Askere Gitmemek için Rapor Almak Mümkün Mü?

Askerliğini yeni bitirmiş biri olarak “askere gitmemek için rapor almak mümkün mü?” sorusunun cevabını vermeye çalışağım. Ayrıca çürük raporu almanın yolları, askerde çürük almak için kaç kilo olmak gerekir, çürük raporu alanlara maaş var mı? ve çürük raporu göz bozukluğu ile alınır mı ? gibi bir çok konuya değineceğim…

Askere Gitmemek için Rapor Almak Mümkün Mü?

Askere gitmemek için rapor almak mümkün mü diye soran kişilere evet yanıtını rahatlıkla verebilirim. Gerçekten ciddi kalıcı sorunlarınız var ise askerde çürük raporu oldukça kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Fiziksel veya ruhsal kronik olan her hastalık için çürük raporu alabilirsiniz. Askerde çürük raporu almak için biraz ugraşırsınız ama eninde sonunda hakkınız olan çürük raporunu alırsınız.

Kısaca askere gitmemek için çürük raporu almak mümkündür. Gelelim çürük raporu almanın yolları neler olduğuna…

Çürük Raporu Almanın Yolları Nelerdir ?

Kısa bir süre önce çürük raporu almanın yolları ile ilgili oldukça kaliteli bir yazı kaleme almıştık hemen buraya tıklayarak okumaya başlayabilirsiniz…

Askerde Çürük Raporu Almak İçin Kaç Kilo Olmak Gerekir ?

Askerde çürük raporu almak için kaç kilo olmak gerekir sorusunun cevabı için net bir kanun bulunmamaktadır. Yani 120-130 kilo civarlarında olmanız durumunuzun  askerde çürük sebepleri arasına girmesi için yeterli olmayabilmektedir.

Askerde çürük almak için kaç kilo olmak gerekir sorusunun cevabını buraya tıklayarak rahatlıkla ögrenebilirsiniz…

Çürük Raporu Alanlara Maaş Var Mı ?

Çürük raporu alanlara maaş varmı sorusu sıkça sorulmaktadır bu nedenle soruyu bu içeriğimde cevaplamaya çalışacağım…

Askere gitmemek için rapor almak mümkün fakat alınan bu çürük raporu sonrasında maaş almak söz konusu değildir. Ancak askerliğin etkilerinden dolayı alınan çürük raporlarında tazminat hakkı doğmaktadır.

Yani askerden önce yaşamış olduğunuz sorunlar için bir maaş almanız söz konusu değildir. Bir maaş almak söz konusu ise de askerden sonra tam teşekküllü bir hastaneden en az %40 engelli raporu alınması gerekmektedir….

Çürük raporu alanlara maaş var mı sorusunun cevabını net olarak öğrenmek için mutlaka bir avukata danışmanızı öneriyorum.

Çürük Raporu Göz Bozukluğu ile Alınır Mı ?

Askere gitmeme yolları arayışında olan kişilerin sık sorduğu soruların başında çürük raporu göz bozukluğu ile alırnı mı ? Sorusu gelmektedir.

Evet, çürük raporu göz bozukluğu ile alınabilir fakat ileri derece göz bozukluğu yoksa geri hizmet ile askerlik yapılır.

Çürük raporu göz bozukluğu ile almak için en az %80 görme kaybı olması gerekir…

Böylelikle çürük raporu almanın yolları, askerde çürük almak için kaç kilo olmak gerekir, çürük raporu alanlara maaş var mı? ve çürük raporu göz bozukluğu ile alınır mı ? Gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. Askerlik ile ilgili detaylı bilgiler almak için sitemizi takibi bırakmayın…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz