Kredi Kartı Borcu Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

Kredi kartları günümüzün en popüler ödeme araçlarından biri olduğu için bununla ilgili faydalı yazılar yazmaya devam ediyoruz. Kredi kartı borcu ödeme yöntemleri nelerdir? kredi borcunu kredi kartıyla ödeme mantıklı mı? kredi kartı borcundan kurtulmanın yolları ve kredi kartı borcu nasıl biter gibi birçok detayı sizlere bu yazımızda  aktaracağız…

Kredi Kartı Borcu Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

1- Kredi Kartınızı Evde Bırakın 

Kredi kartı borcu ödeme konusunda sizlere verebileceğimiz en önemli tavsiye kartınızı evde bırakmanızdır. Bu sizin kredi kartı ile ödeme alışkanlığı yerine nakit ödeme yapabilme alışkanlığı kazanabilmesini sağlayacaktır. Bu önerimizi mutlaka dikkate almanızı öneriyoruz. İlk kuran kredi kartı ile harcama yapmamaktır.

2- Bankanızdan Kredi Kartı Borç Yapılandırması İsteyin

Artık kredi kartı borcu ödeme konusunda çıkmaza girdiğinizi düşünüyorsanız vakit kaybetmeden bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı borcunuzun yeniden yapılandırılmasını isteyin. Banka bunu hayrınıza yapmayacaktır ama kredi kartı borcunu ödeyemeyip kredi notunuzun epey düşmesinden iyidir. Banka size borcunuz ile doğru orantılı bir şekilde üzerine faiz ekleyip yeni bir aylık ödeme planı çıkaracaktır.

3- Kullanmadığınız Kredi Kartlarınızı Hemen Kapatın

Kullanmadığınız kredi kartlarınızı kapatmakta kredi kartı borcu ödeme konusunda size yardımcı olacaktır. Kullanmadığınız kredi kartları için faiz ve kullanım ücreti ödeyip nakit sıkıntısı çekmek istemiyorsanız hemen kullanmadığınız kartları iptal ettirin.

4- Ek Gelir Yaratın

Ek gelir yaratmak kredi kartı borcu nasıl ödenir sorusuna verilebilecek en güzel cevaptır. Mesela internet üzerinden kendinize ek bir gelir yaratabilecek oldukça fazla bir yöntem vardır. Ek gelir yaratma konusunda sitemizdeki makaleleri okumak için hemen tıklayınız

5- Borç Transferi Yaparak Kredi Kartı Borcu Ödeme

Borç transferi yaparak da kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Borç transferi demek kredi kartı kullanmış olduğunuz banka dışında kalan bir bankaya giderek kredi kartı borcunuzu yapılandırmasını istemeniz bir borç transferi olmaktadır. Birçok banka borcunuzun üzerine bir miktar faiz ekleyerek borç transferi yapar. Teminat olarak ise gelirinizi belgelemeniz yeterli olacaktır.

6- Tüketici Kredisi Kullanın 

Tüketici kredisi kullanarak kredi kartı borcu ödemek her ne kadar önermediğimiz bir kredi kartı borcu ödeme yolları arasında olsa da çok büyük meblağlı borçlarınız için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Uygun faiz oranı ile ihtiyaç kredi veren bankaları araştırın ve aylık geliriniz ile doğru orantılı bir şekilde kredi çekmeye çalışın. Borcunuz bu durumda bir miktar artacaktır fakat aylık ödemeler konusunda bir nebze rahatlatacaksınız.

7- Her Gün Kenara 10 TL Atın

Her gün kenara 10 TL atmak için kendinizi şartlandırın. Bu şekilde ayda 300 TL kredi kartı borcu ödersiniz. Bunu bir kumbara yardımı ile rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu alışkanlığı edindikten sonra kredi kartı borcu ödeme konusunda araştırma yapmak yerine para biriktirme yolları üzerine araştırmaya koyulacağınıza eminim.

8- Gereksiz Harcamaları Hayatınızdan Çıkarın

Dışarıdan yemek yemek ve sık sık kafelerde çay, kahve içme alışkanlığınız var ise hemen bunları terk edin aksi halde kredi kartı borcunuzu asla ödeyemezsiniz.

9- Kendinize Hedef Koyun

Kredi kartı borcu ödeme konusunda pes etmek istemiyorsanız mutlaka kendinize bir hedef koyun. Neden kredi kartı borcunuzu bitirmek istediğinizi kendinize sorun ve bu yanıtı yazılı bir şekilde cüzdanınızın her gün gördüğünüz bir yerine koyun. Hedef borç ödeme konusunda kilit bir noktadır.

Kredi Kartı Borcu Ödeme Konusunda Yapılan En Mantıksız Hareketler 

Kredi kartı borcundan kurtulmanın yolları konusunda araştırmalar yapan ve kendilerine göre mantıksız ödeme yöntemleri geliştiren insanlar aşağıda saymış olduğumuz en mantıksız borç ödeme yöntemlerini uygulamaktadırlar. Eğer sizde bu yöntemleri yapan kişiler arasındaysanız bu davranışınızı hemen terk edin.

1- Tefeciden borç alıp kredi kartı borcu ödemek

2- Kuyumcudan kredi kartı ile altın alıp satmak

3- Beyaz Eşyacılardan kredi kartı ile mal alıp yarı fiyatına satmak.

4- Kredi kartının asgarisini ödemek

5- Cep telefonunu kredi kartı ile 12 ay takside alıp daha sonra satmak

6- Başka bankanın kredi kartıyla borç ödemek

Yukarıda saymış olduğumuz kredi kartı ile borç ödeme yöntemlerini kullanıyorsanız hemen terk edin. Bu şekilde asla borcunuzu kapatamazsınız. Aksine bu yöntemler ile sadece borcunuzu artırmış olursunuz. Lütfen bu 6 yöntemden uzak durun.Borç borçla kapatılmaz.

Kredi Borcunu Kredi Kartıyla Ödeme

Kredi borcunuz kredi kartıyla ödeme yoluna gitmişseniz hemen bunu terk etmenizi öneriyoruz. Bu şekilde borcunuzu asla bitiremezsiniz. Sadece çıkmaz bir yola girersiniz. Kredi borcunu kredi kartıyla ödeme yerine bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak borç yapılandırması istiyorum demeniz yeterli olacaktır. Bu sayede bankanız size aylık yeni bir ödeme planı çıkaracaktır.

Başka Banka Kredi Kartı Borcu Ödeme Ücretli Mi ?

Başka banka kredi kartı borcu ödeme ücretli mi diye soranlara evet başka bir bankanın kredi kartını ödemeniz sonucunda sizden havale ücreti kesilir ve ayrıca kredi kartı ödeme komisyonu alınır.

Kredi Kartı Borcu Ödeyen Firmalar

Kredi kartı borcu ödeyen firmalar arayışında olan kişilere tavsiyemiz bu tür firmalar aramak yerine bankalarından ödeme konusunda yardım istemeleri daha doğru olacaktır. Banka size ödeme konusunda yardımcı olacağı gibi diğer firmalardan daha uygun bir faiz ile borcunuzu yapılandıracaktır.

Borç Ödeme Kredisi Veren Bankalar

Borç ödeme kredi veren bankalar hangileri diye soranlara ülkemizde hemen hemen her bankanın kredi kartı borcu ödeme konusunda yardımcı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tek yapmanız gereken bir banka şubesine gidip kredi kartı borç transferi yapmak istiyorum demeniz yeterli olacaktır.

Bataktan Kurtulmanın Yolları 

Bataktan kurtulmanın yolları arayışına giren kişilere önerim kredi kartını kullanmış oldukları banka müşteri hizmetlerine borçlarını ödeyemeyecek durumda olduklarını bu nedenle borç yapılandırması istediklerini aktarmaları yeterli olacaktır. Ancak bu şekilde kredi kartı borcu ödeme konusunda huzura erebilirsiniz.

Borç Ödeme Taktikleri

1- Faturalarınızı Ödeme Konusunda Organize Olun. Borç Listesi Yapın.

2- Dışarıda Yemek Yemeyin.

3- Hayattaki Önceliklerinizi Belirleyin.

4- Ek Gelir Yaratın.

5- Kredi Kartınızı Evde Bırakın.

6- Aylık Harcama Sınırı Belirleyin.

7- Gereksiz Harcamaları Tespit Edin.

8- Her Gün Kumbaraya 10 TL Atın.

Kredi Kartı 3 Ay Asgari Ödeme Yapılırsa Ne Olur ? Tıklayınız

Kredi Kartı Kullanırken Yapılan Hatalar 20 Tavsiye Tıklayınız

3000 TL Kredi Çekmek Mantıklı Mı ? Tıklayınız

Kredi Kartının Asgarisini Ödemenin Zararları İçin Tıklayınız

Kredi Kartı Asgari Ödeme Yapılırsa Faiz İşler Mi ? Tıklayınız

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz