Aselsan Hisse Senedi İle İlgili 9 Detay!

Sıklıkla belirtmiş olduğum gibi bir hisse senedine yatırım yapmayı düşünüyorsanız mutlaka yatırım yaptığınız firmayı iyi tanımalısınız. Bende bu amaçla Aselsan hisse senedi yatırımı gerçekleştirmek isteyen kişilere burada önemli detaylar paylaşacağım…

Aselsan Hisse Senedi İle İlgili 9 Detay!

Aselsan Hisse Senedi İle İlgili 9 Detay!

Aselsan hisse senedi ve firma ile ilgili olarak yer vermiş olduğum bilgilerin yatırım tavsiyesi olmadığını baştan belirtmek istiyorum. Ayrıca Aselsan hisse senedi alınır mı? ve aselsan hisse senedi almak mantıklı mı? gibi soruları buradan bana sormamanızı önemle rica ediyorum…

1-Aselsan Türkiye’nin En Büyük Savunma Elektroniği Kuruluşudur!

Aselsan hisse yatırımı gerçekleştirmek isteyen kişilerin güvendiği en önemli şey ülkemizin en büyük savunma şirketinin Aselsan olmasıdır. Çok ciddi bir büyüme beklentisine sahip olan bu önemli firmanın hisse senedinin de uzun vadede yatırımcısının yüzünü fazlası ile güldüreceği tahmin edilmektedir.

Mutlaka Oku: THY Hisse Senedi Hakkında Önemli Detaylar!

2-Aselsan Bir Teknoloji Şirketinden Çok Daha Fazlasıdır!

Borsa İstanbul’da teknoloji hisselerine yatırım yapmayı planlayan kişilerin aklına ilk olarak Aselsan hisseleri gelmektedir. Aselsan, haberleşme bilgi teknolojilerinden komuta kontrol sistemlerine, sağlık teknoloji sistemlerinden silah sistemlerine varıncaya kadar oldukça geniş bir alanda çalışmalar sürdürmektedir…

3- Aselsan Düzenli Bir Şekilde Temettü Ödemesi Yapmaktadır!

Aselsan hisseleri ile ilgili olarak güven veren bir başka hususta Aselsan firmasının düzenli bir şekilde yatırımcısına temettü ödemesi gerçekleştirmesidir. Borsa İstanbul’da düzenli temettü ödemesi gerçekleştiren bir şirkete yatırım yapmak istiyorsanız Aselsan bu hususta mantıklı bir tercih olacaktır.  Bu yıl hisse başı temettü ödemesi 0,29 kuruş olarak gerçekleşmiştir.

4-Borsa İstanbul’da En Çok İşlem Gören İkinci Hissedir!

Aselsan hisse THY’nın ardından Borsamızın en fazla işlem gören hissesi olarak ön plana çıkmaktadır. Tedavüldeki hisse senedi sayısı 1.140.000.000’dur. Son 3 aylık ortalama hacmi ise 37.304.645’dir. 

Mutlaka Oku: Ecilc Hisse Senedi Hakkında Çarpıcı Detaylar!

5- Aselsan Hisse Senedi 52 Günlük Ortalaması 25,52 TL’dir!

Hisse senedi yatırımı gerçekleştirmek isteyen kişiler mutlaka hisse senedinin son 52 günlük ortalamasına bakmalıdırlar. Aselsan hisse senedinin 52 günlük ortalaması 25,52 TL’dir. Hisse senedi şuan da 30 TL seviyesini zorlamaktadır.

6-Aselsan Hisse Senedi Net Dönem Karı 3.340.447.000,00 TL’dir!

Şirketin son açıklanan bilançosuna göre net dönem karı 3.340.447.000,00 TL’dir.  Şirketin bu karlılık ile gelecekte yatırımcı sayısını artırması beklenmektedir. Şirketin öz sermayesi ise 13.498.388.000 TL’dir.

7- Şirketin Yabancı Yatırımcı Oranı %33’dür!

Borsa İstanbul’da yabancı yatırımcıların yapmış oldukları yatırımların çok değerli olduğu göz önüne alınmaktadır. Aselsan Hissesinin yabancı yatırımcı oranının %33’lere kadar çıkıyor olması şirketin ne denli değerli olduğunu göstermektedir. 

8- Aselsan Hisse Senedi 2010 Yılı Değeri 1,24 TL’ydi!

Aselsan hisse senedi 10 yıllık getirisi incelendiğinde 2010 yılındaki değerinin sadece 1,24 TL olduğunu görmekteyiz. Yani 2010 yılında aselsan hisseleri ile ilgili 100.000 TL’lik yatırım gerçekleştiren bir kişinin 2020 yılındaki parası 2 Trilyon 340 Bin TL olacaktı…

9-Aselsan Yatırımcı Profili Uzun Vadeli Düşünenlerden Oluşmaktadır!

Aselsan hisse yorum incelemesi yaptığımda yatırımcı profilinin hep uzun vadeli yatırımcılardan oluştuğunu görmekteyim. Birçok hisse yatırımcısı Aselsanın son 10 yıllık getirisinden dolayı uzun bir süre bekletme hedefini taşımaktadır.

Mutlaka Oku: Hektaş Hisse İle İlgili Müthiş Detaylar!

Borsa İstanbul’un en önemli hisse senetleri arasında yer alan Aselsan Hisseleri ile ilgili olarak sizlerinde görüş ve düşüncelerini almak istiyorum. Sizce bu önemli hisse senedi geçmiş 10 yılda olduğu gibi gelecek 10 yılda da aynı oranlarda yatırımcısını güldürür mü?

Bana destek olmak için içeriğimi beğenip yorum yaparsanız sevinirim…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz