Sadettin Saran ile İlgili Tüm Bilinmeyenler

Son günlerde adını çokça duyduğumuz isimlerin başında Sadettin Saran gelmektedir. Genellikle iş hayatı ile gündeme gelen Sadettin Saran ile ilgili tüm bilinmeyenleri aktarmaya çalışacağım… Sadettin Saran kimdir, Sadettin Saran Serveti nedir ve Sadettin Saran eşi kimdir?  gibi birçok soruya bu içeriğimde açıklık getirmeye çalışacağım…

Sadettin Saran ile İlgili Tüm Bilinmeyenlersadettin saran kimdir

1964 Yılında ABD’de dünyaya gelen Saranın tam ismi Steven Sadettin Saran‘dır. Kardeşlerin en büyüğü olan Sadettin Saran daha 2 yaşındayken aile Türkiye’ye dönme kararı almıştır.

Babası Özbek Saran, Kırıkkalelidir. Annesi Geraldine ise Amerikalıdır. Devlet memuru olan babası Özbek Saran, hiperaktif bir çocukluk geçiren Sadettin Saran‘ı kolay kolay zapt edemediklerini, oldukça yaramaz bir çocukluk dönemi geçirdiğini belirtmiştir.

Kendisi Milli bir yüzücüdür. Kırmış olduğu 50 metre serbest stildeki rekoru daha kırılmamıştır. Oldukça hırslı bir kişiliğe sahip olan Saran, burslu olarak Amerika’ya okumaya gitmiş ve burada ailesinden tek bir yardım istememiş ve cankurtaranlık ve matematik öğretmenliği yaparak okul harçlığını çıkarmıştır.

Üniversite de Makine Mühendisliği Bölümünü Okumuştur!Sadettin Saran ile İlgili Tüm Bilinmeyenler

Saran, makine mühendisliği okumuştur. Yüksek lisansını da Amerika’da yapmıştır. Mezun olduktan sonrada bir süre makine mühendisi olarak çalıştır ve 1988 yılında Türkiye’ye dönme kararı almıştır.

Sadettin Saran‘ın hırslı ve çalışkan bir kişiliğe sahip olduğunu başarısız geçen bir iş görüşmesi sırasında yapmış olduğu bu açıklama gözler önüne sermektedir. “Ben her sabah 05.15-07.30 arası antrenman yapıyorum. -7 derecede bile aksatmıyorum. 08.00’de derse giriyorum. 15.00’te antrenmanıma gidiyorum, iki saat daha çalışıyorum. Sonra da ailemden para almadığım için havuzda cankurtaranlık ve matematik hocalığı yapıyorum. Saat 24.00’te uyuyorum ve yine sabah erkenden kalkıp spor yapıyorum. Bütün üniversite hayatım boyunca bunları yaptım ve kimseye de beş kuruş yük olmadım. Bunları yaparken de kolay bir şey okumuyorum, mühendislik eğitimi alıyorum. Diplomamı aldım, üstüne master yaptım. Bende bu azim varken, sizin yerinizde olsam beni işe alırım.”

Turizm Bakanlığında Çalışmıştır!

sadettin saran

1988 yılında Türkiye’ye dönüş kararı aldıktan sonra dönemin Turizm Bakanı olan Tınaz Titiz’in Dış ilişkiler danışmanlığını yapmıştır. Burada bir süre çalıştıktan sonra Saran İnternational’ı kurmuştur. Sadettin Saran mal varlığı da işte bu noktadan sonra artış göstermeye başlamıştır. 

Kurmuş olduğu Saran İnternational ile birçok dünya devi yayıncı kuruluşun temsilciliklerini üstlenmiştir. Sadettin Saran kimdir sorusu en çok 1995 yılında Saran Holding’in başına geçmesinin ardından sıkça sorulmaya başlandı.

Şirketin başına geçtikten sonra Saran Holding ciddi bir büyüme içine girmiş ve şirket enerjiden havacılığa varıncaya kadar birçok sektörde önemli başarılar elde etmesini sağlamıştır.

Radyo Spor’u Kurdu!sadettin saran

TMSF’den frekans kiralayan Saran, Radyo Spor’u kurdu daha sonrasında ise Radyo Time’a satın aldı. Radyo Tatlıses’i de bünyesine katmak için yoğun çaba gösteren Saran, 10 milyon dolar ödeyerek bu kanalı da satın aldı. Türkiye radyoculuk sektörüne farklı bir soluk getiren Sadettin Saran, bu sektöre oldukça önemli bir canlılık getirmeyi başarmıştır.

Türkiye’de de yoğun bir mesai içerisinde bulunan Saran’ın şirketi Saran Holding Türkiye’nin spor yayınlarının %65’ini elinde bulundurmaktadır. Dünya’daki spor yayıncılığında ise ilk 5 içerik yayıncısı arasında bulunmaktadır. 

Gelişime açık bir kişilik olarak öne çıkan Sadettin Saran Serveti ise gün geçtikçe artış göstermektedir. 

Fenerbahçe’de Yöneticilikte Yapmıştır!sadeettin saran fenerbahçe

Fenerbahçe’ye olan sevgisi ile de öne çıkan Saran, bir dönem Aziz Yıldırım’ın sağ kolu olarak da çalışmıştır. Ancak bir süre sonra Aziz Yıldırım ile büyük sorunlar yaşamış ve kulüp üyeliğinden ihraç edilme noktasına kadar gelmiştir.

Sadettin Saran Kimdir sorusu da işte bu Fenerbahçe başkanlığına aday olmak istemesi ile de çokça dile getirilmiştir. Birçok kez başkanlığa aday olmak istemiş ancak Aziz Yıldırım onu birçok kez kulüp dışında tutmayı başarmıştır.

Son demeçlerinde ise Ali Koç’un başkanlığa aday olmaması halinde kendisinin olabileceğini Ali Koç’un başkan olması halinde de her daim ona destek olacağını belirtmiştir. Kendisini kısaca Fenerbahçe fanatiği olarak nitelendirebiliriz.

Düzenli Olarak Yardımlarda Bulunuyorsadettin saran yardım

Sadettin Saran yardımsever kişiliği ile de öne çıkmayı başarmıştır. Türkiye Bedensel Engelliler ile ilgili tüm spor branşlarında sponsorluk üstlenmiştir. Sadettin Saran kızı Lal adına da bir Anaokulu inşa ettirmiştir. 

Doğu ve Güneydoğu’da da birçok spor tesisi kurmuş ve buralarda sporun gelişme göstermesi için çaba göstermiştir. Babasının ve Annesinin adına da birer ilk öğretim okulu da yaptırmıştır.

Babaannesi adına da bir lise yaptırmıştır. Sadettin Saran nereli sorusuna da Kırıkkaleli cevabını verebiliriz. Memleketindeki çocukları 14 yıldır ücretsiz bir şekilde sünnet ettirmektedir ve bu çocukları 3 günlük gezi turlarına götürmektedir.

Hülya Avşar İle Birliktelik Geçirmiştir!sadettin saran hülya avşar

Sadettin Saran, 2006 ve 2010 yılları arasında Hülya Avşar ile de birliktelik geçirmiştir. Yakışıklı olmasından dolayı birçok genç kızın birlikte olmaya çalıştığı Saran’ın birçok ünlü isim peşinden koşmuştur. ünlü isim Zeynep Beşerler ile de birliktelik geçirmiştir.

Sadettin Saran kızı ise 1997 doğumlu Lal’dir. Aynı zamanda Beliz isminde de bir kızı bulunmaktadır. Lal’in annesinden de 2005 yılında boşanmıştır. 2012 yılında ise diş hekimi olan Emek Külür ile evlenmiştir. Bu evliliği ise 2017 yılında bitirmiştir. 

Sadettin Saran mal varlığı Saran Holding’in büyümesi ile doğru orantılı olarak artış göstermektedir. Tuttur.com’un sahibi olan Saran holding bu önemli siteden de ciddi bir gelir elde etmektedir. 

Sadettin Saran Serveti Amerikalı iş ortakları ile yapmış olduğu işler dolayısı ile büyük bir artış göstermektedir. Hatta dünya’nın en çok satış yapan havacılık firmasının Türkiye temsilciliğini de üstlendiğini belirtelim.

Saran Holding bünyesinde 30 firmanın ve 3000 çalışanın da bulunduğunu belirtelim. Saran, çok iyi derecede İngilizce ve İspanyolca ve orta derecede de Almanca bilmektedir.

Saran, Siyasetle’de İlgilenmiştir! sadettin saran

Sadettin Saran kimdir sorusuna birçok alanda başarılı bir iş insanıdır yanıtını da verebiliriz. Daha Obama ABD Başkanı olmadan onla görüşmesi siyasette ne kadar da başarılı olduğunu ve siyasete girse de ne kadar başarılı olacağını göstermiştir.sadettin saran

Çalışkan kişiliği ile öne çıkan Sadettin Bey, birçok alanda başarılı olmayı başarmıştır ve başarmaya da devam etmektedir. Saran’ın ajanspor.com’un da sahibi olduğunu hatırlatalım…

Saran, Emina Jahovic ile Aşk Dedikodularının İçinde!

Sosyal medya hesabından paylaşmış olduğu bir fotoğraf yüzünden bugünlerde zor durumlarda kalan Saran’ın Emina Jahovic ile aşk yaşadığı iddia edilmiştir. Emina hanım, Mustafa Sandal’dan 3 ay önce boşanmış ve tüm gözler onun üzerinde…emina sadettin saran

Emina Jahovic ile Sadettin Saran’ın en çok konuşulan fotoğrafı bu! Siz ne düşünüyorsunuz. Saran fotoğraftaki kişinin kızı olduğunu söylemesine rağmen kimseyi inandıramamış ve fotoğrafı kaldırmıştır.

Sadettin Saran kızı da Emina Jahovic’e oldukça fazla bir şekilde benzemektedir…sadettin saran kızı

Sadettin Saran Burcu Oğlak’tır.

Sadettin Saran Boyu ise 1.93 Cm’dir.

Sadettin Saran Alevimi sorusu ile alakalı öyle bir kanıya varmadık. Kendisi Kırıkkaleli ve alevi iddiası ile ilgili herhangi bir bulgu yoktur.

Sadettin Saran eşi 2018 yılı itibari ile yoktur.

Sadettin Saran kardeşleri de çok fazla medyatik olmadıkları için onlar hakkında detaylı bir bilgi maalesef bulunmamaktadır. Sadettin Saran Sadun Saran ile ilgili birkaç bilgi ve fotoğraf yer almaktadır. 

Böylelikle Saran ile ilgili oldukça önemli bilgiler vermeye çalıştık. Sizlerinde bu içeriğimiz hakkındaki soru ve görüşlerini bekliyoruz…

Birçok ünlü ismin detaylı hayat hikayelerine yer vermeye devam ediyoruz. Bizleri takip ederek ünlü isimlerin hayatlarına dair detaylı bilgiler bulabilirsiniz… Yukarıda belirtmiş olduğumuz konu ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi mutlaka bizlere iletiniz. Bilgilerde de bir yanlışlık var ise mutlaka bildirerek kullanıcıların en doğru bilgilere ulaşmasına katkıda bulunabilirsiniz. 

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Tahir Cakirca dedi ki:

    selamlar.Sadettin Saran beye özel bir mektup yazmak istiyorum.ama eline geçmesi ve kendisinin okuması önemli yardımcı olursanız sevinirim.ayrıca bende kirikkaleliyim.(05055037395)

Yorum Yaz