Zoren Hisse Senedi İçin 6 Kaliteli Bilgi!

Yenilenebilir enerji üretimi hususunda ülkemizin en önemli şirketi olan Zorlu Enerji Hisse Senedi ile ilgili bu içeriğimde kaliteli bilgiler sunacağım. Zoren hisse senedi ile ilgili olarak burada yer vermiş olduğum bilgilerin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini baştan belirtmek istiyorum…

Pakistan ve İsrail’de yenilenebilir enerji üretimi hususunda önemli atılımlar gerçekleştiren Zoren Enerji, yurt içinde 7 hidroelektrik, 3 rüzgar, 4 jeotermal ve 3 doğal gaz santraline sahiptir. Gün geçtikçe bunlara benzer yatırımlarını artıran Zorlu Enerji hisse senedi de bu tür gelişmeler sayesinde ciddi bir büyüme potansiyeline sahip olmuştur.

2023 yılına kadar ülke içindeki yenilenebilir enerji yatırımlarını artırma amacını taşıyan şirketin hisse senetleri bu yönü ile borsa yatırımcısının dikkatini çekmiştir. Lafı çok fazla uzatmadan Zoren Hisse Senedi ile ilgili yatırımcıların işine yarayabilecek bilgiler paylaşmak istiyorum…

İçeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi unutmayınız…

1- Şirketin Halka Açıklık Oranı Sadece %15’tir!

Zoren Hisse Senedi ile ilgili olarak ilk söyleyeceğim şey şirketin sadece %15’lik bir halka açıklık oranına sahip olmasıdır. Halka açıklık oranının düşük olması şirketlerin spekülatif  hareketlere maruz kalmasına neden olabilmektedir. Zorlu Enerji hisse senedi bu yönü ile yatırımcısına maalesef güven vermemektedir.

2-Zoren Hisse Son 10 Yılda Uzun Vadeli Düşünen Yatırımcısını Güldürmemiştir!

Zorlu Enerji hisse senetleri ile ilgili olarak son 10 yıllık grafik incelemesi yaptığımda maalesef hissenin uzun vadeli düşünen yatırımcısına neredeyse hiçbir şey kazandırmadığını görmekteyim. Zoren Hisse Senedi 2010 yılında 2,37 TL seviyelerinden işlem görürken günümüzde ise şu anda 2,54 TL seviyelerinden işlem görmektedir. Bir dönem 0,08 kuruşa kadar düşen hisse senedinin fiyatı ise hisseye yatırım yapmak isteyen kişileri tedirgin etmektedir.

3-Şirket Tarihi Boyunca Herhangi Bir Temettü Ödemesi Gerçekleştirmemiştir!

Zoren bilanço açıklamaları genellikle zararlı olduğu için şirket şuana dek herhangi bir temettü ödemesi gerçekleştirmemiştir. Temettü emekliliği ile ilgili olarak bir hedefi olan kişilerin Zoren Hisse senedinden böyle bir beklenti içerisine girmemeleri gerekmektedir.

4-Zoren Hisse Senedi 52 Günlük Ortalaması 1,65 TL’dir!

Zoren hissesinin 52 günlük ortalaması 1,65 TL iken 20 günlük ortalaması 2,04 TL’dir. Kademeli alış gerçekleştirmek isteyenler bu ortalamalara bakarak yatırım gerçekleştirebilirler. Hissenin 52 günlük ortalamasının düşük olup 20 günlük ortalamasının yüksek olması hissenin son günlerde ani yükseliş eğilimine girdiğini göstermektedir.

5-Hissenin Yabancı Oranı Sadece %5’tir!

Zoren enerji hisse senedinin yabancı oranının düşük olması borsa yatırımcısı için oldukça olumsuz bir özelliktir. Ülkemiz borsasında yabancı oranı yüksek olan şirketlerin büyüme potansiyeli daha fazladır ve spekülatif hareketlerin yaşanma olasılığı oldukça düşüktür. Zoren Enerji hisse senedinin %5’lik yabancı yatırımcı oranı hisseye yatırım yaparken iki kere düşünülmesine neden olmaktadır.

6- Şirketin Yerli Otomobil Projesinde Yer Alması Büyüme Beklentisini Güçlendirmektedir!

Zoren Hisse Senedi ile ilgili olarak en önemli bilgilerden bir tanesi şirketin yerli otomobil projesinde yer almasıdır. Yerli otonun şarj istasyonlarını üreteceği açıklanan şirketin bu sayede borsadaki hisselerinin de önemli bir artış gerçekleştirebileceği tahmin edilmektedir…

Zorlu Enerji haber takibi yaparak hissenin hangi yöne doğru gidebileceğini kestirebilirsiniz. Yine Zoren Kap bildirimlerine göz gezdirin. Zoren hisse senedi yorumları da sürekli olarak araştırılmalıdır. Sizlerinde Zoren Hisse Senedi ile ilgili olarak yorum ve görüşlerini bekliyorum…

Mutlaka Oku: Son 10 Yılda En Çok Kazandıran Hisseler 5 Müthiş Hisse!

Mutlaka Oku: Şekerbank Hisse Senedi Hakkında 5 Detay!

Mutlaka Oku: 1000 TL’yi nasıl katlarım diyenlere 7 tavsiye!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz