Para Kazanmak İçin Okunması Gereken Kitaplar

Merhabalar arkadaşlar. Yine dopdolu bir içerik ile karşınızdayım… Bu içeriğimde Para kazanmak için okunması gereken kitaplar ile ilgili olarak tavsiyelerde bulunacağım. Burada açıklamış olduğum kitaplar sayesinde tasarruf ve yatırım anlamında önemli bir yol kat edebilirsiniz..

Günümüz ekonomi şartlarında kazanmış olduğunuz parayı doğru bir şekilde değerlendirmeyi bilmiyorsanız asla zengin olamazsınız. Okullarımızda para kazanmak ile ilgili olarak bir ders veya kurs hazırlanmadığı içinde kendimizi finansal anlamda hep zayıf hissederiz.

İşte bende bundan yola çıkarak Para kazanmak için okunması Gereken kitaplar ile ilgili olarak bilgi verici bir içerik hazırlama ihtiyacı hissettim. Burada yer vermiş olduğum kitapları okuyarak ufkunuzu genişletebilir, kişisel finans dünyanızda doğru adımları atabilirsiniz…

Para Kazanmak İçin Okunması Gereken Kitaplar

Dünya üzerinde zengin olmuş olan insanların günlük yaşantılarına baktığımızda günde en az 30 dakikalık rutin kitap okuma alışkanlığına sahip olduklarını görmekteyiz. Zengin olma yolunda bir hedefiniz varsa işe ilk olarak kitap okuyarak başlamanız hızlı bir yol kat etmenize olanak tanıyacaktır.

Burada belirtmiş olduğum kitapları okuyarak finansal mantalitenizi geliştirebilir, hayallere kapılmadan gerçek potansiyelinizi yansıtmayı başarabilirsiniz. Kitap okumanın önemini çok iyi bilen bir birey olarak burada belirtmiş olduğum kitapların sizlere çok büyük faydalar sağlayabileceğini düşünüyorum.

Burada paylaşmış olduğum Para Kazanmak İçin Okunması Gereken Kitaplar sizlere ciddi katkılar sağlayacaktır. Sonuna kadar içeriği takip etmenizi öneriyorum. Detaylara geçmeden önce içeriğimi beğenerek bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum….

Para Kazanmak İçin Okunması Gereken Kitaplar İle İlgili Önemli Tavsiyeler!

1-Babil’in En Zengin Adamı

İçeriklerimde sıklıkla belirtmiş olduğum %10 kuralını uygulamanız için benzersiz bir kitap arıyorsanız Babil’in En Zengin Adamı en doğru tercih olacaktır. Bu kitapta zenginlerin kazançlarının en az %10’unu yatırıma yönlendirdiğini, borca girmekten kaçındıkları ve gereksiz harcamalar yapmadıkları üzerinde durulmuştur. 

1926 yılında yazılan bu önemli kitapta insanın kendisine ödeme yapmadan zengin olamayacağı oldukça güzel bir şekilde açıklanmaktadır. Bu önemli kitapta ilk olarak kendi evinize sahip olmanız gerektiğine değinilmiştir. Çünkü bir eve sahip olan insanın yatırımlarında daha kolay hareket edebileceği düşünülmektedir.

Para kazanmak için okunması Gereken kitaplar listemin ilk sırasında yer alan Babil’in en zengin adamı kitabı yatırım temel yapı taşlarının en iyi şekilde anlamlandırılması için okunması gereken bir kitaptır. Finansal piyasalara tam anlamıyla aşina değilseniz ve tasarruf yapma hususunda zayıf bir iradeye sahipseniz bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Mutlaka Oku: Çalışmadan Para Kazanmak İçin 11 Tavsiye!

2-Zengin Baba Yoksul Baba

Zengin olma yolunda emin adımlarla ilerlemek isteyenler için Zengin Baba Yoksul Baba kitabını öneriyorum. Bu kitapta nelerin aktif varlık nelerin pasif varlık olduğunu çok iyi anlayacaksınız ve buna göre bir yatırım stratejisi oluşturacaksınız.

Yatırım yapmaya dair tüm tabularınızı kıracak olan Zengin Baba Yoksul Baba kitabında zenginlerin para için asla çalışmadıkları sıkça dillendirilmektedir. Zenginlerin aktif varlıklara yatırım yaparak paralarını çalıştırdıkları örnekler ile mükemmel bir şekilde açıklanmıştır.

Zengin insanların aktif varlıklara yatırım yaparken yoksul insanların sürekli pasif varlıklar edindikleri ve bu pasif varlıkların bir yükümlülük oluşturduğunu bu yüzden de asla zengin olamayacakları belirtilmektedir. Kitapta ayrıca zengin olmak isteyenlerin mutlaka kendi işlerini kurmaları gerektiği de belirtilmektedir.

3-Akıllı Yatırımcı

Para kazanmak için okunması Gereken kitaplar ile ilgili bir liste yapılıyorsa akıllı yatırımcı adlı kitabın olmaması büyük bir hata olur. Amazonun en çok satan ilk 100 kitabı arasında yer alan Akıllı yatırımcı adlı kitapta orta ve uzun vadede doğru yatırım tercihleri yapılabilmesine önemli veriler aktarılmaktadır.

Uzun vadeli düşünen yatırımcılar için ani fiyat düşüşlerinin bir fırsat olduğuna çok güzel bir şekilde değinilmiştir. Borsada uzun vadeli bir yatırım yapmayı düşünen ama halen beceremeyen insanlar Akıllı yatırımcı adlı kitabı mutlaka okumalıdırlar.

Emeklilik dönemlerinde rahat bir yaşam sürülebilmesi için doğru yatırım planlamasının nasıl yapılacağına değinilen bu kitap sizin başucu rehberiniz olmalıdır. Dünyada zenginler tarafından en fazla önerilen kitap olma özelliğini gösteren akıllı yatırımcı adlı kitabı okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

4-Düşün ve Zengin Ol

Tutkulu olmanın zengin olma üzerinde doğrudan etkisinin olduğunu savunan Düşün ve Zengin ol kitabında yazar milyonerlerin yaşam tarzlarından örnekler veriyor. Zenginlerin nasıl düşündüklerini ve ne tür bir yaşam sürdüklerini açıklayan yazar burada önemli veriler sunuyor. 

1937 yılında yazılmış olan bu kitap 25 yıllık bir araştırmanın sonucudur. Zengin insanların bakış açıları, davranışları ve yatırımlarında uygulamış oldukları stratejileri Düşün ve Zengin ol adlı kitap sayesinde öğrenebileceksiniz. Kitapta düşüncenin gücü üzerinde durulmuştur.

Mutlaka Oku: Kafayı Kullanarak Para Kazanmak

Yani bir insan zengin olmayı yeterince arzulayabiliyorsa zenginlik kapıları sonuna kadar aralanacaktır. Kitabın ana konusu tutkulu olmaktır. İçinizde bir tutku bulunmuyorsa asla para kazanamaz ve zengin olamazsınız. Düşün ve Zengin ol kitabı mutlaka kitaplığınızda yer almalıdır.

5-4 Saatlik Hafta – Az Çalış , Çok Kazan ve İyi Yaşa!

Para kazanmak için okunması Gereken kitaplar listemin beşinci sırasında 4 Saatlik Hafta – Az Çalış , Çok Kazan ve İyi Yaşa! adlı kitap yer almaktadır. Kitabın isminden de anlaşılacağı üzere haftada sadece 4 saatlik çalışma ile zenginliğe ulaşılabileceğine yer verilmiştir.

Kısa süreli işlerle uzun süreli bir kariyer oluşturma üzerine hazırlanmış olan bu kitabı okumanız farklı bir bakış açısı kazanmanız için yeterli olacaktır. Sıradan tavsiyelerden sıkıldıysanız bu kitabı okuyarak farklı bir yaşama geçiş yapabilirsiniz.

Yaşam mücadelesinden kaçıp kendinizi seyahatlere adamak istiyorsanız 4 Saatlik Hafta – Az Çalış , Çok Kazan ve İyi Yaşa! adlı kitabı okumanızı öneriyorum. Kendinize mini emeklilikler yaşatmak istiyorsanız vakit kaybetmeden bu içeriği okuyun…

6-Para Kazanmak Senin Elinde

Para kazanmanın ve zengin olmanın insanın kendi iç iradesine bağlı olduğunu gösteren bir kitap olan Para Kazanmak Senin Elinde kitabı okumanız kendi içsel dünyanızda bir yolculuğa çıkmanıza önemli bir katkı sağlayacaktır.

Para kazanmayı komik hikayeler ile hikayeleştiren yazar, parayla ilgili olan kötü inançların yok olmasına önemli bir katkı sağlıyor. Düşüncenin gücünü kanıtlamayı ilke edinmiş olan yazar, oldukça anlaşılır ve sade bir anlatım tarzını seçtiği için global dünyada çokça okunmuştur.

Sizde hızlı bir şekilde para kazanıp zenginlik kapılarını ardına kadar aralamak istiyorsanız bu kitabı adeta başucunuzdan ayırmamalısınız. İnsanı para kazanmaktan alıkoyan nedenleri ve kendi potansiyelinizi nasıl açığa çıkarabileceğiniz üzerine odaklanan Para Kazanmak Senin Elinde kitabını vakit kaybetmeden okumanızı tavsiye ediyorum.

Mutlaka Oku: Zekayla Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Lazım?

Para kazanmak İçin Okunması Gereken Kitaplar İle İlgili Yorum ve Görüşlerinizi Bekliyorum!

Böylelikle Para kazanmak için okunması Gereken kitaplar ile ilgili 6 önemli tavsiye aktardım. Bu kitapları ilerleyen zamanlarda okuyup sizlere buradan hediye etmeyi düşünüyorum. İçeriklerimi takip ederek bu önemli kitapların sahibi olabilirsiniz. 

Tavsiye etmiş olduğum Para kazanmak için okunması Gereken kitaplar ile ilgili sizlerinde yorum ve görüşlerini bekliyorum. Para kazanma üzerine benim gözden kaçırdığım kitaplarda olabilir. Tavsiye etmiş olduğunuz kitapları yorumlar aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz.

Son olarak bu önemli içeriğimi beğenip kanalıma abone olarak bana desteklerinizi iletebileceğinizi hatırlatmak istiyorum…

Mutlaka Oku: 6 Yöntem İle Erkekler İçin Evde Para Kazanmak

Mutlaka Oku: Genç Yaşta Zengin Olmak İsteyene 11 Tavsiye!

Mutlaka Oku: Bitcoin Yatırımı Mantıklı Mı?

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz