Yükselecek Hisse Nasıl Anlaşılır?

Selamlar arkadaşlar sizlere burada Yükselecek Hisse Nasıl Anlaşılır? sorusunun cevabını vermeye çalışacağım. Özellikle uzun vadeli bir yatırım düşünüyorsanız bu içeriğimi sonuna kadar takip etmeniz borsada başarılı stratejiler üretmenize de önemli katkılar sağlayacaktır…

Uzun vadeli yatırım yapmayı düşünenler mutlaka ve mutlaka temel analiz göstergelerine göre hareket etmelidir. Teknik analiz uzun vadeli yatırım stratejisine sahip olan borsa yatırımcılarının çok fazla işine yaramayacaktır. Bu nedenle temel analiz bu noktada kritik bir öneme sahiptir.

Yükselecek Hisse Nasıl Anlaşılır? sorusu ile alakalı olarak burada yer vermiş olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını belirteyim. Ayrıca içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum… İşte önemli detaylar…

Yükselecek Hisse Nasıl Anlaşılır?

1-F/K Oranı 10’un Altındaysa!

Yükselecek hisse nasıl anlaşılır? sorusunun cevabı için ilk madde F/K oranıdır. Bu oranın 10’un altında olması özellikle borsa uzmanları tarafından yatırım yapılabilirliği göstermektedir. F/K oranının sektördeki diğer firmaların F/K oranlarına nazaran düşük olması hissenin gelecek dönemde yükseliş trendine başlayabileceğini göstermektedir.

2-PD/DD 1’in Altındaysa!

PD/DD oranı şirketin muhasebe değeri ile piyasa fiyatını karşılaştırmak için kullanılır. Eğer ki bir şirketin PD/DD 1’in altında ise alınabilir olduğunu göstermektedir.

3-Şirket Cirosunu Geçmiş Dönemlere Nazaran Artırmayı Başardıysa!

Yükselmeye hazır olan hisseyi fark etmek özellikle ciro artışı ile oldukça kolay olmaktadır. Şirket geçmiş bilanço dönemlerine nazaran cirosunu artırmayı başardı ise o şirketin hissesi yükselmeye hazırdır.

4-Şirket Karlılığını Geçmiş Dönemlere Nazaran Artırmayı Başardıysa!

Ciro artışından sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur şirketin karlılığını geçmiş dönemlere nazaran artırıp artırmadığıdır. Eğer ki şirket önemli bir karlılık artışı yaşar ise hisse kısa bir zaman içerisinde yükseliş trendine girecektir.

5-Şirket Faaliyet Karını Artırmayı Başardıysa!

Yükselecek hisse nasıl anlaşılır? sorusunun cevabını arayanlara en net göstergelerden bir tanesi de faaliyet karlılığıdır. Şirket faaliyet karlılığında önemli bir mesafe kat etmişse hisse fiyatı kısa dönemde önemli bir yükseliş yaşayacaktır.

6-Şirket Gelecek Vaat Eden Bir Sektörde Yer Alıyorsa!

Günümüz itibari ile özellikle yazılım ve demir çelik sektörü gelecek vaat eden sektörler arasında yer almaktadır. Yükselecek hisseyi bulmak istiyorsanız sektörünün gelecek vaat edip etmediğini iyice araştırınız.

7-Şirketin Borcu Azsa!

Yükselmeye hazır olan şirket hissesinin borcu az olur ve kasasında önemli derecede nakit bulunur. Bu tür hisseler her an patlamaya hazır bomba misali pusuda beklemektedir.

Yükselecek hisse nasıl anlaşılır? sorusuna cevap olarak bu 7 maddeyi sizlere sıraladım. Sizlerinde bu maddeler ile ilgili yorum ve görüşlerinizi bekliyorum…

Mutlaka Oku: Ford Hisse Senedi İçin 11 Kritik Detay!

Mutlaka Oku: Son 1 Ayda En Çok Kazandıran Hisseler

Mutlaka Oku: Aselsan Hisse İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz