Türkiyenin En Zenginleri Güncel Liste

Türkiyenin En Zenginleri Güncel Liste başlıklı yazımıza hoş geldiniz. Bu yazımızda Forbes Dergisi tarafından düzenli aralıklarla açıklanan Türkiye’nin en zenginlerini sizlere aktaracağız. Yıllar geçtikçe Türkiyenin en zenginleri listesi güncellenmektedir. Bu liste 2017 tarihi itibari ile en güncel listedir…

Türkiyenin En Zenginleri Güncel Liste

25- Murat Vargı

Murat Vargı

Murat Vargı

MV Holding kurucusu olan Murat Vargı Türkiyenin en zenginleri listesinde 25. sırada yer almaktadır. 1948 yılında doğan iş adamı Türkiyenin en zenginleri listesinde yer almasına rağmen pekte tanınmamaktadır. Bunun tamamen kendi tercihi olduğunu düşünüyoruz. 1 Milyar Dolarlık bir servete sahiptir. 

24- Deniz Şahenk

Deniz Şahenk

Deniz Şahenk

Forbes Türkiyenin en zenginleri listesinde ülkemiz için oldukça önemli iş kadınları arasında yer alan Deniz Şahenk bulunmaktadır. Doğuş Holding kurucularından rahmetli Ayhan Şahenk ile evliydi. Türkiyenin en zenginleri listesine 1 Milyar 50 Milyon Dolarlık serveti ile girmiştir.

23- Aydın Doğan

Aydın Doğan

Aydın Doğan

Ülkemizde medya patronu olarak bilinen Aydın Doğan, Türkiyenin en zenginleri listesinde 23.sırada kendisine yer bulmuştur. Bu listeye 1 Milyar 100 Milyon Dolarlık serveti ile girmeye hak kazanmıştır.

22- Ahmet Çalık

Ahmet Çalık

Ahmet Çalık

1958 Doğumlu Ahmet Çalık, şuanda Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Malatyalı olan Ahmet Çalık Türkiyenin en zenginleri listesinde 1 Milyar 100 Milyon Dolarlık serveti ile 22.sırada yer almayı başarmıştır.

21- Suat Günsel

Suat Günsel

Suat Günsel

1952 Doğumlu Suat Günsel, Yakın Doğu Üniversitesi kurucu rektörüdür. Türkiyenin en zenginleri listesinde 1 Milyar 200 Milyon Dolarlık serveti ile 21. sırada yer almaktadır.

20- Ahmet Nazif Zorlu

Ahmet Nazif Zorlu

Ahmet Nazif Zorlu

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Ahmet Nazif Zorlu, Denizlili bir iş adamıdır. 1 Milyar 200 Milyon Dolarlık serveti ile Türkiyenin en zenginleri listesinde 20.sırada yer almaktadır. 

19- Mübariz Gurbanoğlu

Mübariz Gurbanoğlu

Mübariz Gurbanoğlu

Bir Azeri olan Mübariz Gurbanoğlu aynı zamanda Türk vatandaşlığını da almıştır. Palmali Holding’in sahibi olan Mübariz Gurbanoğlu, Türkiyenin en zenginleri listesinde 1 Milyar 300 Milyon Dolarlık serveti ile 19.sırada yer almayı başarmıştır.

18- Mustafa Latif Topbaş

Mustafa Latif Topbaş

Mustafa Latif Topbaş

Bim’in kurucu ortakları arasında yer alan Mustafa Latif Topbaş, 1944 yılında İstanbul’da doğmuştur. Türkiyenin en zenginleri listesinde 1 Milyar 300 Milyon Dolarlık serveti ile 18.sırada bulunmaktadır. 

17- Hamdi Ulukaya

Hamdi Ulukaya

Hamdi Ulukaya

Chobani yoğurt’un sahibi olan Hamdi Ulukaya listenin en geç zenginleri arasında yer almaktadır. 1972 doğumlu aslen kürt olan Hamdi Ulukaya, Türkiyenin en zenginleri listesine 17.sıradan 1 Miyar 400 Milyon Dolarlık serveti ile girmeyi başarmıştır.

16- Mehmet Nazif Günal

Mehmet Nazif Günal

Mehmet Nazif Günal

1948 Doğumlu Mehmet Nazif Günal, Türkiye’nin en önemli kargo şirketlerinden bir tanesi olan MNG Kargo’nun sahibidir. Türkiye’nin en zenginleri listesinde 16.sırada yer almaktadır. Serveti 1 Milyar 500 Milyon Dolar’dır.

15- Mehmet Emin Karamehmet

Mehmet Emin Karamehmet

Mehmet Emin Karamehmet

Çukurova Holding’in sahibi olan Mehmet Emin Karamehmet, 1944 Tarsus doğumludur. Türkiye’nin en zenginleri listesinde 15. sırada yer almaktadır. Serveti ise 1 Milyar 500 Milyon Dolardır.

14- Faruk Eczacıbaşı

Faruk Eczacıbaşı

Faruk Eczacıbaşı

Faruk Eczacıbaşı, Eczacıbaşı holdingin sahibidir. 1954 İstanbul Doğumlu olan Faruk Eczacıbaşı, Türkiyenin en zenginleri listesinde 14.sırada yer almaktadır. Serveti 1 Milyar 500 Milyon Dolardır.

13- Bülent Eczacıbaşı

Bülent Eczacıbaşı

Bülent Eczacıbaşı

1949 doğumlu olan Bülent Eczacıbaşı, Eczacıbaşı yönetim kurulu başkanıdır. Türkiyenin en zenginleri listesinde 1 Milyon 500 Milyon Dolarlık serveti ile 13.sırada bulunmaktadır.

12- Ali Ağaoğlu

Ali Ağaoğlu

Ali Ağaoğlu

Bir inşaat devi olan Ali Ağaoğlu, Ağaoğlu Şirketler Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Türkiyenin en zenginleri listesinde 1 Milyon 550 Milyon Dolarlık serveti ile 12.sırada yer almaktadır.

11- Ahsen Özokur

Üs Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Ahsen Özokur 1950 yılında İstanbul’da doğmuştur. Türkiye’nin en zenginleri listesinde 11. sırada yer almıştır. Serveti ise 1 Milyar 550 Milyon Dolardır.

10- Sinan Tara

Sinan Tara

Sinan Tara

Enka Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Sinan Tara, 1958 İstanbul doğumludur. Türkiye’nin en zenginleri listesinde 1 Milyar 600 Milyon Dolarlık serveti ile 10.sırada bulunmaktadır.

9- Filiz Şahenk

Filiz Şahenk

Filiz Şahenk

Doğuş Holdingin kurucusu Ayhan Şahenk’in kızı olan Filiz Şahenk, Türkiyenin en zenginleri listesinde 1 Milyar 800 Milyon Dolarlık serveti ile 9.sırada yer almaktadır.

8- Suna Kıraç

Suna Kıraç

Suna Kıraç

Vehbi Koç’un kızı olan Suna Kıraç 1941 Ankara doğumludur. Türkiye’nin en zenginleri listesinde 8.sırada yer alan Suna Kıraç 1 Milyar 850 Milyon Dolar servete sahiptir.

7- Rahmi Koç

Rahmi Koç

Rahmi Koç

Koç Holding Yönetim Kurulu Onursal Başkan görevini yürüten Rahmi Koç, Türkiye’nin en zenginleri listesinde 7.sırada yer almaktadır. 2 Milyar 100 Milyon Dolarlık servete sahiptir.

6- Ferit Şahenk

Ferit Şahenk

Ferit Şahenk

Doğuş Holding ve Garanti Bankası yönetim kurulu başkanlığını yürüten Ferit Şahenk, Türkiye’nin en zenginleri listesinde 2 Milyar 100 Milyon Dolarlık serveti ile 6.sırada yer almaktadır.

5- Semahat Arsel

Semahat Arsel

Semahat Arsel

Vehbi Koç’un kızı olan Semahat Arsel, şuanda Koç Holding Yönetim Kurulu üyesidir. Türkiyenin en zenginleri listesinde yer alan Semahat Arsel, 2 Milyar 200 Milyon Dolarlık bir servete sahiptir.

4- Erman Ilıcak

Erman Ilıcak

Erman Ilıcak

Erman Ilıcak 1967 Malatya Doğumludur. Rönesans Holding Başkanı olan Erman Ilıcak, Türkiyenin en zenginleri listesinde 2 Milyar 800 Milyon Dolarlık serveti ile 4.sırada bulunmaktadır.

3- Hüsnü Özyeğin

Hüsnü Özyeğin

Hüsnü Özyeğin

1944 İzmir Doğumlu olan Hüsnü Özyeğin, Fiba Holding yönetim kurulu başkanıdır. Türkiyenin en zenginleri listesinde 3.sırada yer alan Hüsnü Özyeğin, 3 Milyar Dolar servete sahiptir.

2- Şarık Tara

Şarık Tara

Şarık Tara

Şarık Tara, Enka Holding sahipleri arasında yer almaktadır. 1930 Üsküp doğumlu olan Şarık Tara, Türkiyenin en zenginleri listesinde 2.sırada yer almaktadır. Serveti 3 Milyar 300 Milyon Dolardır.

1- Murat Ülker

Murat Ülker

Murat Ülker

Türkiyenin en zenginleri listesinin 1.sırasında Yıldız Holding yönetim kurulu başkanı olan Murat Ülker bulunmaktadır. Murat Ülker, 3 Milyar 700 Milyon Dolarlık serveti ile Türkiyenin en zengin iş adamı unvanını almayı başarmıştır.

 

Türkiye’nin En Zengin 10 Adamı

Yukarıda Türkiyenin en zenginleri 25 kişiyi açıklamıştık. Burada ise Türkiye’nin En Zengin 10 Adamı kimler olduğunuz çok fazla detaya girmeden açıklayacağız. İşte Türkiye’nin En Zengin 10 Adamı…

1- Murat Ülker

2- Şarık Tara

3- Hüsnü Özyegin

4- Erman Ilıcak

5- Ferit Şahenk

6- Rahmi Koç

7- Sinan Tara

8- Ali Ağaoğlu

9- Bülent Eczacıbaşı

10- Faruk Eczacıbaşı

Yukarıda saymış olduğumuz kişiler Türkiye’nin en zengin 10 Adamı unvanını almışlardır.

Türkiyenin En Zenginleri 2016 İlk 10

Gelelim Türkiyenin En Zenginleri 2016 İlk 10 Listesine. Burada sıralayacak olduğumuz Türkiyenin En Zenginleri 2016 İlk 10 listesi mal varlığına göre sıralanmıştır. İşte Türkiyenin en zenginleri 2016 ilk 10…

1- Murat Ülker

2- Hüsnü Özyeğin

3- Semahat Sevim Arsel

4- Ferit Faik Şahenk

5- Mustafa Rahmi Koç

6- Şarık Tara

7- Erman Ilıcak

8- Filiz Şahenk

9- Suna Kıraç

10- Ali Ağaoğlu

Acun Ilıcalı Türkiyenin Kaçıncı Zengini

Acun Ilıcalı Türkiyenin Kaçıncı zengini olduğunuz bilmiyoruz fakat vergi rekortmenleri listesinde 2 milyon 668 bin 432 vergi ödemiştir. Bu listede 25.sırada yer almıştır. Acun Ilıcalı Türkiyenin kaçıncı zengini olduğunu sanırım kendisi açıklatmak istemiyor. Ödediği vergiye bakıldığında rahatlıkla ilk 100’e girmesi gereken bir isim. İlerleyen günlerde Acun Ilıcalı Türkiyenin Kaçıncı Zengini olduğu açıklanır mı bilemeyiz fakat ortada bu kadar büyük vergi ödeniyorsa rahatlıkla Acun Ilıcalıyı Türkiyenin en zenginleri listesinde ilk 100’de gösterebiliriz. 

Türkiyenin En Zenginleri İlk 10

Türkiyenin en zenginleri ilk 10 listesi 2017 tarihi itibari ile en güzel listedir. Yukarıda sıklıkla Türkiye’nin en zengin kişileri kimler olduğunu aktarmıştık. Burada da Türkiyenin En Zenginleri İlk 10 listesinde kimler varmış görelim…

1- Murat Ülker

2- Hüsnü Özyeğin

3- Semahat Sevim Arsel

4- Ferit Faik Şahenk

5- Mustafa Rahmi Koç

6- Şarık Tara

7- Erman Ilıcak

8- Filiz Şahenk

9- Suna Kıraç

10- Ali Ağaoğlu

Türkiyenin En Zenginleri 2017

Türkiyenin en zenginleri 2017 listesi yukarıda yer almaktadır. Sıralamış olduğumuz bu kişiler sırası ile mal varlıklarına göre listelenmiştir. Biz yinede burada Türkiyenin En Zenginleri 2017 listesini aşağıda açıklayalım. İşte Türkiyenin en zenginleri 2017 listesi…

1- Murat Ülker

2- Hüsnü Özyeğin

3- Semahat Sevim Arsel

4- Ferit Faik Şahenk

5- Mustafa Rahmi Koç

6- Şarık Tara

7- Erman Ilıcak

8- Filiz Şahenk

9- Suna Kıraç

10- Ali Ağaoğlu

Türkiye’nin En Zengin Şirketleri

Türkiyenin En Zengin kişilerini açıkladıktan sonra gelelim Türkiye’nin En Zengin Şirketleri Listesine. Aşağıda sıralayacak olduğumuz Türkiye’nin En Zengin Şirketleri listesi 2017 yılı itibari ile en güncel listedir. İşte Türkiye’nin en zengin şirketleri…

1- Tüpraş

2- Petrol Ofisi A.Ş

3- Opet Petrolcülük A.Ş

4- Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş

5- Türk Telekom

6- Türk Hava Yolları

7- Shell & Turcas Petrol A.Ş

8- Ford Otosan A.Ş.

9- Türkiye Elektrik İletim A.Ş.

10- Elektrik Üretim Anonim Şirketi

11- TURKCELL

12- ERDEMİR

13- Arçelik

14- Enka

15- BİM

16- TOFAŞ

17- Vestel

18- Migros

19- Aygaz

20- Selçuk Ecza Deposu A.Ş

Türkiye’nin En Zengin Kişileri

Türkiye’nin En Zengin Kişileri 2017 yılı itibari ile aşağıdaki gibidir. Listemi mal varlığına göre sıralanmıştır. Yıllar geçtikçe Türkiye’nin En Zengin Kişileri listesini güncelleyeceğiz. İşte Türkiye’nin en zengin kişileri…

1- Murat Ülker

2- Hüsnü Özyeğin

3- Semahat Sevim Arsel

4- Ferit Faik Şahenk

5- Mustafa Rahmi Koç

6- Şarık Tara

7- Erman Ilıcak

8- Filiz Şahenk

9- Suna Kıraç

10- Ali Ağaoğlu

Türkiye’nin En Zengin Ünlüleri

1- Acun Ilıcalı

2- Beyazıt Öztürk

3- Cem Yılmaz

4- Seda Sayan

5- Hülya Avşar

6- Sibel Can

7- Mustafa Sandal

8- Ebru Gündeş

9- Okan Bayülgen

10- Gülben Ergen

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz