Arçelik Hisse Senedi İçin Güncel 11 Detay!

Son 12 aylık süreç baz alındığında istikrarlı bir büyüme evresi geçiren Arçelik Hisse Senedi ile ilgili güncel bir analiz paylaşacağım. Arçelik hisse analiz çalışmasında yer vermiş olduğum yorum ve görüşlerimin bir yatırım tavsiyesi olarak algılanmaması gerektiğini baştan belirtmek istiyorum… 

Koç grubunun en önemli markaları arasında yer alan Arçelik, ülkemizde itibarı en yüksek beyaz eşya üreticisi konumundadır. Son çeyrek bilançosunda ciddi bir satış geliri elde eden Arçelik, bu performansını hisse senedine fazlası ile yansıtmış gözüküyor. 

Arçelik Hisse Senedi ile ilgili olarak söylediklerimi bir yatırım tavsiyesi olarak algılamayın. Arçelik Hisse Senedi neden düşüyor? veya Hedef fiyat beklentiniz nedir? gibi sorular sormamanızı rica ederin. Burada paylaştığım veriler tamamen kendi yatırım tercihlerinizi belirleyebilmeniz içindir…

Önemli detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum…

Arçelik Hisse Senedi İçin En Güncel Detaylar!

1-Arçelik Hisse Senedi Son 1 Yılda %49 Değer Kazanmıştır!

Özellikle aracı kurumlar, arclk hisse senedi ile ilgili 12 ay öncesinden yüksek beklenti içerisinde olduklarını açıklamışlardı. Şuan ki hissenin değerine baktığımızda aracı kurumların beklentilerinin fazlası ile gerçekleştiğini görmekteyim. Hissenin son 1 senede %49’luk bir büyüme performans sergilemesi bunun en önemli göstergesidir. Arçelik hisse senedine 1 sene önce 100.000 TL para yatırsaydınız paranız şuanda 152.580 TL olurdu. Bu rakamın diğer yatırım araçları göz önüne alındığında tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.

2-Arçelik Hisse Senedi 2010 Yılında 5,15 Kuruş Seviyelerinden İşlem Görüyordu!

Borsamıza uzun vadeli yatırım yapmanın her zaman kazandırdığını gösteren en somut göstergelerden bir tanesi de arclk hisse senedidir. 2010 yılında 5,15 kuruş seviyelerinden işlem gören bu önemli hisse senedine 100.000 TL’nizi bağlasaydınız ve bugüne kadar bozmasaydınız paranız şuanda tam tamına 635.000 TL olurdu. Gayrimenkul yatırımı hariç diğer yatırım araçlarını göz önüne aldığımızda 11 yıllık bu getirinin gayet tatmin edici söyleyebilirim.

3-Hissenin F/K Değeri Halen Düşük Seviyelerdedir!

Arçelik hisse analiz çalışmasında dikkatimi çeken en önemli şey hissenin son 1 sene içerisinde %50 ye yakın bir artış sergilemesine rağmen F/K oranının düşük kalmasıdır. Hali hazırda F/K değer 11’lerde olan Arçelik hisse senedi için yükselişlerin halen yaşanabileceği bu değer ile ortaya çıkmaktadır. Bilindiği gibi uzman analizciler F/K değeri 15’in altında olan hisseleri her daim yatırım yapılabilir görmektedir.

4-Son 2 Senedir Arçelik Hisse Senedi Temettü Ödemesi Gerçekleştirmiyor!

Arçelik Hisse senedi Temettü beklentisi en yüksek hisseler arasında yer almasına rağmen ve 1999 yılından 2018 yılına kadar düzenli bir şekilde temettü ödemeleri gerçekleştirmesine rağmen 2019 ve 2020 yılların temettü ödemesi gerçekleştirmemiştir. Hisse Senedinin 2021 yılında temettü ödemesi yapması güçlü bir ihtimal olarak gözükmektedir.

5-Hissenin 52 Günlük Ortalaması 29.26 TL’dir!

Özellikle al-sat yapmak isteyen veya hisseyi sadece kısa vadede tutmak isteyenler için 20 ve 52 günlük ortalamalar kritik bir öneme sahiptir. Kısa zaman zarfı içerisinde hissenin ne yöne gideceği bu ortalamalara bakarak hemen hemen öngörülebilmektedir. Arçelik hisse senedinin 20 günlük ortalaması 30.69 TL iken, 52 günlük ortalaması 29.26 TL’dir. Bu ortalamaya bakarak özellikle son 2 aydır hisseyi elinde tutan yatırımcıların güzel bir kazanç elde ettiklerini söyleyebilirim.

6-Arçelik Yabancı Yatırımcı Oranı Borsa Ortalamamızın Üzerindedir!

Arclk hisse senedi için söylenebilecek en güzel şeylerin başında yabancı yatırım oranı gelmektedir. Borsamızda yabancı yatırımcı oranı en yüksek hisselerden bir tanesi olan Arçelik Hisse Senedinde bu oran %58’dir. Yüksek yabancı yatırımcı oranına sahip olan bu önemli hisse, uzun vadeli yatırımların en kazançlı hissesi olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

7-Arçelik, Yurtiçi Beyaz Eşya Pazarının %50’sini Elinde Bulunduruyor!

Beyaz eşya sektöründe ülkemizde en güvenilir marka olarak ön plana çıkmayı başaran Arçelik, bu güveni %50’lik pazar payı ile taçlandırmıştır. Beyaz eşya sektöründe özellikle ithal markaların ürünlerinin TL’nin değer kaybetmesinden dolayı artması Arçelik beyaz eşya satışlarına olumlu etki etmektedir. Arçelik hisse teknik analiz çalışmalarına göz attığımızda satışların istikrarlı bir şekilde artması hisse fiyatına anında yansıdığı gözükmektedir.

8-Arçelik Sadece Yurtiçi Pazarda Değil Yurtdışında da Yüksek Bir Satış Gelirine Sahip!

Bu önemli hisseye yabancıların ilgi göstermesinin en önemli sebebi Arçelik’in sadece yurtiçinde değil yurtdışında da iyi bir marka değerine sahip olmasıdır. Avrupa, Afrika ve Asya’da ciddi satış gelirleri elde edildiğini de belirtmek istiyorum. 

9- Arçelik Şirket Yönetimi E-Ticaret’e Daha Fazla Yöneleceklerini Açıklamışlardır!

Arçelik hisse senedi bilançolarında gelecek dönemlerde e-ticaret gelirlerinde ciddi artışlar görebiliriz. Şirket yönetiminden yapılan açıklamalarda yeni yılda mağazalardan ziyade e-ticaret tarafına daha fazla ağırlık verileceği açıklanmıştır. Bu hedef uzun vadede sürdürülebilir bir satış geliri için çok önemlidir.

10-Son Bilançoda İyi Bir Kar Açıklanmıştır!

Arçelik hisse analiz çalışması gerçekleştirdiğimde hissenin son çeyrekte önemli bir kar açıkladığı görülmektedir. Bu denli yüksek bir kar beyaz eşya sektörünün ülkemiz için ne denli önemli olduğunu göstermektedir.  Pandemi sürecinde dahi 1 Milyar 924 Milyon TL’lik bir kar açıklanması şirketin normalleşme döneminde bu karını daha fazla artırabileceğini gözler önüne sermektedir.

11- Birçok Aracı Kurum Arçelik Hissesini Güncel Portföyüne Eklemiştir!

Arçelik hisse senedinin son zamanlarda en fazla konuşulan hisse senedi olmasının en temel sebebi birçok aracı kurumun portföyüne eklemesidir. İş yatırımdan İntegral yatırıma varıncaya kadar birçok aracı kurum Arçelik Hisse Senedi ile ilgili olarak beklentilerini açıklamıştır. Bu kurumların analizlerine göz atmanızda fayda olacağını düşünüyorum.

Arçelik Hisse Yorum ve Görüşlerim!

Arçelik hisse senedi benim her daim portföyümde yer alan bir hissedir. Şirketin özellikle yurtiçi pazarda tüketici nezdinde çok iyi bir imaja sahip olması beni  hisseye uzun vadeli yatırım yapmaya teşvik etmiştir. Hisse senedinin F/K oranının düşük olması ve aynı zamanda Dolar bazında ucuz kalması Arçelik hisse senedinin gelecek potansiyeli en yüksek hisseler arasında yer almasını sağlamıştır.

Aynı zamanda ülkemizin en önemli holdingleri arasında yer alan Koç Holding’in önemli bir markası olması hissenin itibarını her daim artırmaktadır. Yabancı yatırımcı oranının bu önemli hissede yüksek olması bunu zaten kanıtlar bir niteliktedir.

Gelecek dönemlerde yabancı yatırımcı oranının daha fazla artabileceğini düşünüyorum. Yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın ancak benim her daim uzun vadeli olan portföyümün en vazgeçilmezi Arçelik Hisse Senedi olacaktır. Beyaz eşya satışlarının özellikle e-ticaret alanında daha fazla artacağına da inanıyorum.

Arçelik Hisse Analiz 

Arçelik hisse forum araştırmaları yaparak hisse yatırımcılarının beklentilerini görebilirsiniz. Arçelik hisse senedi neden düşüyor? gibi amatör yatırımcıların sorduğu soruları sormak yerine kendi bakış açınız ile araştırmalar yapmanızı tavsiye ediyorum…

Mutlaka Oku: Bitcoin Alınır Mı 2021 Yılında Neler Olabilir?

Mutlaka Oku: Fenerbahçe Hisse Senedi İçin 6 Çarpıcı Detay!

Mutlaka Oku: Garanti Bankası Hisseleri Ne Olur?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz