Kredi Kartı Asgari Ödeme Yapılırsa Faiz İşler Mi?

Bu yazımızda kredi kartı ile ilgili en çok sorulan soruların başında gelen Kredi Kartı Asgari Ödeme Yapılırsa Faiz İşler Mi ? Sorusunun cevabını sizlere vermeye çalışacağız…

Kredi Kartı Asgari Ödeme Yapılırsa Faiz İşler Mi?

Genellikle ilk defa kredi kartı kullananların sormuş olduğu bir soru olan kredi kartı asgari ödeme yapılırsa faiz işler mi? Sorusuna evet cevabını verebiliriz. Mesela 1000 TL borcunuz var bunun %40’ı yani asgari tutarı 400 TL olur. Bu 400 TL’yi ödediğinizde geriye 600 TL kalır. Kalan 600 TL üzerinden günlük faiz işler. Bu oranda yaklaşık olarak %2,5 oranındadır.

Kredi kartı asgari ödeme yapılırsa faiz işler mi? Diye  soranlara yukarıdaki cevabımıza istinaden evet faiz işler yanıtını verebiliriz.

Kredi Kartı 3 Ay Asgari Ödeme Yapılırsa Ne Olur?

Kredi kartı 3 ay asgari ödeme yapılırsa ne olur ? Sorusunun yanıtını hızlı bir şekilde verelim. Kredi kartının asgarisini 3 ay art arda öder iseniz banka tarafından kredi kartınız kullanıma kapatılır. Tüm borcunuz ödenene kadar da kredi kartınız kullanıma açılmaz.

İlla ki borcunuzun tümünü ödeyemeyecek durumdaysanız mutlaka asgari tutardan biraz fazlasını ödeyerek kredi notunuzun hızlı bir şekilde düşüş göstermesini engelleyebilirsiniz. Mesela 500 Lira asgari tutar var ise 550 TL’lik bir ödeme yapmanız kredi notunuzu düzeltmek açısında daha sağlıklı bir seçenek olacaktır.

Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı 3 Ay Ödenmezse

Kredi kartı asgari ödeme tutarı 3 ay ödenmezse kredi notunuz dibe düşer. Kartınız kullanıma kapatılır ve adresinize ihtarname çekilir. Borcunuzu ödememeniz halinde gerekli icra takiplerinin yapılacağı tarafınıza bildirilir.

Kredi kartı asgari ödeme tutarı 3 ay ödenmezse gelecekte bankalardan kredi alma konusunda çok büyük sıkıntılara düşeceğinizi hatırlatmak isteriz. Bu nedenle çok dikkatli olmanızı ve borçlarınızı aksatmamanızı öneriyoruz.

Kredi Kartının Asgarisini Ödemenin Zararları

Kredi kartının asgarisini ödemenin zararları oldukça fazladır. İlk olarak kredi notunuzun düşeceğini hatırlatmak isteriz. Kredi kartının asgarisini ödemek ilerleyen zamanlarda almak istediğiniz kredilere tüm kapıların kapanması demek. Aynı zamanda kredi kartının asgarisini ödemenin zararları arasında en büyüğü sürekli faiz ödemenizdir.

Tüm bu kredi kartının asgarisini ödemenin zararları akılda bulundurularak kredi kartı konusunda bilinçli olunması çok büyük önem arz etmektedir.

Böylelikle kredi kartı asgari ödeme yapılırsa faiz işler mi, kredi kartı 3 ay asgari ödeme yapılırsa ne olur, kredi kartı asgari ödeme tutarı 3 ay ödenmezse ve kredi kartının asgarisini ödemenin zararları gibi bir çok soruya bu yazımızda yanıt vermeye çalıştık. İlerleyen faydalı yazı dizilerimizde görüşmek dileğiyle…

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz