6 Önemli Borsa Şirket Haberleri (Öne Çıkanlar)

Selamlar arkadaşlar. Güncel bir içerik ile karşınızdayım. Burada öne çıkan Borsa Şirket Haberleri ile ilgili kısa derlemelerde bulunacağım. Haftanın öne çıkan şirket haberlerini takip ederek borsa ile ilgili güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Detaylara geçmeden içeriğimi beğenerek bana desteklerinizi iletebilirsiniz…

Borsa Şirket Haberleri

1-Bu Haftanın En Çok Kazandıranı Emlak Konut Oldu!

Emlak Konut bu hafta yatırımcısının yüzünü bir hayli güldürdü. Kanal İstanbul haberleri ile atağa geçen hisse haftalık bazda %14’lük bir getiri sağladı. Emlak Konut hissesini Ard Grup %9, Çimsa hissesi ise %8’lik getirisi ile takip etti.

2-Haftanın En Çok Kaybettireni İse Çelebi Hava Servisi Oldu!

Yatırımcısını bu hafta üzen şirketlerin başında Çelebi hava servisi bulunmakta. Tam %18’lik bir kayıp yaşatan hisseyi Bagfaş %13, Yataş ise %7’lik düşüşlerle takip etmiştir. Çelebi hissesinin son 1 senede %192’lük bir yükseliş yaşadığını da hatırlatayım. Bu tür düşüşler düzeltme olarak da görülebilir ama bilançoyu iyice incelemek gerekir.

3-Selva Gıda Halka Arzı Onaylandı!

Dikkat çeken Borsa Şirket Haberleri arasında İttifak Holding’in tamamına sahip olduğu Selva Gıda’nın halka arzı oldu. Un ve makarna üreticisi olan Selva gıda 3 lira 6 kuruştan halka arz edilecek. Halka arzda şirketin %33’ü borsa yatırımcılarına dağıtılacak.

4-Oyak Yatırım’ın Halka Arzında Yoğun Talep Oluştu!

Oyak Yatırımın halka arz büyüklüğü 526 Milyon TL olarak gerçekleşti. Son zamanlarda halka arzlarda taleplerin belirgin bir şekilde düşüş göstermesine rağmen Oyak Yatırım hissesine olan yoğun talep şaşırttı. OYYAT hisse kodu ile işlem gören şirketin ilk günü tavan ile açıldı.

5-Beşiktaş Hissesi Şampiyonluğa Rağmen Ciddi Düşüş Yaşadı!

Sezonda 2 kupa almasına rağmen borsada istediği performansı yakalayamayan Beşiktaş hisse senedi son 1 ayda yatırımcısını %33 oranında zarar uğrattı. Yılbaşından bu yana ise spor hisselerinin en fazla kazandıranı Beşiktaş olduğunu hatırlatalım. Fenerbahçe sezonu kötü bir performans ile tamamlamasına rağmen son zamanlarda çok daha iyi bir performans göstermeye devam ediyor. 

6-Söktaş Tekstil %96.5 Oranında Bedelli Sermaye Artırım Kararı Aldı!

Dikkat çeken borsa şirket haberleri arasında son 1 senede %63’lük bir yükseliş yaşayan Söktaş Tekstil hissesinin bedelli sermaye artırım kararı alması oldu. Son bilançosunda 12.63 Milyon TL zarar açıklayan ve borcu geçtiğimiz yıla göre %18 oranında artan şirketin bedelli sermaye artırımından gelen parayla ne yapacağına ilişkin herhangi bir açıklaması bulunmamakta.

Borsa Şirket Haberleri İle İlgili Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Böylelikle bu hafta borsa şirket haberleri ile ilgili detayları aktardım. Sizlerinde dikkatini çeken Borsa şirket haberleri varsa lütfen yorumlar aracılığı ile belirtiniz. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir.

Mutlaka Oku: Son 5 Ayda Yabancıların Sattığı Hisseler

Mutlaka Oku: Yabancıların Alım Yaptığı Hisseler

Mutlaka Oku: Borsada en ucuz hisseler 2021

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz