla görüşlerinizi paylaşınız…

Evlenmenin Faydaları! Hemen Evlenmek İsteyeceksiniz!

1- Rızkınız Artar!

Evlenmenin faydaları arasında en önemlisi de rızkın artmasıdır. Birçok hadiste rabbimizin evlenen çiftleri rızık ile mükafatlandırdığı belirtilmektedir. Etrafınızdaki evli çiftleri incelediğinizde yaşam kalitelerinin zamanla arttığını rahatlıkla görebilirsiniz. Evlenmenin sebepleri arasında rızkın artmasını rahatlıkla gösterebilirim.

2-Cinsel Yolla Bulaşabilecek Hastalıklara Yakalanma Riskiniz Düşer!

Geç evlenmenin zararları arasında kişinin cinsel tatmini başka kadınlarda araması ve bunun sonucunda ise cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanma riskinin artmasını gösterebilirim. Evlenmenin faydaları arasında yer alan düzenli cinsel hayat, sizin bu tür cinsel yolla bulaşabilen hastalıklara karşı önleminizi almanızı kolaylaştırmaktadır.

3-Günahlardan Rahatlıkla Kaçınabilirsiniz!

Evlenen insan bir ailesi olduğunu düşünerek yapabileceği her türlü günahtan kaçınmaya çalışır. Evlenmenin fazileti olarak da gösterilebilen bu durum ahiret hayatına inanan kişiler için evlenmenin mükemmel faydası olarak gösterilebilir. Çünkü günahlardan kaçınan insanın diğer dünyada cennetle müjdelendirileceği bilinen bir durumdur.

Mutlaka Oku: Başarılı Olmanın Sırları İle İlgili 11 Önemli Tavsiye

4-Evlilik Neslinizin Devamını Sağlar!

Tek başına ölmek! Öldükten sonra mezarınızı ziyaret eden kimsenin olmaması bence hayattaki en acı durumlardan bir tanesidir. Evlenmenin faydaları arasında sayabileceğim neslin devamı dünya hayatında ve ahiret hayatında mesut olmanızı sağlayacaktır.

5-Manevi Huzura Kavuşursunuz!

Düzenli cinsel hayatı olan, günahlardan kaçınmaya çalışan ve neslin devamını sağlayan insanın içi manevi huzur ile dolu olur. Bu manevi haz ancak ve ancak evlenmek ile mümkün olmaktadır. Evlenmenin faydaları arasında yer alan manevi huzuru iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız vakit kaybetmeyin.

6-Peygamberimizin Önemli Bir Sünnetini Yerine Getirmiş Olursunuz!

’Evlenmek benim sünnetimdendir. Benim sünnetime tâbi olmayan benden değildir.” sözünü söyleyen peygamberimizin en önemli sünnetini evlenmekle yerine getirebilirsiniz. 

7- Sorumluluk Duygunuz Gelişir!

Evlenmeyen bir insanın üzerinde herhangi bir yükümlülük olmayacağı için kişi hayatını sorumsuz bir şekilde geçirir. Oysa evlenen bir insan daha evlendiği ilk günden itibaren birçok şeyle karşı karşıya kalır ve bu durum kişinin sorumluluk bilincinin gelişmesine önemli bir katkı sağlar. Evlenmenin faydaları arasında belki de en önemlisi olan sorumluluk duygusunun gelişmesi kişinin çevresinde olgun bir birey olarak nitelendirilmesini de sağlar.

8- Yaşlandığınızda Yardımınıza Koşacak Evlatlarınız Olur!

Yaşlanmak her insanın başına gelebilecek en üzücü olayların başında gelmektedir. Kişi kendisini gençliğinde ne kadar zinde hissederse hissetsin yaşlanınca mecburen başkalarına muhtaç yaşamak zorundadır. Kendi kanınızdan ve canınızdan birilerinin size yardım etmesi bence evlenmenin en önemli faydaları arasında yer almaktadır.

Mutlaka Oku: Kısa Yoldan Zengin Olmanın Püf Noktaları!

9- Bencilliğiniz Ortadan Kalkar!

İnsanoğlu yaradılış gereği bencildir. Bu bencilliğin kırılması da ancak ve ancak evlenmekle mümkün olmaktadır. Evlenmenin fazileti olarak nitelendirilen bu durumu evlenince anlamanız mümkün olacaktır. Sadece bencillik değil aynı zamanda merhamet, sevgi, şefkat ve acıma duygularının da iyi yönde gelişmesi evlilik ile mümkün olabilmektedir.

10- Kalp Hastalığına yakalanma ve Felç Kalma Riskinizi Düşürebilirsiniz!

Evlenmenin fiziksel faydaları arasında sayabileceğimiz en önemli şey evlenen çiftlerin kalp krizi geçirme ve felç kalma risklerinin oldukça düşük olmasıdır. Amerika’da yapılan bir araştırmada evli insanların bekarlara nazaran kalp ve damar sağlıklarını daha iyi korudukları gözlemlenmiştir.

11- Ömrünüzü Uzatırsınız!

Evlenmenin faydaları arasında sayılabilecek olan ömür süresinin uzun olmasına katkı sağlaması yine bir Amerikalı araştırma şirketi tarafından doğrulanmıştır. Araştırma şirketinin yapmış olduğu bu araştırmada bekar insanların ömürlerinin evlilere nazaran kısa olduğu gözlemlenmiştir.

12- Sosyal Çevreniz Genişler!

Evlenen insanların akrabaları ve arkadaş çevresi çoğalır. Günümüzde birçok genç çevresi ile görüşemeyeceği korkusu ile evlenmek istemez ancak evlenen insanların çok daha geniş bir çevreye sahip olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Mutlaka Oku: Başarının Altın Kuralları

Evlenmenin faydaları ile ilgili 12 önemli maddeyi sıraladım. Sizlerinde evlenmenin faydaları, evliliğin psikolojik faydaları ve evlenmenin sebepleri ile ilgili olarak aktarmak istediğiniz görüş ve düşünceler var ise lütfen yorumlar aracılığı ile bizlere belirtiniz…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Şerife dedi ki:

    36 yıllık evliyim. Tek kazancım, 2 çocuk sahibi olmam. Onun dışında, dışarda çalışıp eve para getiren; en az sekiz saat mesai sonrası eve gelip yemek, bulaşık, çocukların dersi vs.tüm ev işlerini bitirip, düşünü alıp yatağa giren bir kadın olarak, kocama hakkımı helal etmiyorum. Bana evliliğı öğleyin. Sırf çocuklarımın hatrına boşanmıyorum. Kocamın, benim yanımda zerre kadar değeri kalmadı. Bu kadar beceriksiz bir i damla bir ömür geçirdim. Kırk yılda bir dışarda yemek yesek yemek seçemeyecen, hesabı ödemeyi bile beceremeyen bir insan. Evin muhasebesini ben yaparım ama ödemeye gelince benim üstümde kalır. Hakkım haram olsunnnnn

Yorum Yaz