Başarılı Olmanın Sırları 11 Kaliteli Tavsiye

Bu yazımızda başarılı olmanın sırları neler olduğunu aktaracağız. Tam 11 tane başarılı olma yolları paylaşacağız. Aşağıda sıralamış olduğumuz 11 başarılı olma tavsiyesi sayesinde hayatınızın her alanında başarılı ve mutlu olabileceksiniz…

Başarılı Olmanın Sırları 11 Kaliteli Tavsiye

başarılı olmanın sırları

başarılı olmanın sırları

1- Kendine Özen Göster

Başarılı olmanın sırları arasındaki ilk tavsiyemiz kendine özen göstermek gelmektedir. Her bakımdan kendinize özen gösterin. Bu sizin öz güven sahibi olmanızda kilit nokta olacaktır. Öz güven sahibi olmakta başarıyı getirecek en önemli faktördür.

2- Dinlemesini Bilin

Sadece konuşmayın dinlemesini bilin. Dinlemesini bilmek insan ilişkilerin başarılı olmanızı sağlayacaktır. Bu da geniş sosyal çevre sayesinde fırsatları daha kolay yakalayabilmeyi sağlayacaktır.

3- Kendinizi Küçümsemeyin

Geçmişteki anne babaların günümüzdeki anne babalara nazaran baskıcı olması özellikle 70-99 doğumlu insanların kendini küçümsemesine neden olmuştur. Kendinize inanır ve her işi başarı ile yapabilecek gücü kendinizde hissederseniz başarılı ve mutlu bir hayat sürebilirsiniz. Bu maddemiz başarılı olmanın sırları arasındaki 11 maddenin en önemlilerinden bir tanesidir.

4- Meraklı Olun

Meraklı olmak benim ne işime yarayacak diyebilirsiniz. Hemen söyleyelim. Meraklı olmak öğrenmeye istekli olmanızı yeni şeyler öğrenmek için can atmanızı sağlayacaktır. Kişisel gelişiminiz için mutlaka meraklı ve sorgulayan bir yapıya sahip olmalısınız. Bu başarılı olmanın sırları arasında olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

5- Dikkatini Tek Bir İşe Yönlendir

Dikkatini tek bir işe yönlendirmeye çalış. Bir işin her şeyini her işin bir şeyini öğrenmeniz kafidir. Mesela yemek sektörüne girmek istiyorsunuz insanlara birden fazla seçenek sunmak yerine tek bir yemek türüne odaklanmanız başarınızı ciddi manada artıracaktır.

6- Azimli ve Hırslı Olun

Ne kadar yetenekli olursanız olun yaptığınız işte azim ve hırsınız yok ise maalesef başarılı olamazsınız. Azimli ve hırslı olmak daha kaliteli işler ortaya çıkarmanızı sağlayacaktır. Bu da başarılı olmanın sırları arasında oldukça önemlidir.

7- Anı Yaşayın 

Geleceği düşünürseniz endişeli, geçmişi düşünürseniz kederli olursunuz. Bu yüzden anı yaşamak anın kıymetini bilmek size başarının ve mutluluğun kapılarını sonuna kadar aralayacaktır.

8- Hayal Kurun

Her ne iş yapıyorsanız yapın işinizi daha iyi bir noktaya taşıyabilmek için hayal kurun.Hayal kurmak işe olan inancınızı artırır. Başarma yüzdenizi bu şekilde artırabilirsiniz.

9- Hata Yapmaktan Korkmayın

Hata yapmaktan korkmamak başarılı olma şansınızı artıracaktır. Başarılı olmanın sırları arasında yer alan hata yapmamaktan korkmamak tecrübe kazanmanızı ve yaptığınız işi mükemmel seviyelerde yapabilmenizi sağlar.

10- Oyunun Kurallarını Öğrenin Sonra Da Herkesten İyi Oynamayı

Oyunu kurallarına göre oynamayı öğrenip daha sonrasında herkesten iyi oynamak sizi farklılaştıracak en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

11- Değer Yaratın

Eğer insanlara faydalı olabilecek bir değer yaratır iseniz zaten başarılı olursunuz. Günümüzdeki en başarılı insanlara baktığımız her daim değer yaratan ürün ve hizmetler sunmuşlardır. Başarılı olmanın sırları arasında yer alan değer yaratmak sizin temel amacınız olsun…

Başarılı Olmanın Yolları 10 Öneri İçin Tıklayınız

İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları 5 Mükemmel Tavsiye

başarılı olmanın sırları

başarılı olmanın sırları

1- Önünüzdeki 10 Yıl Boyunca Severek Yapacağınız Bir Meslek Seçin

İş hayatında başarılı olmanın yolları arasındaki ilk tavsiyemiz severek yapabileceğiniz bir iş seçmek gelmektedir. Eğer işinizi severek yaparsanız hiçbir zaman çalışmak zorunda kalmazsınız. İşini seven insan daha mükemmel işler çıkarabilmek için daha çok çalışır bunu keyifle yaptığı içinde maddi zenginlikte gelir. İş hayatında başarılı olmanın sırları arasında olan bu tavsiyemiz adeta kulağınıza küpe olsun…

2- Eşinizi İyi Seçin

İş hayatında başarılı olmanın yolları arasında yer alan eşini iyi seçmek tavsiyesi oldukça önemlidir. Aile yaşantınız doğrudan iş yaşantınızı etkileyecektir. Eğer başarısızlıklar karşısında arkada durup sizi kaldırmak için mücadele etmeyen bir eşe sahipseniz hayatta hiçbir şeyiniz yok demektir. Evdeki mutluluğun doğrudan iş yaşantısına etki etmesi nedeniyle iş hayatında başarılı olmak isteyen arkadaşlarımıza mutlaka eş seçerken çok titiz davranmalarını öneriyorum.

3- Para Peşinde Koşmayın 

İş hayatında başarılı olmanın sırları arasında para peşinde koşmamak gelmektedir. Para için çalışırsanız bir müddet sonra yaptığınız işten sıkılırsınız. Bu durumda maddi ve manevi olarak sizi yıpratacaktır. Eğer başarılı bir performans sergiler iseniz zaten para peşinizden gelecektir.

4- Hırslı Olun

Bir çivi çaksanız dahi onu en iyi kendiniz yapmak için hırslı olun. Çalışma hırsına sahip olmak iş hayatında başarılı olmanın yolları arasında oldukça önemlidir. Kazanma hırsınız sizi diğerlerinden kolaylıkla ayrıştıracaktır.

5- Müşteri Odaklı Olun

Müşteri odaklı olmak iş hayatında başarılı olmanın sırları arasında oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Müşterilerinizin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda ürün ve hizmetler üretin. Bu kısa zamanda başarıyı yakalamanıza ve sektördeki rakiplerinizden 5 adım öne çıkmanızı sağlayacaktır. Böylelikle iş hayatında başarılı olmanın yolları ile ilgili 5  önemli tavsiyede bulunduk…

İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları İçin Tıklayınız

Başarılı Olmanın Yolları Madde Madde İlham Verici Tavsiyeler

1- Kendinize Güvenin

Başarılı olmanın yolları madde madde tavsiyelerden ilki kendinize güvenmek gelmektedir. Eğer kendinize güvenmiyorsan baştan kaybetmişsiniz demektir. İnsan kendine güvenmezse en ufak işlerin dahi altından kalkamayacaktır. Bu maddemiz başarılı olmanın sırları arasında oldukça kilit bir maddedir.

2- Hedef Koyun

Hedefsiz gemi dalga nereye sürüklerse oraya gider. Hayatta başarılı olmak için mutlaka bir hedefinizin olması gerekmektedir. Aksi halde ne kadar çalışırsanız çalışın başarıya hiçbir zaman ulaşamazsınız. Kısa hedefsiz iseniz her ne yaparsanız yapın boşa kürek çekmiş olursunuz. Başarılı olmanın sırları arasında olan hedef koymak tavsiyemizi mutlaka uygulayın.

3- Başkalarının Başarılarını Kıskanmayın

Özellikle iş yaşantısında fazlaca rastlanılan bir durumdur başkasının başarısını kıskanmak. Oysa başkalarının başarısını kıskanmak yerini başarılı kişiyi tebrik etmek en erdemli davranışlardan biridir. Ayrıca başkalarının başarılarını kıskanmak için harcayacak olduğunuz zaman ve yoracak olduğunuz kafanız yerine başarılı olmak için çaba harcamanız çok daha sağlıklı bir davranış olarak gözükecektir.

4- Spor Yapın

Spor yapmak başarılı olmanın sırları arasında olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Spor yaparak kalp sağlığınızı koruyabilir aynı zamanda da beyninizi güçlendirirsiniz. Güçlü olan vücut ve beyin sayesinde hayatın her alanında başarıyı yakalayabilirsiniz. Mutlaka günde 1 saat spor yapın.

5- 8 Saat Uyuyun

Mutlaka günde 8 saat uyuyun. Uyku düzeninize ne kadar çok dikkat ederseniz gün içerisindeki verimliliğinizi o oranda artırabilirsiniz. 8 uyumak maddemiz de başarılı olmanın yolları madde madde vermiş olduğumuz tavsiyeler arasında oldukça önemlidir.

6- Bir İşin Asla Kolayına Kaçmayın

Eğer önünüzdeki işlerin kolayını yapmak size cezbedici geliyor ise hemen bu yapınızı terk etmenizi öneriyorum. Kolayına kaçacak olduğunuz işten hiçbir şey öğrenemezsiniz. Bu nedenle işin kolayına kaçtığınız zamanlarda içinizde bir huzursuzluk olsun. Başarılı olmanın sırları arasında yer alan bu tavsiyemizi iş, okul ve sosyal yaşantınızda mutlaka uygulayınız.

7- Liderlik Özelliklerinizi Geliştirin

Her ne iş yapıyorsanız yapın liderlik özelliklerinizi geliştirmeye çalışın. Günün birinde önünüze lider olmak için fırsat geldiğinde bu sayede hazırlıklı olur ve bu fırsatı iyi değerlendirebilirsiniz. Böylelikle başarılı olmanın yolları madde madde tavsiyelerimizi sizlere aktardık…

Başarılı Olmanın Yolları Nelerdir Maddeler Halinde 18 Tavsiye İçin Tıklayınız

Başarılı Olmanın 10 Büyük Sırrı

başarılı olmanın sırları

başarılı olmanın sırları

1- Gelecek Kaygısından Kurtulun

Gelecek kaygısı başarıyı engelleyen en büyük etmenler arasında yer almaktadır. Gelecek kaygısı çeken bir insan hayattan sürekli sıkılır ve her ne iş yapıyorsa asla verimli olamaz. Bunun için başarılı olmanın 10 büyük sırrı sıralamasında ilk sıraya gelecek kaygısından kurtulmak tavsiyesine yer verdik.

2- Bir Alanda Uzmanlaşın

Başarılı olmanın sırları arasında oldukça önemli bir madde de bir alanda uzmanlaşmak gelmektedir. Bir işim her şeyini her işin bir şeyini bilmeniz yeterli olacaktır. Bunun için birden fazla alana odaklanmak yerine bir alanda uzmanlaşmaya çalışmak başarılı olmanın 10 büyük sırrı arasında yer almaktadır.

3- Verimli Çalışmak İçin Çalışma Planları Yapın

Başarılı insanların en önemli özelliklerinden bir tanesi de verimli çalışma alışkanlığına sahip olmaları gelmektedir. Verimli çalışabilmek için ise planlı olmak gerekmektedir. Steve Jobs gibi hayatta başarılı olmuş kişilerin seminerlerde vermiş olduğu en önemli tavsiyelerden bir tanesi de planlı olmaktır. Sizde başarılı olmanın sırları arasında yer alan verimli çalışmak için plan yapmayı hayatınızın odağına yerleştirmelisiniz.

4- Eleştiriye Açık Olun

Eleştiriye açık olmak yapmış olduğunuz hataları görüp düzeltmenize olanak tanır. Eleştiriye açık olmamak ciddi bir şekilde hem kişisel gelişim hemde iş yaşamındaki gelişimin durmasına neden olur. Eğer sizde eleştiriye kapalı bir tavır sergiliyor iseniz hemen bu davranışınızı terk edin.

5- Giyiminize Özen Gösterin

İnsanlar giyimleri ile karşılanır sözleri ile ağırlanır. Bu nedenle mutlaka hayatta başarılı olmak istiyorsanız giyiminize özen göstermelisiniz. Buda başarılı olmanın sırları için uygulanması gereken çok önemli bir adımdır.

6- Vücut Dilinizi İyi Kullanın

Her alanda mutlak bir başarı istiyorsanız vücut dilinizi iyi kullanmayı öğrenmelisiniz. Vücut dili özellikle iş ve sosyal yaşantıda kilit bir noktadır. Vücut dilinizi iyi kullanırsanız kariyerinizde de hızlı bir yükseliş görürsünüz. Bu özelliğe sahip değilseniz geliştirmek için çaba harcamanızı öneriyorum.

7- Yaratıcı Olun

Başarılı olmanın 10 büyük sırrı arasında yaratıcı olmak gelmektedir. Yaratıcı bir kişiliğe sahip olmak demek rakiplerinizden ayrışmak demektir. Bu da başarınızda kilit rol oynayacak bir özelliktir. Yaratıcılığınızı geliştirmek için kitap okuyabilir ve spor yaparak zihninizi güçlendirebilirsiniz.

8- Düzenli Bir Hayatınız Olsun

Düzenli bir hayata sahip olmak iş yaşantınızdaki verimliliği ciddi oranda artıracaktır. Özellikle evlenmek düzenli hayatın en önemli yoludur. Başarılı olmanın sırları arasında yer alan bu madde temel tavsiyeler arasında yer almaktadır.

9- Dürüst Olun

Günümüzde özellikle iş yaşantısında dürüst adam sıkıntısı ciddi bir şekilde bulunmaktadır. Bu da gerçekten dürüst bir kişiliğe, dürüst bir iş anlayışına sahip olan bireyleri ön plana çıkaracaktır.

10- Sosyal Çevrenizi Genişletin

Sosyal çevrenizi genişletmek hayatta başarının temel yapı taşlarından biridir. Sosyal çevreniz sayesinde birçok fırsatı kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Unutmayın her zaman insan insana muhtaçtır. Böylelikle başarılı olmanın 10 büyük sırrı ne olduğunu aktardık yazılarımızı okumaya devam edin.

Derslerde Başarılı Olmanın Yolları Öğrencilere 5 Öğüt

başarılı olmanın sırları

başarılı olmanın sırları

1- Derste Önemli Gördüğünüz Kısımları Not Alın

Derslerde başarılı olmanın yolları arasında ilk öğüt derste not tutmak gelmektedir. Not tutma alışkanlığına sahip bir öğrenci değilseniz asla başarılı olamazsınız. Not tutmak başarılı olmanın sırları arasında her öğrencide bulunması gereken en temel özelliktir.

2- Ders Çalışırken Teknolojik Cihazlardan Uzaklaşın

Özellikle telefonunuzu ders çalışırken yanınızda bulundurmayın. Telefona gelebilecek bir mesaj dahi tüm dikkatinizi dağıtır ve size ciddi bir zaman kaybı yaşatır. Telefon radyoaktif dalgalar yaydığı için konsantre olmayı ciddi manada engeller.

3- Ders Çalışacağınız  Ortam Mutlaka Sessiz Olsun

Gürültülü bir ortamda çalışıp derslerde başarılı olmayı asla beklememelisiniz. Derslerinizde başarılı olmak istiyorsanız sessiz ve sakin bir ortamda ders çalışmalısınız. Bu da başarılı olmanın sırları arasında oldukça önemli bir maddedir.

4- Konuyu Ezberlemek Yerine Anlamaya Çalışın

Yapılan bir başka hatalardan bir tanesi de konuyu ezberlemeye çalışmaktır. Ezberlemek beynin en büyük düşmanıdır. Konuyu ezberlemek yerine anlamaya çalışmak yıllar geçse dahi bilgilerinizi unutmamanızı sağlayacaktır. Oysa ezber yapmak kısa bir sürede tüm bilgileri hafızanızdan silmenize neden olacaktır.

5- Günü Gününe Tekrar Yapın

Başarılı olmanın sırları arasında günü gününe tekrar yapmak gelmektedir. İşlenen dersin akşamında evinizde sadece 20 dakika işlemiş olduğunuz konulara göz atmanız bilgilerinizi kalıcı olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda ertesi gün işlenecek olan konulara 10-15 dakika göz atmanız derslerde başarılı olmanıza fazlası ile yetecektir. Böylelikle derslerde başarılı olmanın yolları neler olduğunu aktardık makalemizi okumaya devam edin…

Derslerde Başarılı Olma Yolları 10 Önemli Tavsiye İçin Tıklayınız

Sınavlarda Başarılı Olmanın Yolları 7 Tavsiye

başarılı olma sırları

başarılı olma sırları

1- Sınav Kağıdındaki Sorulara Hızlı Bir Şekilde Göz Gezdirin

Sınav kağıdı elinize verilir verilmez tüm sınav sorularına göz gezdirmeniz sınav heyecanınızı yenmenizi ve üzerinizdeki stresi atabilmenizi sağlayacaktır. Yapılan birçok deneysel araştırmada bu tavsiyemiz bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır. Sınavlarda başarılı olmanın sırları arasında ilk madde sınav kağıdına hızlı bir şekilde göz gezdirmektir.

2- Zamanı İyi Kullanın

Zamanı iyi kullanmak sınavlarda başarılı olmanın yolları arasında kilit bir noktadır. Çözmekte zorlandığınız konuların üzerinde 4-5 soru cevaplayacak kadar vakit harcamanız tüm konsantrasyonunuzu  dağıtacak ve bir anda strese kapılmanıza neden olacaktır. Bu nedenle mutlaka çözemediğiniz sorular üzerinde fazla durmayın. Zamanınız kalırsa zaten tekrar çözemediğiniz soruya dönüş yaparsınız.

3- Şıklarda Kaydırma Yapmayın

Sınavı başarılı geçmesine rağmen şıklarda kaydırma yapan birçok öğrenci tanıyorum. Özellikle TEOG, YGS ve KPSS gibi sınavlarda bu tür hatalara düşmemek için çok dikkat etmelisiniz. Sınavda başarılı olmanın sırları arasındaki bu uyarıyı mutlaka dikkat almalısınız.

4- Cevap Verme Konusunda Acele Etmeyin

Sınavda başarılı olmanın sırları arasında cevap verme konusunda acele etmemeniz gelmektedir. Sorunun başında direkt doğru cevabı bulduğunuzu düşünmeyin. Mutlaka soruyu sonuna kadar okuyup öyle cevap verin.

5- Bölümler Arasında Kısa Bir Dinlenme Molası Verin

KPSS, YGS ve TEOG gibi uzun soluklu sınavlara giriyorsanız mutlaka bölümler arasında kısa bir mola vermelisiniz. Bu zihninizin canlı kalmasına ve konsantrasyonunuzu arttırabilmenize mükemmel bir katkı sağlayacaktır.

6- Zamanla Aşırı Şekilde İlgilenmeyin

Sınavlarda başarılı olmanın sırları arasında zaman yöntemini iyi yapmak gelmekteyse de zaman ile çok fazla ilgilenmemek oldukça önemli olacaktır. Sınavda sürekli zamana bakarsanız tüm konsantrasyonunuzu kaybeder ciddi bir zaman kaybı yaşarsınız.

7- Art Arda 4 Şık Aynı İse Şüphe Duyun

Mesela art arda 4 tane A şıkkı varsa bu 4 tane zincirin yanlış olabilme ihtimali %90’dır. Hemen bu 4 soruyu tekrar inceleyerek cevaplarınızın doğru olup olmadığından emin olabilirsiniz. Tabi 4 tane şık kimi zaman art arda geleceğini unutmayın. Böylelikle sınavlarda başarılı olmanın yolları ile ilgili 7 tane tavsiye verdik bu tavsiyelerimize göz atarak başarılı olma şansınızı artırabilirsiniz.

Böylelikle başarılı olma yolları ile ilgili oldukça önemli tavsiyeler verdik. Yukarıda saymış olduğumuz başarılı olmanın sırları,  birbirinden özgün tavsiyeler sayesinde hayatın birçok alanında başarıya ulaşabilirsiniz. Burada paylaşmış olduğumuz tüm tavsiyeler uzmanlar eşliğinde yazılmıştır. Tamamen uzman bir içerik ekibinin yazmış olduğu bu makaleyi sosyal medya hesaplarınızda ve birçok mecradan rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Daha fazla başarılı olma yolları ile ilgili makale için bizleri takip edin…

Derslerde Başarılı Olmanın Yolları İçin Tıklayınız

Sınavlarda Başarılı Olmanın Yolları Kompozisyon İçin Tıklayınız

Başarılı Olmanın 10 Büyük Sırrı İçin Tıklayınız

Başarılı Olmanın Yolları 10 Öneri İçin Tıklayınız

Sınavlarda Başarılı Olmanın Yolları İçin Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz