Son 5 Aydır Yabancıların Alım Yaptığı Hisseler (5 Şirket)

Selamlar arkadaşlar Sizlere burada yabancıların son 5 aydır sürekli alım yaptığı hisseler ile ilgili kısa ve güncel bilgilendirmelerde bulunacağım. Yabancıların alım yaptığı bu hisselerin temel analiz değerlerini sizi sıkmadan açıklayacağım. Detayları aktarmadan önce lütfen videoyu beğenip kanalıma abone olmayı unutmayınız…

Yabancıların Alım Yaptığı Hisseler

1-Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KRDMD)

Yabancıların son 5 ayda sürekli olarak topladığı hisselerin başında Kardemir hisse senedi gelmektedir. Son 1 senede %196’lık bir getiri sağlayan şirketin özsermaye karlılığı %17, yıllık net kar marjı ise %8’dir. Hissenin F/K değeri 12, FD/FAVÖK oranı 4.65 ve PD/DD ise 2’dir. Güncel yabancı yatırımcı oranı %31. Şirket son çeyrekte 501 Milyon TL net kar açıkladı. Satış gelirleri de %80 oranında büyüme gösteren şirketin net borcu geçen yıla göre tam %91 oranında azalış gösterdi.

2-Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. (ANHYT)

%54’lük bir yabancı yatırımcı oranına sahip olan Anadolu Hayat hissesi son 5 ayda yabancıların alım yaptığı hisseler  arasında ikinci sırada yer almaktadır. Son 1 senede %55’lik bir yükseliş yaşayan şirketin özsermaye karlılığı %45, net kar büyüme oranı %6.23 ve yıllık net kar marjı ise %116’dır. Temettü verimliliği ise 7.58 gibi gayet iyi bir seviyededir. Şirketin son 10 yıldır aralıksız bir şekilde temettü dağıtan şirketler arasında bulunduğunu belirtelim.

3-Bursa Çimento Fabrikası A.Ş. (BUCIM)

Yabancıların son 5 ayda sürekli alım gerçekleştirdiği Bursa Çimento hissesinin son 1 senelik yükselişi %31 seviyesinde oldu. Özsermaye karlılığı %16, net kar büyüme oranı %2940 ve yıllık net kar marjı %9 olan hissenin Güncel F/K oranı 14.9, FD/FAVÖK değeri 9.3 ve PD/DD değeri ise 1.9’dur. Şirket son çeyrekte 61 Milyon TL net kar açıkladı ve satış gelirini %82 oranında büyütmeyi başardı. 

4-Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (NUGYO)

Yabancıların Alım Yaptığı Hisseler listesinde dördüncü sırada yer alan Nurol GYO son 1 senede uzun vadeli düşünen yatırımcısına %62’lik bir getiri sağladı. özsermaye karlılığı ve yıllık net kar marjı eksili seviyelerde olan şirket son çeyrekte 27 Milyon TL zarar açıkladı. Yabancı oranı %4.25 olan hissenin PD/DD değeri 12.4 gibi yüksek bir bantta seyretmekte…

5-Atlantis Yatırım Holding A.Ş. (ATSYH)

Son 5 ayda sürekli olarak Yabancıların Alım Yaptığı Hisseler arasında yer alan Atlantis hissesinin F/K değeri 34 ve PD/DD değeri 10.7 gibi yüksek bir bantta seyretmekte. son 1 senede %118’lik bir getiri sağlayan hissenin özsermaye karlılığı %42, yıllık net kar marjı ise %10’dur.

Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum

Böylelikle özellikle son 5 ayda Yabancıların Alım Yaptığı Hisseler yani topladıkları hisseler ile ilgili bilgilendirmede bulundum. Sizlerinde bu hisseler ile ilgili yorum ve görüşlerinizi bekliyorum. İçeriğimi beğenmeyi unutmayınız. Söylediklerim kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir.

Mutlaka Oku: Borsada Ucuz Kalmış Hisseler 2021

Mutlaka Oku: Sasa Hisse

Mutlaka Oku: Borsa Ne Olacak?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz