RTALB Hisse Senedi İçin 7 Detay!

Son 3 aylık süreçte en fazla konuşulan hisse olan RTALB Hisse Senedi ile ilgili burada önemli detaylar paylaşmak istiyorum. Spekülatif hareketlerin çok fazla yaşandığı hisse senedi olan RTA Hisse, gelecek zamanlarda çok daha fazla konuşulacağa benziyor…

RTALB hisse senedi ile ilgili olarak burada yer alan bilgilerin bir yatırım tavsiyesi olmadığını baştan belirtmek istiyorum. Ayrıca içeriğimi beğenip yorum yaparak bana destek olabileceğinizi hatırlatmak istiyorum…

RTALB hisse alınır mı? sorusunu sormamanızı rica ederim. RTALB hedef fiyat tahmini yapmak spekülatif hareketlerden dolayı neredeyse imkansızdır…

RTALB Hisse Senedi İçin 7 Detay!

RTALB Hisse Senedi İçin 7 Detay!

1-RTALB Hisse Senedi 2015 Yılında 2,48 TL Seviyelerinden İşlem Görmekteydi!

Korona sürecinden önce 5 TL seviyelerinden işlem gören RTALB Hisse Senedi bir art arda tavan serileri yaparak 48 TL seviyelerini görmüştür. Ardından hızlı bir düşüş gösteren RTA hisse senedi 17 TL’lere kadar düşmüştür. Şuanda yükseliş eğiliminde olan bu önemli hisse senedi 37 TL seviyelerinden işlem görmektedir. 

Korona Sürecinden önce 10.000 TL parası olan birisi RTALB hisse senedi alsaydı şuandaki parası 74.000 TL olurdu. Bu rakam gerçekten inanılmaz. Borsa tarihinde bu kadar kısa bir süre içerisinde bu denli yüksek bir kazanç getiren hisse senedi olmamıştır.

2-RTA Hisse Senedi F/K Oranı 108,48’dir!

RTALB Teknik Analiz çalışması gerçekleştirildiğinde hissenin F/K oranının 108.48’lere çıktığı görülmektedir. Bu rakamın bir hisse senedi için çok fazla olduğunu belirtmek istiyorum. Aracı kurumlar ve yatırım uzmanları bir hisse senedine yatırım yapılacaksa F/K oranının 10’u geçmemesine dikkat edilmesini belirtmektedirler. Bu F/K oranı RTALB hisse senedi için yeni bir spekülatif hareketin yaşanabileceğini gözler önüne sermektedir.

3-RTA Hissesi İçin Herhangi Bir Temettü Beklentisi Bulunmamaktadır!

RTA Laboratuvarları Haberleri ile ilgili inceleme yaptığımda hissenin temettü dağıtacağına dair bir haberin bulunmadığını belirtmek istiyorum. Hisse senedinin bugüne dek yatırımcısına herhangi bir temettü ödemesi gerçekleştirmediğini de hatırlatayım…

4-Hissenin 52 Günlük Ortalaması 31,58 TL’dir!

Ani iniş ve çıkışların yaşandığı bir hisse senedi olan RTA hisse senedinin 52 günlük ortalaması 31.58 TL’dir. 20 günlük ortalama ise 34,24 TL’dir. Son zamanlarda bu hisseye kademeli alış gerçekleştiren kişilerin bu ortalamalara  bakarak kazanç sağladıkları görülebilmektedir.

5-Hissenin Yabancı Oranı Çok Düşüktür!

RTALB Hisse Senedi için yabancı yatırımcı oranı ile ilgili araştırma yaptığımda oldukça düşük olduğunu görmekteyim. Sadece %0.08’lik bir yabancı yatırımcı sayısına sahip olan bu önemli hissenin sürekli spekülatif hareketlere maruz kalmasının en önemli sebebi oldukça düşük olan yabancı yatırımcı oranıdır.

6-Hissenin Halka Açıklık Oranı %73’dür!

RTA hisse senedi ile ilgili yatırım düşüncesinde olanlara söyleyebileceğim en güzel şey hissenin %73’lük bir halka açıklık oranına sahip olmasıdır. Bu oranın borsamızda ortalamanın üzerinde olduğunu belirtmek istiyorum. %73’lük açıklık oranı RTALB hedef Fiyat beklentilerinin yükselmesini sağlamaktadır.

7- RTALB Hisse Forum İncelemesinde Yatırımcıların Küçük Yatırımcılardan Oluştuğu Görülmektedir!

RTALB Twitter ve forum incelemesi yaptığımda hisseye en fazla yatırımı borsa yatırımına yeni başlayan acemi yatırımcılardan oluştuğunu görmekteyim. Bu durum hissede büyük balinaların ani iniş ve çıkışlar gerçekleştirmesine neden olmaktadır. Düşüşlerde sabır göstermeyen küçük yatırımcının parası bu şekilde alınmak istenmektedir.

Böylelikle RTALB hisse senedi ile ilgili 7 önemli detay aktardım. Sizlerinde bu önemli hisse ile ilgili görüş ve düşüncelerini bekliyorum. Sizce RTALB hisse alınır mı?

Mutlaka Oku: DGKLB Hisse Senedi İle İlgili 5 Önemli Detay!

Mutlaka Oku: Zoren Hisse Senedi İçin 6 Kaliteli Bilgi!

Mutlaka Oku: Son 10 Yılda En Çok Kazandıran Hisseler!

BU İÇERİK FAYDALI OLDU MU?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz